Zakłady z handicapem azjatyckim

Zakłady z handicapem azjatyckim, to jeden z najpopularniejszych rodzajów zakładów na całym świecie. Pozwala na zminimalizowanie ryzyka ewentualnej porażki, jednocześnie oferując całkiem atrakcyjny zysk. Zapraszam na artykuł o handicapach azjatyckich. Jeśli jesteś początkującym graczem, to dla ciebie lektura obowiązkowa.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!


Handicap azjatycki

W artykule pt. Czym są zakłady handicap? przedstawiliśmy Wam podstawowe informacje na temat handicapów. Dowiedzieliście się na czym polega ten rodzaj zakładów, jak kształtują się kursy przy poszczególnych opcjach oraz w jakich przypadkach gracze decydują się na taką opcję. Jeśli czujesz, że Twoja wiedza na ten temat wymaga lekkiego uzupełnienia, to zanim przeczytasz czym jest handicap azjatycki, zajrzyj do wspomnianego artykułu i dowiedz się czym w ogóle są zakłady handicap.

Handicap europejski, a azjatycki

Najprostszym rodzajem zakładów z handicapem jest tzw. handicap europejski – charakteryzuje się on tym, że do obstawienia mamy 3 opcje wyników: wygrana gospodarzy, wygrana gości i remis. Linie, czyli wysokość handicapu europejskiego określa się stosując tylko liczby całkowite.  Poniżej przykłady zakładów z handicapem europejskim, czyli tzw. handicap 3-drogowy:

handicap azjatycki

Pierwsza z głównych różnic pomiędzy handicapem europejskim, a azjatyckim jest taka, że w tym drugim przypadku do wyboru mamy jedynie 2 opcje wyników do wytypowania. Musimy zdecydować czy górą w danym spotkaniu będą gospodarze, czy też goście – wyeliminowany zostaje remis. Drugi rzucający się w oczy element to fakt, że handicapy azjatyckie nie są wyrażane jedynie przy użyciu liczb całkowitych. Spotkać możemy m.in. handicapy zerowe, ćwiartkowe, czy też połówkowe. System zapisu tzw. azjanów może dla laika wyglądać niezrozumiale i zniechęcać do tego rodzaju zakładów. Prawda jest jednak taka, że na zrozumienie czym są azjany, potrzeba dosłownie 3 minut i nie jest to żadna wyższa matematyka.

Handicap azjatycki jest atrakcyjny nie tylko dlatego, że wybieramy z 2, a nie 3 dostępnych opcji wyniku danego spotkania. Jego bardzo dużym plusem jest również fakt, że w wielu przypadkach jeśli nasz zakład okaże się przegrany możemy liczyć na zwrot stawki. Wysokość zwrotu zależy od wybranego handicapu.

Handicap azjatycki całkowity (-2,0, -1,0, +1,0, +2,0)

Podobnie jak w przypadku handicapu europejskiego, wyrażany jest on w liczbie całkowitej. Wartość handicapu jest dodawana, bądź odejmowana od końcowego rezultatu spotkania. Stawiając w meczu Sevilli z Bayernem zakład Bayern (-1,0) wygrywamy jeśli Bayern wygra m.in 2 bramkami. Jeśli wygra 1 bramką otrzymujemy zwrot 100% stawki. W przypadku remisu Bayernu (oraz oczywiście porażki) tracimy cały nasz wkład. Poniżej kursy na typ Bayern (-1) z handicapem europejskim:

oraz azjatyckim całkowitym:

Jak widać na powyższych screenach kursy z handicapem europejskim są wyższe, jednak nie ubezpieczają naszego zakładu na wypadek jednobramkowego zwycięstwa monachijczyków. Sami musimy więc podjąć decyzję, jak duże ryzyko podejmiemy i na jaki zakład się zdecydujemy. W pierwszym przypadku wygrana gości 1 bramką zakończy się dla nas porażką, zaś w drugim otrzymamy zwrot. Handicap europejski i handicap azjatycki całkowity różnią się więc od siebie znacząco.

