Etoto – recenzja bukmachera

Zakłady bukmacherskie Etoto działają na terenie naszego kraju już od 2011 roku.  W 2014 roku Etoto umożliwiło swoim klientom możliwość zawierania zakładów online. Strona internetowa Etoto nie robiła jednak dobrego wrażenia , podobnego zdania byli również gracze, którzy – biorąc pod uwagę skalę rynku – w dość skromnej liczbie decydowali się korzystanie z usług Etoto. Prawdziwy przełom w działalności bukmachera nastąpił w ostatnich miesiącach. Ogólnopolska kampania reklamowa, ustanowienie ambasadorami marki Mateusza Borka, Tomasza Hajt, Romana  Kołtonia i Michała Pola, a także nowa odsłona serwisu internetowego. W Etoto zaszły spore  zmiany, a wraz z nimi bukmacher zanotował napływ nowych klientów. Nie bez znaczenia była również nowelizacja ustawy hazardowej, która bardzo wzmocniła pozycję legalnych polskich bukmacherów, do których od lat zalicza się Etoto. Obecnie bukmacher ten, to całkiem ciekawa propozycja, a dzięki wyjątkowo atrakcyjnym bonusom powitalnym, naprawdę warto zastanowić się nad rejestracją.  

🎁Odbierz darmowy zakład 100 zł🎁

Bonusy powitalne

Etoto oferuje jedne z najlepszych bonusów powitalnych dostępnych na rynku. Mamy możliwość zdecydowania się na wariant zachowawczy – grę defensywną, a także nieco bardziej ryzykowny – grę ofensywną. Skorzystanie ze Sprzedaży Premiowej „GRA OFENSYWNA” wyklucza skorzystanie ze Sprzedaży Premiowej „KASOZWROT 100 zł” i odwrotnie.

Gra defensywna – Kasozwrot 100 zł

Wybierając pierwszą opcję skorzystamy z promocji Kasozwrot. Mechanizm działania bonusu Kasozwrot w Etoto jest banalnie prosty. Bukmacher zwraca nam 100% stawki pierwszego zakładu w przypadku gdy okaże się on przegrany. Maksymalna wysokość zwrotu to 100 PLN. Kwota ta może nie robić wrażenia, jeśli porównamy ją z bonusami oferowanymi przez rynkowych konkurentów Etoto. Na jej korzyść przemawia jednak fakt, że w razie porażki możemy od razu wypłacić zwróconą nam stawkę. Bez dokonywania obrotu, bez żadnych haczyków. Innymi słowy, bukmacher Etoto oferuje nam zakład za maksymalnie 100 PLN bez żadnego ryzyka. Wygrywamy – możemy grać dalej, bądź wypłacić gotówkę. Przegrywamy? Również możemy dokonać wypłaty. Jedynym zastrzeżeniem jest fakt, że stawiany przez nas zakład musi mieć co najmniej trzy możliwe wyniki. (np. mecz piłki nożnej 1,X lub) Kasozwrot jest promocją, którą ocenić można prosto: grzech nie skorzystać.

Gra ofensywna – bonusy od 3 kolejnych wpłat

Każdy gracz, który zarejestrował się wybierając ofertę Sprzedaży Premiowej „GRA OFENSYWNA” otrzyma bonus w wysokości 100% wpłaconej kwoty do maksymalnej wartości 500zł oraz prawo do skorzystania ze Sprzedaży Premiowej „ROSJA 1500” (regulamin), w której przyznawane są bonusy od dwóch kolejnych depozytów, pierwszy do maksymalnej kwoty 500zł, drugi do maksymalnej kwoty 1000 zł. Łączna maksymalna kwota, do której uprawniony będzie gracz z połączenia obu Sprzedaży Premiowych to 2000 zł. W ramach Sprzedaży Premiowej „GRA OFENSYWNA” Bonus w wysokości 100% pierwszego depozytu do maksymalnej kwoty 500zł zostanie zaksięgowany na koncie bonusowym klienta automatycznie po wykonaniu pierwszej wpłaty (nie ma konieczności wprowadzania żadnego kodu bonusowego).


