Liverpool mistrzem, czy anulowanie sezonu?

Wydawało się, że już nikt i nic nie odbierze Liverpoolowi upragnionego mistrzostwa. The Reds pewnie kroczyli po tytuł w Premier League, będąc jedyną niepokonaną ekipą w lidze. Mieli również spore szanse na ponowne wygranie Champions League. Wszystko rozsypało się jednak niczym domek z kart. Liverpool niespodziewanie zakończył swoją przygodę z Ligą Mistrzów, a teraz nie ma nawet 100% pewności, że zdobędzie tytuł mistrzowski w Anglii. W Betfan możecie obstawić, czy Liverpool zostanie Mistrzem Anglii w sezonie 2019/20. Rejestrując się z kodem bonusowym TYPERIA otrzymacie 100 PLN na pierwszy zakład bez ryzyka. Jeśli nie traficie pierwszego kuponu otrzymacie zwrot stawki, który możecie od razu wypłacić!

The Reds w tym sezonie byli w Premier League prawdziwymi dominatorami. Po 29. kolejkach mają na swoim koncie 27 zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę. Drugi Manchester City traci do nich aż 25 punktów. Liverpoolowi wystarczyłyby dwie wygrane, by zapewnić sobie mistrzostwo przed czasem. Trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym sezon dogrywany jest do końca, a mimo tego The Reds w jakiś sposób daje się jeszcze wyprzedzić Manchesterowi City. Fakty są jednak takie, że Obywatele formalnie wciąż posiadają iluzoryczne szanse na wyprzedzenie rywali.

– Nie widzę możliwości, by Liverpool nie zdobył tytułu za ten sezon. Jeśli Premier League zostanie wznowione, prawie na pewno tak się stanie. Jeśli jednak nie będzie można kontynuować rozgrywek, należałoby znaleźć sprawiedliwe wyjście z tej sytuacji. I znów nie widzę innego scenariusza, niż tego w którym Liverpool zostaje mistrzem Anglii – stwierdził szef UEFA Aleksander Ceferin, cytowany przez ekipa.svet24.si. Zupełnie inne zdanie na temat zakończenia rozgrywek przedstawiła wiceprezes West Hamu United Karren Brady – Jedyną rozsądną i słuszną decyzją byłoby uznanie sezonu za nieważny –stwierdziła na łamach „The Sun”.

Wydaje się, że najsensowniejszym i idącym z duchem gry rozwiązaniem jest te, które zaproponował Ceferin. Jednak, czy najsprawiedliwszym? W takiej sytuacji problematyczna będzie kwestia spadków z ligi. Jak pokazują ostatnie lata, końcowe kolejki wielokrotnie przynosiły spore przetasowania w dolnych rejonach tabeli. Kończenie sezonu w tym momencie, byłoby odebraniem szansy na obronienie się przed spadkiem zespołom, które w ostatecznym rozrachunku wcale nie musiałaby okazać się niegodne miejsca w Premier League. Warto przypomnieć tu chociażby sezon 2014/2015 i niesamowity finisz Leicester City. Po 29 kolejkach „Lisy” traciły do bezpiecznego miejsca 7 punktów. Mimo tego uratowały się przed spadkiem i zakończyły ligę na 14. lokacie.

Jak sądzicie? Czy Liverpool zostanie ogłoszony Mistrzem Anglii 19/20? Bukmacherzy przewidują, że taki scenariusz jest bardzo realny, jednak nie wykluczają również innego rozwiązania sytuacji…

 ⚠️Użyj linku rejestracyjnego, wpisz kod TYPERIA i odbierz zwrot stawki do 100 zł, jeśli nie trafisz pierwszego zakładu. Zwrot lub wygraną możesz od razu wypłacić – bez obrotu! (+18)⚠️