Fame MMA 12 klatka rzymska – co to jest, jak wygląda, jakie ma wymiary?

Druga konferencja przed galą Fame MMA 12 i ogłoszenie walki Arkadiusz Tańcula – Jacek Murański wstrząsnęły polskim internetem. „Stary Muran” zgodził się na zastąpienie swojego kontuzjowanego syna, jednak postawił włodarzom konkretne warunki. Starcie nie odbędzie się w oktagonie i na tradycyjnych zasadach MMA, ale w klatce rzymskiej. No właśnie, czym jest tajemnicza klatka rzymska na Fame MMA 12? Jakie ma wymiary i jak wygląda? Czy sprawi ona, że starszy od Tańculi o ponad 20 lat Murański będzie w stanie zniwelować atuty swojego rywala? Fame MMA można obstawiać tylko u legalnego bukmachera Betclic. Nie masz konta? Zarejestruj się z kodem promocyjnym TYPERIAPL i odbierz ekskluzywny bonus: cashback do 550 zł za pierwszy nietrafiony kupon.

Odbierz zwrot do 550 PLN za pierwszy nietrafiony kupon na Fame MMA 12!
Odbierz cashback 550 -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIAPL

_________________________________________

Fame MMA 12 – jak odebrać ekskluzywny bonus powitalny i obstawiać typy bez ryzyka?

Zakłady na Fame MMA 12 oferuje wyłącznie bukmacher Betclic. To jedyna strona, na której możesz legalnie postawić typy na sobotnią galę. Jak odebrać ekskluzywny bonus powitalny? Jak obstawiać zakłady na Fame MMA bez ryzyka? Instrukcja działania jest banalnie prosta i mieści się w poniższych kilku krokach:

  1. Załóż konto w Betclic, korzystając ze specjalnego linku promocyjnego
  2. Podczas rejestracji wpisz kod promocyjny TYPERIAPL, dzięki któremu otrzymasz cashback powiększony z 5̶0̶0̶ do 550 zł!
  3. Zweryfikuj swoje konto 
  4. Zrób pierwszą wpłatę (min. 60 zł) i postaw pierwszy kupon.
  5. Jeśli Twoje typy okażą się celne wygrywasz kasę. Jeśli kupon będzie przegrany, otrzymasz zwrot swojej stawki do max. 550 zł w formie bonusu!

_________________________________________


Tańcula – Jacek Murański na Fame MMA 12 w klatce rzymskiej

Rewanżowy pojedynek Arkadiusz Tańcula – Mateusz Murański nie dojdzie do skutku. Celebryta i aktor znany m.in. z „Lombardu” nabawił się kontuzji na kilka dni przed Fame MMA 12, jednak kibice z pewnością nie powinni być zasmuceni takim stanem rzeczy. Konflikt Tańcula – Murański w ostatnim czasie wyraźnie przygasł, a byli koledzy z planu filmowego mieli chyba już dość wzajemnego obrzucania się błotem. Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mateusza zastąpi bowiem prawdziwy sprawca całego zamieszania, a prywatnie jego ojciec – Jacek Murański.

Kontrowersyjny 52-latek, który przebojem wkroczył do świata freak-fightów, zdecydował się na pojedynek z Tańculą pod warunkiem, że rozegrany zostanie on według specjalnych zasad. Starcie zakontraktowane zostało na dystansie 5 rund po 2 minuty i dozwolone będą w nim m.in. uderzenia łokciami. Szok wywołała również informacja jakoby Tańcula i Jacek Murański mieli walczyć na gołe pięści, jednak później została ona zdementowana. Ostatecznie do dyspozycji zawodników mają być małe rękawice. Największe zamieszanie wzbudził natomiast news, że starcie odbędzie się nie w oktagonie, ale w klatce rzymskiej. Pytaniem, które cisnęło się na usta wszystkich śledzących konferencję fanów i dziennikarzy było: czym tak właściwie jest klatka rzymska?!

Wizja walk gladiatorów – Pollice verso (mal. Jean-Léon Gérôme, 1872)

Klatka rzymska Fame MMA 12 – Co to jest?