Obrót przyznanymi bonusami

Aby zakład został zaliczony do obrotu, musi spełniać każdy z następujących warunków:

  • a. typy zdarzeń: przedmeczowe lub LIVE;
  • b. zakład pojedynczy o kursie min. 2,20 lub zakład wielokrotny o łącznym kursie kuponu 2,20. Minimalny kurs pojedynczego zdarzenia na zakładzie wielokrotnym to 1,20;
  • c. zakład musi być rozliczony (wygrana/przegrana). Zakłady anulowane nie są wliczane do obrotu.

Gracz ma 60 dni na obrót kwotą równą czterokrotności depozytu i bonusu (łącznie: depozyt + bonus). Po zakończeniu i rozliczeniu wszystkich kuponów zaliczanych do obrotu, klient będzie mógł bonus wypłacić. Gdy gracz nie zdąży obrócić sumą bonusu w podanym terminie, bonus w ramach przedstawionej Sprzedaży Premiowej przepadnie.


Oferta

W ofercie bukmachera znajdziemy zakłady na ponad 30 dyscyplin. Wzorem największych polskich firm bukmacherskich, Etoto daje nam możliwość typowania wszystkich najpopularniejszych wydarzeń sportowych. Fani gier komputerowych docenią możliwość obstawiania e-sportów. Kursy w Etoto wypadają w porównaniu z konkurencją dość przeciętnie i ich wysokość w dużym stopniu zależna jest od dyscypliny. Potrafią zaskoczyć zarówno na plus jak i na minus. Czasami można „upolować” tam naprawdę dobre okazje. Strona bukmachera prezentuje się bardzo poprawnie. Jeśli chodzi o układ treści, przejrzystość i kolorystykę, nie ma się do czego przyczepić. Etoto w końcu może pochwalić się stroną internetową na miarę XXI wieku, a korzystanie z niej jest wygodne i intuicyjne. Bez problemu odnajdziemy interesujące nas zakłady oraz informacje o najnowszych promocjach i ciekawych wydarzeniach. Gracze zainteresowani piłkarskimi przewidywaniami Mateusza Borka, czy też Tomasza Hajty mogą zajrzeć do Eksperckich Blogów.

Zakłady Live

Zakłady na żywo to standard u bukmacherów online, jednak w Etoto wprowadzone zostały stosunkowo niedawno. Opcja ta została udostępniona przez bukmachera dopiero pod koniec  2017 roku – wraz z debiutem nowej wersji strony internetowej. Jak zapewnia bukmacher, jego oferta zakładów live, to  „ponad 20 000 wydarzeń sportowych na żywo miesięcznie”. Dostępne do obstawiania dyscypliny widoczne są po lewej stronie ekranu. Kliknięcie na wybrany sport, powoduje rozwinięcie się związanej z nim oferty spotkań. Poruszanie się po strefie live jest proste, intuicyjne i całkiem wygodne. Na pochwałę zasługują kursy – Etoto dotrzymuje kroku największym na rynku firmom. Również oferta live potrafi pozytywnie zaskoczyć. Obecnie Etoto nie udostępnia swoim klientom transmisji sportowych, trzeba zadowolić się prezentowaną w ekranie danego zdarzenia graficzną wizualizacją. Spełnia ona swą rolę w sposób wystarczający. 

Promocje

 

Tysiak co tydzień

Tysiak co tydzień – Najaktywniejsi gracze, co tydzień mają szansę otrzymania atrakcyjnych nagród, m.in. free betów oraz bonusów. Za stawiane przez nas zakłady naliczane są punkty. Do klasyfikacji najaktywniejszych graczy dodaje nam się tyle punktów, ile wynosi nasza potencjalna wygrana na kuponie. Dwudziestu graczy, którzy w danym tygodniu mogą pochwalić się największą liczbą puntów otrzymuje nagrody. Stawiane kupony muszą spełniać poniższe wymogi:

  • Zakłady wielokrotne z co najmniej jednym typem dotyczącym piłki nożnej
  • Minimalna stawka: 10 zł
  • Minimalny kurs całego zakładu: 1,50
  • Maksymalna potencjalna wygrana (stawka x kurs x współczynnik 0,88): 500 000 zł


Weekendowe koło ratunkowe

Bukmacher ubezpieczenia nasz trzeci postawiony w dany weekend kupon. W razie jego przegranej otrzymamy zwrot stawki do 100 zł w postaci freebetu. Kupny muszą mieć stawkę minimalną 50 zł oraz być zawarte od piątku do niedzieli, tego samego weekendu.
W razie niepowodzenia trzeciego kuponu, zgłoś się do Obsługi Klienta, podając numer zakładu. Znajdziesz go w zakładce „Moje konto” w sekcji „Historia zakładów”. Jeden gracz może otrzymać maksymalnie jedną nagrodę w ciągu jednego weekendu trwającego od piątku do niedzieli. Freebet zostanie dodany do konta gracza w ciągu maksymalnie 72 godzin od zgłoszenia. Wygrana kuponu postawionego przy pomocy darmowego zakładu jest pomniejszona o jego kwotę.

