Liga Europy odbędzie się w przyszłym sezonie bez udziału polskich klubów? Zdaniem ekspertów to już niemal przesądzone.

Polska piłka klubowa sięga dna i niewiele wskazuje, by w najbliższym czasie sytuacja miała ulec zdecydowanej poprawie. Skalę problemu najlepiej ukazuje fakt, że za ogromny sukces uznany zostałby awans nawet do Ligi Europy, będącej przecież tylko zapleczem dla najważniejszych rozgrywek na Starym Kontynencie. Wpadki naszych zespołów z niżej notowanymi rywalami stały się już tradycją i przestały zaskakiwać. Wielu kibiców prezentuje jednak patriotyczną postawę i wciąż wierzy.

Warto przypomnieć, że swój ostatni decydujący dwumecz Legia przegrała z nie byle kim. W rywalizacji z Glasgow Rangers „Wojskowi” polegli dosłownie w ostatniej sekundzie, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry drugiego spotkania. Czy postawienie się faworyzowanym Szkotom można traktować jako światełko w tunelu? Biorąc pod uwagę obecny poziom naszej ligi, jest to raczej światełko małe i widziane ze sporej odległości. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę politykę transferową właścicieli klubów.

Mimo tego wydaje się, że przy odrobinie szczęścia, jedna z drużyn występujących w Ekstraklasie powinna w końcu przebrnąć przez eliminacje. Nawet przy bardzo ograniczonym potencjale sportowym lub dalekiej od ideału formie. Poprzednie 3 lata, to brak polskich drużyn w fazie grupowej Ligi Europy. Patrząc szerzej, nie jest jednak aż tak źle – zanim nastąpiła trzyletnia posucha, kluby z Ekstraklasy przechodziły eliminacje w 5 z 6 sezonów w latach 2010-2016. W międzyczasie Legia zdołała również zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Czy możliwe, by w ciągu 3 lat poziom obniżył się aż tak drastycznie? W futbolu szczęście i przypadek odgrywają nieraz ogromną rolę, dlatego niczego nie powinniśmy wykluczać.

Jakichkolwiek wątpliwości nie mają jednak eksperci. Prognozy analityków LV Bet sugerują, że udział polskiego klubu w fazie grupowej kolejnej edycji Ligi Europy byłby prawdziwą sensacją. Bukmacher dodał do swojej oferty specjalny zakład skierowany do polskich kibiców. Kurs na przebrnięcie kwalifikacji przez któregoś z reprezentantów Ekstraklasy wynosi aż 8,00! Oznacza to, że za 100 zł postawione na awans polskiego klubu do Ligi Europy wygrać możemy… 800 zł! Dla porównania – kurs na mistrzostwo kraju dla Legii Warszawa wynosi zaledwie 1,40.

A Wy? Jak sądzicie? Z naszą piłką jest już tak źle? Czy polskie kluby mogą jedynie marzyć o Lidze Europy? Jeśli wierzycie, że szanse wcale nie są aż tak małe, możecie skorzystać z promocji przygotowanej dla pełnoletnich czytelników Typeria.pl – darmowy zakład 20 zł w prezencie za założenie konta w LV Bet.

? darmowy zakład 20 zł (+18)