Fame MMA 14 klatka rzymska – co to jest, jak wygląda, jakie ma wymiary?

Druga konferencja przed galą Fame MMA 12 i ogłoszenie walki Arkadiusz Tańcula – Jacek Murański wstrząsnęły polskim internetem. „Stary Muran” zgodził się na zastąpienie swojego kontuzjowanego syna, a przy okazji wprowadził do uniwersum Fame MMA nowe pojęcie. Starcie nie odbyło się w oktagonie na tradycyjnych zasadach MMA, ale w klatce rzymskiej. No właśnie, czym jest tajemnicza klatka rzymska, która użyta będzie też na Fame MMA 14? Jakie ma wymiary i jak wygląda? Fame MMA 14 można obstawiać tylko u legalnego bukmachera Betclic. Nie masz konta? Rejestrując się z kodem promocyjnym TYPERIAPL otrzymujesz zakład bez ryzyka 200 zł!

Odbierz 200 zł zakład bez ryzyka!
Zarejestruj się -> KLIK!

Kod promocyjny: TYPERIAPL

________________________________________

Odbierz zwrot do 200 zł za pierwszy nietrafiony kupon na Fame MMA 15!

Zakłady na Fame MMA 15 oferuje wyłącznie bukmacher Betclic. To jedyna strona, na której możesz znaleźć kursy na walki i legalnie postawić typy na nadchodzącą galę. Jeśli więc zastanawiasz się gdzie obstawiać Fame MMA 15, to śpieszę z informacją, że… nie masz żadnego wyboru. Możesz zrobić to tylko w Betclic. Jak odebrać ekskluzywny prezent powitalny dla czytelników Typerii i mieć zwrot aż do 200 zł za pierwszy nietrafiony kupon na Fame MMA 15?

  1. Załóż konto ze specjalnego linku promocyjnego
  2. Podczas rejestracji wpisz kod TYPERIAPL
  3. Zrób pierwszą wpłatę (min. 50 zł)
  4. Postaw dowolny, pierwszy kupon
  5. Wygrałeś? Kasa jest Twoja i możesz ją wypłacić!
  6. Przegrałeś? Dostajesz zwrot 100% stawki pierwszego zakładu aż do 200 zł w formie freebeta!
  7. Przed wypłatą freebet wystarczy postawić 1 raz po kursie min. 2.14…i to wszystko! Kasa jest gotowa do wypłaty!

fame mma 13 kursy

_________________________________________

Szeliga – Parke Fame MMA 14 klatka rzymska

Jedno z najbardziej wyczekiwanych starć gali Fame MMA 14, w którym zmierzą się Piotr „Szeli” Szeliga oraz Norman „Stormin” Parke, odbędzie się w klatce rzymskiej. W poniższym artykule możecie sprawdzić nasze rozważania dotyczące klatki rzymskiej jeszcze przed Fame MMA 12, a więc z okresu, w którym na ten temat było wiadomo naprawdę niewiele.

Jak się okazało, nasze prognozy były całkiem bliskie prawdy. Po walce Tańcula – Murański wszystko stało się już jasne i przed Fame MMA 14 mamy niemal stuprocentową pewność jaka będzie klatka rzymska na starcie Szeliga – Parke. Tak jak w przypadku poprzedniego pojedynku powinna mieć ona wymiary 3 x 3 metry i wyglądać niemal identycznie, jak na poniższym zdjęciu.


Tańcula – Jacek Murański na Fame MMA 12 w klatce rzymskiej

Rewanżowy pojedynek Arkadiusz Tańcula – Mateusz Murański nie dojdzie do skutku. Celebryta i aktor znany m.in. z „Lombardu” nabawił się kontuzji na kilka dni przed Fame MMA 12, jednak kibice z pewnością nie powinni być zasmuceni takim stanem rzeczy. Konflikt Tańcula – Murański w ostatnim czasie wyraźnie przygasł, a byli koledzy z planu filmowego mieli chyba już dość wzajemnego obrzucania się błotem. Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mateusza zastąpi bowiem prawdziwy sprawca całego zamieszania, a prywatnie jego ojciec – Jacek Murański.

Kontrowersyjny 52-latek, który przebojem wkroczył do świata freak-fightów, zdecydował się na pojedynek z Tańculą pod warunkiem, że rozegrany zostanie on według specjalnych zasad. Starcie zakontraktowane zostało na dystansie 5 rund po 2 minuty i dozwolone będą w nim m.in. uderzenia łokciami. Szok wywołała również informacja jakoby Tańcula i Jacek Murański mieli walczyć na gołe pięści, jednak później została ona zdementowana. Ostatecznie do dyspozycji zawodników mają być małe rękawice. Największe zamieszanie wzbudził natomiast news, że starcie odbędzie się nie w oktagonie, ale w klatce rzymskiej. Pytaniem, które cisnęło się na usta wszystkich śledzących konferencję fanów i dziennikarzy było: czym tak właściwie jest klatka rzymska?!