Ściąga:

Handicap (-2.0)
Wygrana, jeśli drużyna wygrywa na którą stawiamy 3 lub więcej bramkami. W przypadku wygranej dokładnie 2 bramkami, następuje zwrot stawki.
Handicap (-1.0)
Wygrana, jeśli drużyna wygrywa 2 lub więcej bramkami. W przypadku wygranej dokładnie 1 bramką, następuje zwrot stawki.
Handicap (+1.0)
Wygrana, jeśli drużyna wygrywa lub remisuje dany mecz. W przypadku przegranej dokładnie 1 bramką następuje zwrot stawki.
Handicap (+2.0)
Wygrana, jeśli drużyna wygrywa, remisuje lub przegrywa 1 bramką. Jeśli przegra równo 2 bramkami, następuje zwrot stawki.


Połówkowy handicap azjatycki (np. -1.5, -0.5, +0.5, +1.5 )

To chyba zaraz po całkowitym, najłatwiejszy w zrozumieniu rodzaj handicapu azjatyckiego. Linia handicapu zawsze ma tu wartość połówkową. Stawiając w meczu Barcelona – Roma typ: Barcelona(-0.5) jest to równoznaczne z tym, że stawiamy na zwycięstwo Barcelony przynajmniej jedną bramką. Z kolei zawierając zakład Barcelona(-1,5) liczymy na to, Duma Katalonii odniesie zwycięstwo m.in. 2 bramkami.

W połówkowych handicapach azjatyckich już na starcie meczu masz pewność, że nie będzie zwrotu stawki lub jej części. Jedna z drużyn ma bowiem nad drugą przewagę „połowy” gola (bądź 1,5, 2,5 itd.), a więc niezależnie od przebiegu meczu, po końcowym gwizdku nasz zakład nie może być remisowy. Azjany połówkowe działają na niemal tej samej zasadzie jak handicapy europejskie. Na przykład:

handicap europejski (-1) = handicap azjatycki (-1,5)
handicap europejski (-2) = handicap azjatycki (-2.5)

Mając do wyboru zakłady z handicapem europejskim oraz azjatyckim, najczęściej bardziej opłacalne będzie wybranie tych drugich. Marża ustalana przez bukmacherów na spotkania z dwoma opcjami wyniku, jest z często niższa niż w przypadku zdarzeń 3-drogowych. Im niższa marża, tym wyższy kurs. Poniżej przykład kursów na ten sam typ (Barcelona wygra przynajmniej 2 bramkami) z handicapem europejskim i azjatyckim. Jak wyraźnie widać kurs w przypadku wyboru handicapu azjatyckiego jest nieco wyższy.


Ściąga:

  1. Handicap (-2.5) Wygrana, jeśli drużyna na którą stawiamy wygrywa 3 lub więcej bramkami.
  2. Handicap (-1.5) Wygrana, jeśli drużyna wygrywa 2 lub więcej bramkami.
  3. Handicap (-0.5) Wygrana, jeśli drużyna wygrywa mecz.
  4. Handicap (+0.5) Wygrana, jeśli drużyna wygrywa lub remisuje.
  5. Handicap (+1.5) Wygrana, jeśli drużyna wygrywa, remisuje, przegrywa 1 bramką.
  6. Handicap (+2.5) Wygrana, jeśli drużyna wygrywa, remisuje, lub przegrywa maksymalnie  2 bramkami.

Zerowy handicap azjatycki – DNB (remis – nie ma zakładu)

Handicap zerowy, zwany popularnie DNB ( z angielskiego draw no bet, czyli remis – brak zakładu) to bardzo ciekawy i prosty rodzaj handicapu azjatyckiego. Bukmacher rozlicza go bezpośrednio po zakończeniu regulaminowego czasu spotkania, podczas gdy inne rodzaje handicapów azjatyckich liczą się również w dogrywce. Wygrywamy tylko wtedy kiedy zespół, na który stawiliśmy odniesie zwycięstwo.