Do promocji zalicza się każdy zakład spełniający wszystkie z poniższych warunków:

  • zakłady zostały postawione od piątku do niedzieli tego samego tygodnia,
  • stawka każdego kuponu wynosi co najmniej 50 zł (postawione ze środków gotówkowych lub bonusowych, freebety nie są liczone),
  • trzeci zakład postawiony od piątku do niedzieli za kwotę min. 50 zł został rozliczony jako przegrany.

 

Aplikacje mobilne

Etoto nie posiada dedykowanych aplikacji na smartfony. W ostatnim czasie, graczom została za to oddana do użytku nowa wersja strony mobilnej. Spisuje się ona całkiem nieźle, pozwala na dostęp do wszystkich najważniejszych opcji, działa płynnie. Graficzne wizualizacje spotkań ułatwiają typowanie na żywo. Na uwagę zasługuje również zapowiedź pojawiania się ofert specjalnych, z których skorzystać będą mogli tylko użytkownicy mobilnej wersji strony Etoto.

 

Program lojalnościowy

Program lojalnościowy Liga VIP pozwala wybranym użytkownikom Etoto na skorzystanie z wyjątkowych przywilejów. Najbardziej aktywni i lojalni gracze mogą liczyć na przyjęcie do grona VIP i związane z tym korzyści.

Wpłaty i wypłaty

Największa bolączka bukmachera. Konto można zasilić wyłącznie za pomocą usługi Przelewy24. W chwili obecnej Etoto nie udostępnia żadnej innej możliwości wpłaty. Również wypłaty środków dokonamy tylko przy użyciu Przelewów24. W kwestii płatności oferta Etoto pozostawia obecnie jeszcze wiele do życzenia. Podczas testowania płatności przy próbie pierwszej wpłaty wystąpił błąd, w związku którym wpłacona kwota została uwięziona gdzieś w próżni  na kilkanaście godzin. Druga wpłata doszła bez problemu.


Pomoc i kontakt

Etoto proponuje nam dwie podstawowe formy komunikacji. Działający codziennie od 7:00 do 22:00 live chat, a także kontakt mailowy. W przypadku drugiej opcji na odpowiedź powinniśmy czekać nie dłużej niż 24 godziny. W większości przypadków czas ten jest znacznie krótszy. Skorzystać z chata możemy poprzez kliknięcie niebieskiego dymku widocznego w prawym dolnym rogu ekranu. Do dyspozycji klientów jest również dział FAQ, zawierający odpowiedzi na najczęstsze pytania.
Podczas rozmów z konsultantami kilkukrotnie zdarzyło się, że sesja chata została rozłączona na skutek błędu.

Podsumowanie

Etoto to bukmacher, który stale się rozwija. Przejście na nową stronę internetową oraz liczne zmiany ,które firma stale wprowadza, dobrze wróżą na przyszłość. Świetny bonus powitalny, niezła oferta i kursy, które czasami są naprawdę atrakcyjne. Kilka niedociągnięć i braków powoduje, że Etoto należy ocenić jako bukmachera przeciętnego. Warto jednak dać mu szansę, choćby ze względu na bardzo dobrą ofertę powitalną i ciekawe promocje.

 

PLUSY:

✅ Kasozwrot
✅ bonus powitalne
✅ interesujące promocje
✅ dobrze wykonana strona
✅ niektóre kursy zaskakują in plus
✅ całkiem szeroka oferta
✅ zakłady, których czasem próżno szukać u konkurencji
✅ niezła strona mobilna
✅ specjalne oferty dla strony mobilnej

🎁Odbierz 2000 zł w bonusach🎁

MINUSY:

przeciętne kursy
❌ wysokie marże
płatności
brak aplikacji na smartfony
brak opcji cash out
❌ brak transmisji sportowych