Wizja walk gladiatorów – Pollice verso (mal. Jean-Léon Gérôme, 1872)

Klatka rzymska Fame MMA 12 – Co to jest?

Jak przekazano na niedzielnej konferencji, klatka rzymska Fame MMA 12 ma mieć wymiary 3 x 3 metry. Taki metraż powinien wymusić toczenie pojedynku w zwarciu, co z kolei wpłynie raczej na korzyść Murańskiego, chwalącego się znajomością m.in. Krav magi. Jego młodszy o ponad 20 lat rywal dysponuje przecież o wiele lepszą kondycją i przygotowaniem fizycznym. Każdy dodatkowo pokonywany przez 52-latka metr, mógłby działać na jego siły w sposób destrukcyjny. Na pytanie jednego z dziennikarzy, jak konkretnie wygląda klatka rzymska, Murański odpowiedział, że „będzie tak jak w Koloseum”.  Problem w tym, że trudno powiedzieć, co dokładnie mogła mieć na myśli głowa rodziny Murańskich. Wszelkie przekazy historyczne donoszą bowiem, że walki gladiatorów w rzymskim Koloseum odbywały się nie w klatkach, ale na głównej płycie tej areny.

Próżno również szukać w sieci jakichkolwiek informacji potwierdzających słowa Murańskiego. Jeszcze trudniej natknąć się na obrazy lub grafiki wizualizujące rzymską klatkę. Powstały zamęt i liczne pytania dotyczące tego, jak wygląda klatka na rzymska Fame MMA 12, są więc w pełni uzasadnione. Niewykluczone, że celebryta nieco pomylił fakty i miał na myśli klatki, w których trzymano dzikie zwierzęta. Bestie wypuszczano z nich na arenę, by mierzyły się tam z ludźmi. Do klatek wrzucano również skazańców. Na przykład związani przestępcy trafiali w towarzystwo lampartów, chrześcijan zaś rzucano na pożarcie lwom. Czyżby Jacek Murański chciał zasugerować, że Arkadiusz Tańcula będzie skazanym, który zostanie rzucony na pożarcie dzikiej bestii? Z tego co wiadomo, skazywanym był z tej dwójki jedynie Murański. Dokładnie na 3 lata więzienia.

 

Fame MMA 12 klatka rzymska – jak wygląda?

Jeszcze innym tropem mogą być klatki, w których faktycznie przebywali gladiatorzy, ale nie podczas walk. Trzymano ich tam przed wpuszczeniem na arenę, gdzie niczym wygłodniałe zwierzęta oczekiwali w napięciu na podniesienie krat i rzucenie się do pojedynku na śmierć i życie. Takie klatki istotnie znajdowały się amfiteatrze Flawiuszów, natomiast zdecydowanie nie toczono w nich pojedynków. Stanowiły jedynie „poczekalnię” dla wojowników.

Pewne jest, że klatka rzymska Fame MMA 12 będzie zdecydowanie mniejsza niż tradycyjny oktagon MMA. Będzie również wyraźnie mniejsza niż ring na galach Gromda mierzący 4 x 4 metry. Możemy więc wyobrazić sobie, że pojedynek na dystans będzie w takich warunkach niemal niemożliwy. Bardzo prawdopodobne również, że klatka rzymska na Fame MMA nie będzie od góry zamknięta. „Sufit” mógłby znacznie pogorszyć widoczność pojedynku podczas tranmisji. Niemal pewne są również cztery ściany, a tym samym oczywiście cztery rogi.

Najbardziej prawdopodobne, że wspomniana przez Murańskiego i włodarzy rzymska klatka, będzie przypominać te, które widuje się czasami na eventach z serii WWE. Były one wielokrotnie testowane w boju i sprawdzały się podczas transmisji PPV oglądanych przez masy osób. Zapewniają emocje, a widzom gwarantują komfort podczas śledzenia pojedynków i dobrą widoczność.

Przed organizatorami trudne zadanie. Przygotowanie klatki spełniającej zarówno wymagania Jacka Murańskiego, jak i zapewniające tej nietypowej formule oczekiwaną widowiskowość. Czy klatka rzymska stanie w oktagonie Fame MMA 12 tylko na czas walki Tańcula – Murański? Zostanie w nim zainstalowana podczas gali, bezpośrednio przed pojedynkiem, a może stanie w sąsiedztwie oktagonu? Czy główna płyta ERGO Areny pomieści dwa oddzielne pola walki? Szczegółowe informacje na temat tego, jak wygląda oraz co to jest klatka rzymska Fame MMA 12, poznamy już w ciągu kilku najbliższych kilku dni. Przynajmniej na ten moment klatka rzymska jawi się niczym słynna kraina z uniwersum Murańskich. Kraina, o której nikt nie ma pojęcia 🙂

Odbierz 500 zł zakład bez ryzyka + pakiet Polsat Box i oglądaj Ekstraklasę za darmo!
Załóż konto -> Rejestracja