W przypadku remisu 100% naszej stawki jest zwracane. Szansa, że stracimy nasz wkład wynosi jedynie około 33% , a dzieje się tak tylko wtedy, kiedy drużyna wytypowana przez nas do zwycięstwa przegra swój mecz. W związku z tym, ze nasz zakład jest „ubezpieczony” na wypadek remisu, kursy w zakładach DNB są niższe w porównaniu z tymi, które otrzymalibyśmy grając na „czystą” 1, czy też 2. Zakład bez remisu znany jest również jako handicap azjatycki zerowy AH(0).

Niektórzy bukmacherzy oferują również nieco inny rodzaj handicapu zerowego, a charakteryzuje się o tym, że stawka zwracana jest nam nie tylko w przypadku remisu, ale również np. wygranej gości, bądź gospodarzy. W takim przypadku wciąż mamy jedynie 33% prawdopodobieństwo porażki, ale nasz zakład nie jest „ubezpieczony” na wypadek remisu, który jest jedną z dostępnych do typowania opcji. Poniżej przykład zakładów tego typu:


Ćwiartkowy handicap azjatycki ( np. -1.25, -0.75, -0.25, +0.25, +0.75, +1.25)

W handicapie ćwiartkowym nasza stawka dzielona jest na 2 różne rodzaje handicapów. Najprościej będzie zaprezentować to krok po kroku, na przykładzie konkretnego meczu. Juventus podejmuje u siebie Real Madryt, a kursy prezentują się następująco:

Decydujemy się na postawienie typu w stronę Juventusu. Naszą uwagę przykuł handicap (-0.25) i na niego też się decydujemy inwestując w ten zakład 100 PLN.

handicap azjatycki

Wybierając ten rodzaj handicapu, połowę naszej stawki (50 PLN) stawiamy na handicap o ćwiartkę wyższy niż -0.25 , czyli AH(0) , a drugą połowę stawki (50 PLN) przeznaczamy na handicap o ćwiartkę niższy od -0.25, czyli -0.5. W ten sposób nasze 100 PLN zostaje rozdzielone na 2 różne zakłady: handicap -0,5 , a także handicap 0 (zakład bez remisu). 

handicap azjatycki

Kurs handicapu -0,25 wynosi 2.35 – jest to wartość mniej więcej po środku tych oferowanych przez handicap 0 (1.93) i handicap -0,5 (2.7). Rozdzielenie stawki na 2 różne zakłady pozwala minimalizować ryzyko i ewentualne straty poniesione przy nietrafionych typach.

Ściąga:

Handicap (-1.75) Wygrana, jeśli drużyna na którą stawiamy wygrywa trzema lub więcej golami. W przypadku wygranej dokładnie 2 bramkami, wygrywasz 50% stawki.
Handicap (-1.25)
 Wygrana, jeśli drużyna wygrywa 2 lub więcej bramkami. W przypadku wygranej dokładnie 1 bramką, przegrywasz 50% stawki.
Handicap (-0.75) Wygrana, jeśli drużyna wygrywa 2 lub więcej golami. W przypadku wygranej dokładnie 1 golem wygrywasz 50% stawki, a za drugie 50% masz zwrot.
Handicap (-0.25) Wygrana, jeśli drużyna wygrywa 1 bramką lub więcej. W przypadku remisu, przegrywasz 50% stawki.

Handicap (+0.25) Wygrana, jeśli drużyna wygra mecz. W przypadku remisu, wygrywasz 50% stawki.
Handicap (+0.75) Wygrana, jeśli drużyna zwycięża lub remisuje w meczu. Jeżeli przegrywa dokładnie 1 bramką, przegrywasz 50% stawki.
Handicap (+1.25) Wygrana, jeśli drużyna
zwycięża lub remisuje w meczu. Jeżeli przegrywa dokładnie 1 bramką, wygrywasz 50% stawki.
Handicap (+1.75) Wygrana, jeśli drużyna remisuje lub przegrywa dokładnie 1 bramką. Jeżeli przegra dokładnie 2 bramkami, przegrywasz 50% stawki.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

 

 

2 KOMENTARZE