Mistrzowie Polski zagrają dziś w meczu o wszystko. Jeżeli nie uda im wywalczyć awansu, to dwumecz z Dudelange będzie można uznać za największą katastrofę w polskiej piłce nożnej od wielu lat. Legia walczy o honor całej polskiej piłki. Zapraszam na typy bukmacherskie oraz zapowiedź meczu Dudelange – Legia.

Single
Dudelange – Legia

Liga Europy Kwalifikacje
16.08.2018 godz. 20:00
Typ: awans Legia
kurs: 2,00
stawka:
6/10

Single
Dudelange – Legia
Liga Europy Kwalifikacje
16.08.2018 godz. 20:00
Typ: 2
kurs: 1,65
stawka: 8/10

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?

Grać z głową

Nowy trener Legii Sa Pinto stoi przed zadaniem trudnym, ale nie niemożliwym. Legia potrzebuje do awansu zwycięstwa, każdy inny wynik sprawi, że w 3 rundzie kwalifikacji do Ligi Europy zamelduje się Dudelange. Portugalczyk pracę w Polsce dostał na zaledwie kilkadziesiąt godzin przed spotkaniem rewanżowym, jego wpływ na organizację gry Wojskowych będzie więc znikomy. Znacznie większe znaczenie będzie miało jego oddziaływanie na sferę mentalną zawodników, o której tak głośno było w ostatnich dniach. Jeden ze znanych telewizyjnych ekspertów wypowiadał się, że na piłkarzach Legii nie spoczywa żadna presja i jest ona zarezerwowana jedynie dla osób w ciężkiej sytuacji materialnej, bezrobotnych, czy też „pielęgniarek na onkologii”.

Fakty są takie, że w sporcie wyczynowym presja zawsze była, jest i będzie, a psychika każdego gracza jest kwestią na tyle indywidualną i skomplikowaną, że nie sposób przewidzieć reakcję organizmu w kryzysowej sytuacji. Porażka Legii w meczu u siebie nie wynikała z niższych niż u rywala umiejętności, czy też gorszego przygotowania. Główna przyczyna to fatalne podejście do spotkania i przegranie go w głowie. Legioniści wyszli bez jakiejkolwiek koncentracji i wyglądali na zaskoczonych, że rywale przejawiają jakąkolwiek ochotę do gry w piłkę. Podobną postawę można było dostrzec w pierwszym meczu z Trnavą. Jak widać, Legia kompletnie nie potrafi uczyć się na błędach, których limit ostatecznie się wyczerpał. Typy bukmacherskie na awans Legii wydają się być mimo wszystko najrozsądniejsze. Możemy spodziewać się, że zobaczymy dziś zupełnie inną drużynę, a przede wszystkim od początku zaangażowaną i skoncentrowaną. W innym przypadku, znany z twardej ręki Sa Pinto porozmawia sobie z piłkarzami trochę inaczej 😉

To tylko Dudelange

Analizując przebieg pierwszego spotkania można dojść do prostych wniosków – ilość błędów po stronie Legii była tak wielka, że Dudelange po prostu tego meczu przegrać nie mogło. Pomijając już nawet czerwoną kartkę, Legia przez cały czas zachowywała się jakby sądziła, że prędzej, czy później mecz wygra się sam. Grała „na stojąco” i bez starannego wykończenia. Dudelange pokazało wiele swoich słabości, a najbardziej bulwersujący jest fakt, że Legia nie zdołała wykorzystać ani jednej z nich. Luksemburczycy mają problem z wieloma elementami gry, trzeba tylko wywrzeć na nich jakąkolwiek presję. Owszem, nie jest to zespół złożony z amatorów – wbrew temu, co można wyczytać w prasie. 90% graczy jest zawodowymi piłkarzami, a poza boiskiem dorabia jedynie trzech.

Nie znaczy to jednak, że prezentowana przez nich jakość może usprawiedliwiać ewentualne odpadnięcie Legii. Dudelange w ostatnich latach na europejskiej arenie prezentuje się u siebie dobrze. Domowe remisy z niezłymi zespołami spowodowane były jednak również tym, że po pierwszych meczach kwestia awansu była już najczęściej rozstrzygnięta, a rywale przyjeżdżali do Luksemburga na wycieczkę. Legia podejdzie do meczu jako strona atakująca, której zależy na dobrym wyniku i wygranej. Myślę, że realny jest scenariusz z rewanżowego spotkania z Trnavą. Legia pomimo wciąż bardzo przeciętnej gry, była o wiele groźniejsza niż w Warszawie, a przede wszystkim bardziej skoncentrowana i staranna. Dwie czerwone kartki nie pozwoliły wtedy na walkę o awans, tym razem sytuacja może potoczyć się dla mistrzów Polski bardziej szczęśliwie.

Typy bukmacherskie i prognoza

Należy spodziewać się spotkania trudnego i z wieloma nerwowymi minutami. Sadzę jednak, że ostatecznie górą będą goście. Jestem przekonany, że dzisiejsza Legia będzie miała naprawdę niewiele wspólnego z tą, którą widzieliśmy ostatnio w Warszawie. Typy bukmacherskie zakładające wygraną i awans Legii powinny okazać się dobrym wyborem. W związku z tym proponuję typ na awans Legii. Bukmacher Fortuna oferuje na to zdarzenie kurs 2,00.

Jeżeli ma być awans, to musi być także zwycięstwo w meczu. Kurs na wygraną Legii wynosi w Fortunie 1,65. Wydaje się być on nieco zaniżony, jednak mimo wszystko typ ten prezentuje się dość ciekawie.

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?