Rynek bukmacherski w Polsce 2020

Ponad 5 milionów Polaków deklaruje, że bierze udział w grach bukmacherskich. W tej grupie aż 10 procent stanowią kobiety. Kim są gracze, ile wart jest rynek bukmacherski w Polsce i jak rozpoznać, czy bukmacher jest legalny? Przeczytaj 5 zaskakujących faktów na temat tej formy rozrywki. Załóż konto w BETFAN i odbierz prezent dla czytelników Typeria.pl – zwrot stawki aż do 100 zł za pierwszy nietrafiony kupon. Zwrot możesz od razu wypłacić – bez żadnych dodatkowych wymogów. Wygrywasz albo kasa wraca do ciebie! 

Załóż konto na Betfan.pl z kodem TYPERIA, aby otrzymać:
⚠️100 zł bez ryzyka⚠️

typy


Zakłady warte więcej niż kawa i zdrowa żywność

Polacy coraz chętniej uczestniczą w zakładach bukmacherskich, o czym świadczy to, jak stale rośnie rynek bukmacherski w Polsce, wyceniany obecnie na 6,2 mld złotych. To prawie 6 razy więcej niż wartość rynku zdrowej żywności (1,1 mld złotych). Branża bukmacherska przewyższa swoją wartością również rynek odzieży sportowej (5 mld zł), a nawet rynek kawy (5,3 mld zł). Za sukces biznesu bukmacherskiego w dużym stopniu odpowiadają zakłady LIVE, które w większości firm przynoszą 80% codziennego przychodu.

Graczy więcej niż wegetarian 

Wraz z tym jak wzrasta rynek bukmacherski w Polsce podąża coraz większy odsetek osób biorących udziałach w zakładach. W naszym kraju obecnie deklaruje to już 13% badanych, czyli ok. 5 mln osób. Dla porównania, popularną dietę wegetariańską stosuje… tylko 3,7% Polaków. Według prognoz BETFAN, w najbliższych latach liczba graczy będzie sukcesywnie rosnąć. Sprzyjać może temu naturalny przepływ z ponad 12 milionowej grupy graczy gier online. Dzięki temu, już w 2023 roku wartość jaką osiągnie rynek bukmacherski w Polsce może przekroczyć 10 mld złotych. Kim w takim razie jest typowy gracz? – Z naszych analiz wynika, że grupą najbardziej zainteresowaną typowaniem są młodzi, wykształceni i dobrze zarabiający mężczyźni. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zakłady stały się nowoczesną odpowiedzią na gry liczbowe , które już lata temu pokochali nasi rodacy. W Lotto gra przecież 50% Polaków! Trzeba przyznać, że jako naród mamy zacięcie do gier – komentuje Jakub Świsłowski, Dyrektor Marketingu w BETFAN.

Licencjonowana gra to podstawa

Zanim wybierzemy zakład bukmacherski, w pierwszej kolejności warto zweryfikować jego legalność. Za grę u nielegalnych bukmacherów nieroztropnym graczom grozi bowiem kara pieniężna która może sięgnąć nawet 120 stawek dziennych. Obecnie rynek bukmacherski w Polsce składa się z 17 firm posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Dzięki licencji oferowane usługi są w pełni legalne dla osób mieszkających w Polsce. Przed postawieniem pierwszego zakładu warto zapoznać się z historią spółki i upewnić czy mamy do czynienia z podmiotem, który gra „czysto”.

Zakłady nie tylko sportowe 

Świat i otaczające nas trendy zmieniają się błyskawicznie. Wraz z nimi zmienia się także rynek bukmacherski w Polsce, które w 2020 roku stają się masową formą rozrywki. Z roku na rok coraz więcej osób dołącza do zabawy, a dzięki temu już teraz można założyć się nie tylko o wynik meczu, a dosłownie o wszystko: frekwencję wyborczą, imię dziecka celebrytów, a nawet o to, jaka pogoda za tydzień będzie w naszym mieście.


Cashout, czyli szybka wczesna wypłata

Bez ryzyka nie ma zabawy i to właśnie ryzyko, zdaniem wielu typerów, nadaje grze niepowtarzalnego charakteru. Jednak zakłady bukmacherskie są podobne do ubezpieczeń – tutaj też samemu zarządza się ryzykiem. Warto mieć świadomość, że część zakładów oferuje opcje cashout, dzięki której w trakcie trwania zakładu można rozmyślić się i wypłacić zainwestowane pieniądze. To pozwala rozsądnie zarządzać ryzykiem i grać na własnych zasadach, jednocześnie minimalizując szanse niepowodzeń i skupiając się na samej zabawie. Należy również pamiętać, że statystycznie szansa na wygraną u bukmachera jest znacznie większa niż w popularnych grach losowych czy „zdrapkach”, w które od wielu lat grają miliony Polaków.

Zakład bez ryzyka – nie tracisz, a możesz zyskać

Popularną formą oferty powitalnej nowych graczy zakładów bukmacherskich są tzw. zakłady bez ryzyka. To inaczej ubezpieczenie pierwszego granego w danym serwisie kuponu, dzięki któremu w razie porażki otrzymamy zwrot stawki. Pozwala to na przetestowanie usług danej firmy bez strachu o utratę naszych środków. Rejestrując się w Betfan z kodem TYPERIA można otrzymać najlepszy zakład bez ryzyka na rynku w wysokości do 100 zł. Otrzymany zwrot / wygraną możemy jednak natychmiastowo wypłacić – bez wykonywania obrotu, ani żadnych innych wymogów. Wygrana, albo zwrot stawki!

Gra bez podatku – większe wygrane

Gracze powinni także pamiętać, że w momencie obstawienia zakładu u legalnego bukmachera od każdej stawki odprowadzone zostaje 12% podatku od gier. Taki obowiązek wynika z ustawy o grach hazardowych. Rynek bukmacherskie w Polsce znalazł jednak rozwiązanie tego niesprzyjającego graczom przepisu prawnego. W branży są bukmacherzy, którzy w całości biorą podatek na siebie. Dzięki temu gracze wygrywają tyle, ile wygrywaliby grając u nielegalnych, zagranicznych bukmacherów bez podatku.

Załóż konto na Betfan.pl z kodem TYPERIA, aby otrzymać:
⚠️100 zł bez ryzyka⚠️

typy

ZASADY 100 ZŁ BEZ RYZYKA:

  • Promocja 100 zł bez ryzyka jest dostępna dla wszystkich osób, które założą konto u bukmachera Betfan rejestrując się z kodem TYPERIA.
  • Zakład bez ryzyka dotyczy kwoty do 100 zł na pierwszy zakład po rejestracji
  • W razie porażki, bukmacher zwróci naszą stawkę na konto główne. NIE TRZEBA wykonywać żadnego obrotu i można od razu wypłacić środki!
  • Z promocji wykluczone są zakłady wirtualne oraz zakłady na MATCHDAY BOOST
  • W Betfan istnieje również bonus od depozytu 3000 zł ( 3 x po 1000 zł od 3 pierwszych wpłat na konto gracza)

Dołącz do Grupy Typeria