Jak przekazano na niedzielnej konferencji, klatka rzymska Fame MMA 12 ma mieć wymiary 3 x 3 metry. Taki metraż powinien wymusić toczenie pojedynku w zwarciu, co z kolei wpłynie raczej na korzyść Murańskiego, chwalącego się znajomością m.in. Krav magi. Jego młodszy o ponad 20 lat rywal dysponuje przecież o wiele lepszą kondycją i przygotowaniem fizycznym. Każdy dodatkowo pokonywany przez 52-latka metr, mógłby działać na jego siły w sposób destrukcyjny. Na pytanie jednego z dziennikarzy, jak konkretnie wygląda klatka rzymska, Murański odpowiedział, że „będzie tak jak w Koloseum”.  Problem w tym, że trudno powiedzieć, co dokładnie mogła mieć na myśli głowa rodziny Murańskich. Wszelkie przekazy historyczne donoszą bowiem, że walki gladiatorów w rzymskim Koloseum odbywały się nie w klatkach, ale na głównej płycie tej areny.

Próżno również szukać w sieci jakichkolwiek informacji potwierdzających słowa Murańskiego. Jeszcze trudniej natknąć się na obrazy lub grafiki wizualizujące rzymską klatkę. Powstały zamęt i liczne pytania dotyczące tego, jak wygląda klatka na rzymska Fame MMA 12, są więc w pełni uzasadnione. Niewykluczone, że celebryta nieco pomylił fakty i miał na myśli klatki, w których trzymano dzikie zwierzęta. Bestie wypuszczano z nich na arenę, by mierzyły się tam z ludźmi. Do klatek wrzucano również skazańców. Na przykład związani przestępcy trafiali w towarzystwo lampartów, chrześcijan zaś rzucano na pożarcie lwom. Czyżby Jacek Murański chciał zasugerować, że Arkadiusz Tańcula będzie skazanym, który zostanie rzucony na pożarcie dzikiej bestii? Z tego co wiadomo, skazywanym był z tej dwójki jedynie Murański. Dokładnie na 3 lata więzienia.

 

Fame MMA 12 klatka rzymska – jak wygląda?

Jeszcze innym tropem mogą być klatki, w których faktycznie przebywali gladiatorzy, ale nie podczas walk. Trzymano ich tam przed wpuszczeniem na arenę, gdzie niczym wygłodniałe zwierzęta oczekiwali w napięciu na podniesienie krat i rzucenie się do pojedynku na śmierć i życie. Takie klatki istotnie znajdowały się amfiteatrze Flawiuszów, natomiast zdecydowanie nie toczono w nich pojedynków. Stanowiły jedynie „poczekalnię” dla wojowników.

Pewne jest, że klatka rzymska Fame MMA 12 będzie zdecydowanie mniejsza niż tradycyjny oktagon MMA. Będzie również wyraźnie mniejsza niż ring na galach Gromda mierzący 4 x 4 metry. Możemy więc wyobrazić sobie, że pojedynek na dystans będzie w takich warunkach niemal niemożliwy. Bardzo prawdopodobne również, że klatka rzymska na Fame MMA nie będzie od góry zamknięta. „Sufit” mógłby znacznie pogorszyć widoczność pojedynku podczas tranmisji. Niemal pewne są również cztery ściany, a tym samym oczywiście cztery rogi.

Najbardziej prawdopodobne, że wspomniana przez Murańskiego i włodarzy rzymska klatka, będzie przypominać te, które widuje się czasami na eventach z serii WWE. Były one wielokrotnie testowane w boju i sprawdzały się podczas transmisji PPV oglądanych przez masy osób. Zapewniają emocje, a widzom gwarantują komfort podczas śledzenia pojedynków i dobrą widoczność.

Przed organizatorami trudne zadanie. Przygotowanie klatki spełniającej zarówno wymagania Jacka Murańskiego, jak i zapewniające tej nietypowej formule oczekiwaną widowiskowość. Czy klatka rzymska stanie w oktagonie Fame MMA 12 tylko na czas walki Tańcula – Murański? Zostanie w nim zainstalowana podczas gali, bezpośrednio przed pojedynkiem, a może stanie w sąsiedztwie oktagonu? Czy główna płyta ERGO Areny pomieści dwa oddzielne pola walki? Szczegółowe informacje na temat tego, jak wygląda oraz co to jest klatka rzymska Fame MMA 12, poznamy już w ciągu kilku najbliższych kilku dni. Przynajmniej na ten moment klatka rzymska jawi się niczym słynna kraina z uniwersum Murańskich. Kraina, o której nikt nie ma pojęcia 🙂

Odbierz zwrot do 550 PLN za pierwszy nietrafiony kupon na Fame MMA 12!
Odbierz cashback 550 -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIAPL