Hiszpania – Polska. Typy, kursy, składy.

Sprawdź promocję:

Tradycyjny polski scenariusz na wielkich piłkarskich imprezach po raz kolejny staje się faktem. Mecz otwarcia już za nami, a jak wypadniemy w spotkaniu o wszystko? Polska – Hiszpania już w sobotę o 21:00 na Estadio de La Cartuja w Sevilli. Zapraszam Was na zapowiedź tego pojedynku, proponowane typy bukmacherskie, a także przewidywane składy obu zespołów. Gramy ten mecz w Betfan! Jeśli jeszcze nie masz konta u tego bukmachera, możesz odebrać zwrot stawki do 600 zł za pierwszy nietrafiony kupon + freebet 50 zł na start w prezencie! Sprawdź szczegóły promocji.

Odbierz cashback do 600 zł + freebet 50 zł na start w Betfan!
Zarejestruj się -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIA


Hiszpania – Polska kursy

Mecz ze Słowacją obnażył wszystkie braki Biało-Czerwonych i spowodował, że Euro 2020 właściwie już się dla nas zakończyło. Czy są jakiekolwiek logiczne przesłanki, by wierzyć w cud i punkty z Hiszpanami? Kibicowskie serce podpowiada, że wszystko może się zdarzyć. Typy bukmacherskie przewidujące szczęśliwy remis Polaków, jawią się jednak niczym zupełna abstrakcja. W swoim pierwszym meczu Hiszpanie kompletnie zdominowali Szwedów, notując przeciwko nim 75% posiadania piłki. Skandynawowie potrafili być jednak świetnie zorganizowani i pokazali wielką wolę walki, a więc coś, czego naszej reprezentacji zdecydowanie ostatnio brakowało.

Wydaje się, że trudno znaleźć silną europejską reprezentację, której styl gry nie pasowałby nam bardziej, niż ten prezentowany przez Hiszpanię. Chaos w kadrze Sousy sprawia, że tak naprawdę nie wiadomo, czy Polacy wyjdą na sobotnie spotkanie z jakimkolwiek konkretnym planem. Trudno przewidzieć również, na jakie roszady personalne zdecyduje się Portugalczyk. Przed starciem z La Furia Roja nawet najbardziej niepoprawni optymiści muszą wstrzymać się z dmuchaniem balonika. Jeśli trafimy na dobry dzień Hiszpanii, a sami znacznie nie poprawimy swojej postawy, to może czekać nas prawdziwy blamaż.

Kurs 10.00 na wygraną Portugalii!


Hiszpania – Polska zapowiedź

Nie będzie odkrywczym stwierdzenie, że wygrana Hiszpanów wydaje się w tym meczu scenariuszem dość oczywistym. Potwierdzają go również oferowane przez bukmacherów kursy. Na triumf drużyny z Półwyspu Iberyjskiego otrzymamy 1,40, a na wygraną Polski aż 7.70. Hiszpania przegrała tylko 1 ze swoich ostatnich 25 meczów, a w poprzednich 11 domowych grach o punkty zanotowała 9 zwycięstw i 2 remisy. Obecny skład naszych rywali nie jest naszpikowany gwiazdami tak bardzo, jak bywało to jeszcze kilka lat temu, ale mimo tego, pod względem piłkarskiej jakości obie reprezentacje dzieli bardzo wiele. Jakie więc wybrać typy bukmacherskie na Hiszpania – Polska? Paradoksalnie, Hiszpanie nie muszą w starciu z nami zdominować posiadania piłki aż tak mocno, jak zrobili to ze Szwedami. Taktyka naszej kadry nie może opierać się tylko na „autobusie” we własnym polu karnym, ponieważ zwyczajnie nie mamy do tego wykonawców.


Hiszpania – Polska typy

Polacy nie posiadają ani żelaznej defensywy, ani organizacji gry obronnej, ani nawet wielkiej waleczności, która jest niezbędna, by przez 90 minut bronić się w polu karnym. Wypadł nam dodatkowo Krychowiak, na którego miejsce brakuje wartościowego i sprawdzonego zmiennika. Trener Sousa chce grać piłką, próbuje różnych eksperymentalnych formacji i oczekuje, że nasza kadra jest w stanie prowadzić grę, a nie jedynie – jak bywało to w przeszłości – czekać na kontry. Z Hiszpanią oczywiście to nie my będziemy prowadzić grę, ale czy damy się zdominować aż tak jak Szwedzi? Na przebieg ich starcia z La Roja wpływ miała jakość Hiszpanów i ich wysoki pressing, ale w sporej mierze również obrana przez Szwedów na to starcie taktyka.

Postaw 2 kupony = odbierz 49 i 99 zł!

Sądzę – być może kompletnie naiwnie – że Sousa jest świadom naszych niedostatków w tyłach i nie będziemy bronić się aż tak głęboko. Oddalanie gry od bramki i jak największe „nabijanie” posiadania powinno tutaj wpływać tylko na naszą korzyść. Myślę, że nawet jeśli przegramy wysoko (całkiem możliwe), to nie damy się przy tym zdominować aż tak mocno, jak zrobili to Szwedzi. Ultradefensywa nie leży w DNA Sousy, a poza tym, nie mamy graczy mogących zrealizować taką taktykę. Linia na % posiadania piłki została ustalona w Betfan na 69.5. W ostatnich miesiącach mierzyliśmy się m.in. z Anglią, Holandią, Włochami i żadna z tych drużyn nawet nie zbliżyła się w starciu z nami do przekroczenia bariery 70%. Hiszpanie z pewnością będą najbliżej, ale czy im się to uda? Myślę, że Polacy nie zawiodą przynajmniej w tym elemencie i odpadną po walce, a nie jedynie skryciu się za dziurawą, chwiejną gardą w oczekiwaniu na najniższy wymiar kary. Wszystkim chcącym oglądać to spotkanie i móc ze spokojnym sumieniem kibicować naszym, polecałbym jednak odpuścić umieszczanie typów z tego meczu na kuponie 😉

Hiszpania – Polska typy:
poniżej 69.5% posiadania Hiszpanii
kurs 1.85

 

Hiszpania – Polska składy:

Hiszpania: Simon; M Llorente, Laporte, P Torres, Alba; Koke, Rodri, Thiago; F Torres, Morata, Olmo

Polska: Szczęsny; Bereszyński, Glik, Bednarek; Jóźwiak, Klich, Moder, Linetty, Rybus; Zieliński, Lewandowski

Odbierz cashback do 600 zł + freebet 50 zł na start w Betfan!
Zarejestruj się -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIA