Fame MMA 8: Piotr Szeliga – Bestia Piechowiak. Typy bukmacherskie, kursy na zakłady, analiza;

W starciu tytanów i zawodników reprezentujących wagę ciężką, na gali Fame MMA 8 zmierzą się Piotr „Szeli” Szeliga i Piotr „Bestia” Piechowiak. Jakie typy bukmacherskie wybrać na ten pojedynek? Czy Bestia poradzi sobie z przeciwnikiem mającym do zaoferowania więcej niż Marcin Najman? Zapraszam na zapowiedź walki Szeliga – Bestia Piechowiak, w której znajdziecie proponowane typy, kursy bukmacherskie na zakłady, a także analizę szans obu zawodników. Zakłady na Fame MMA 8 oferuje tylko bukmacher Betclic. Szukasz typów na inne walki? Sprawdź nasz dział z analizami na FAME MMA – wytypowaliśmy celnie 7/7 walk na Fame MMA 7!

ZAŁÓŻ KONTO W BETCLIC Z KODEM TYPERIAPL I ODBIERZ EKSKLUZYWNY BONUS: ZWROT STAWKI DO 550 ZŁ, JEŚLI NIE TRAFISZ PIERWSZEGO KUPONU! SPRAWDŹ SZCZEGOŁY

Kod promocyjny: TYPERIAPL
⚠️550 zł bez ryzyka⚠️

__________________________________________

 

Piotr Szeliga – Bestia Piechowiak. Jak odebrać ekskluzywny bonus powitalny i obstawiać typy na Fame MMA 8?

Zakłady na walkę Szeliga – Piechowiak oferuje tylko bukmacher Betclic. To jedyna strona, na której możesz legalnie postawić typy na sobotnią galę. Jak odebrać cashback dla czytelników Typeria.pl i obstawiać zakłady na Fame MMA 8 bez ryzyka? Instrukcja działania jest banalnie prosta i mieści się w poniższych kilku krokach:

  1. Załóż konto w Betclic, korzystając z tego linku promocyjnego
  2. Podczas rejestracji wpisz kod promocyjny TYPERIAPL, dzięki któremu aktywujesz  bonus powitalny podwyższony z 5̶0̶0̶ do 550 zł!
  3. Zweryfikuj swoje konto 
  4. Zrób pierwszą wpłatę (np. 100 zł) i postaw pierwszy kupon.
  5. Jeśli Twoje typy okażą się celne wygrywasz kasę. Jeśli kupon będzie przegrany, otrzymasz zwrot stawki maksymalnie aż do 550 zł!
  6. Szczegółowy opis promocji znajdziesz TUTAJ.

__________________________________________

 

Szeliga na Fame MMA 8 – kursy na zakłady i typy bukmacherskie

Piotr Szeliga to 27-letni były hokeista i trener personalny, który swój debiut w MMA zaliczył na czerwcowej gali FEN 28. Mierzył się tam z Krystianem Pudzianowskim, prywatnie bratem słynnego „Pudziana”. Walka była dla obu zawodników iście morderczą przeprawą, a Szeliga wygrał ostatecznie przez niezdolność wyjścia rywala do ostatniej rundy. Kursy na zakłady w walce Szeliga – „Bestia” Piechowiak aktualnie minimalnie faworyzują Szeligę.

Czy typy na tego zawodnika będą dobrym wyborem? „Szeli” co prawda nie pokazał kilka miesięcy temu nic wielkiego, ale zaprezentował się naprawdę poprawnie. Poza tym, mierzył się z rywalem na pewno bardziej wymagającym niż Marcin Najman, który był ostatnim przeciwnikiem Bestii. Krystian Pudzianowski podchodził do treningów MMA naprawdę sumiennie i mimo 39 lat na karku mógłby zagrozić wielu czołowym zawodnikom występującym obecnie w Fame MMA.

Szeliga w walce z Pudzianowskim pokazał wielki hart ducha i serce do walki. Dokładnie tych cech zabrakło Najmanowi w przegranym starciu z Bestią. Na piątkowym media treningu przed Fame MMA 8 Piotr był jak na swoje gabaryty dość swobodny w stójce i całkiem dynamiczny. Trening to jedno, a walka to drugie, natomiast można nieśmiało zakładać, że Szeli od czerwca nieco poprawił swój poziom umiejętności i wydolność. Nie ma przecież lepszej motywacji niż perspektywa stałego zatrudnienia w Fame MMA.

Szeliga przez lata był zawodnikiem pierwszoligowego UKH Dębica, gdzie występował na pozycji obrońcy. Z bojów na hokejowej tafli pozostała mu zadziorność, odwaga w wymianach, a także skłonność do wielkiego poświęcenia. Kursy na byłego hokeistę kuszą, choć stopniowo spadają. Typy na walkę Szeliga – Bestia to twardy orzech do zgryzienia, gdyż trzeba pamiętać, że w wadze ciężkiej może zdarzyć się tak naprawdę wszystko.

 

Bestia Piechowiak na Fame MMA 8 – kursy na zakłady i typy bukmacherskie

Piotr „Bestia” Piechowiak, podobnie jak Krystian Pudzianowski, również liczy sobie już niemal 40 lat. Kulturysta przebojem zadebiutował w Fame MMA pokonując ojca polskiego freak-fightingu Marcina Najmana. Najbardziej zaskakujące było jednak nie samo zwycięstwo, a fakt, że były bokser został zaskoczony przez Bestię w stójce. Kursy na typy początkowo faworyzowały Piechowiaka, jednak uległy zmianie. Największą przewagą Bestii w walce z Szeligą może być parter. W stójce trudno faworyzować któregoś z zawodników.

Wydaje się, że 40-latek dopiero w sobotni wieczór stanie przed swoim pierwszym poważnym testem w MMA. Oczywiście wiele mówi się, że Bestia to nie tylko góra mięśni, ale i świetny parter, kondycja i wydolność, natomiast póki co Piechowiak jeszcze tego nie udowodnił. Odnoszę wrażenie, że szybki koniec walki z Najmanem mógł nieco zaburzyć nasze spojrzenie na rzeczywisty poziom umiejętności Piotra.  Zewsząd płynące informacje o jego wielkiej mocy pokazywanej na treningach jak na razie nie znalazły swojego publicznego potwierdzenia.

Bestia to prawie 110 kg żywej wagi. Będzie więc od swojego rywala cięższy aż o 15 kilogramów! Nie da się ukryć, że w oktagonie Piechowiak przypomina troszkę mniejszą i nieco bardziej zgrabną wersję Roberta Burneiki. Wszystko wskazuje natomiast na to, że dysponuje wyższym niż „Hardkorowy Koksu” poziomem umiejętności. W mojej opinii typy bukmacherskie na Bestia – Szeliga powinny uwzględniać, że tak wielka masa może być dla Piechowiaka nie tylko atutem, ale i przekleństwem.

Ilość tlenu potrzebna, aby dotlenić niemal 110 kg mięśni jest naprawdę pokaźna. Nie ma możliwości, by przy walce trwającej dłużej niż kilkadziesiąt sekund Bestia był w stanie wytrzymać to starcie tlenowo. Szeliga wiedząc o przewadze fizycznej swojego rywala może zechcieć unikać otwartej wymiany ciosów i najpierw nieco podmęczyć Piechowiaka, a dopiero potem przejść do ofensywy. Kursy na zakłady dotyczące wygranej są więc zupełnie uzasadnione, ale im dłużej potrwa walka, tym nieco rosnąć będą szanse Szeligi.


Szeliga – Bestia
kursy na zakłady 

W walce Piotr Szeliga – „Bestia” Piechowiak kursy bukmacherskie są niezwykle wyrównane. Analitycy oraz gracze w pełni zdają sobie sprawę, że typy na ten pojedynek mogą przypominać nieco rzut monetą. 1,70 na Szeligę i 1.90 na Piechowiaka tak naprawdę nie oznacza zupełnie nic. Jeden przypadkowy cios przy masie obu zawodników zupełnie zmienia losy walki lub też ją kończy.

Zakłady na sposób zakończenia pojedynku wydają się nieco bardziej interesujące, ponieważ dostaniemy na nie wyższe kursy, a pełen dystans jest tutaj przecież niemal niemożliwy. Łącznie w klatce znajdzie się ponad 200 kg żywej wagi, a w takim przypadku szansa na zapaść kondycyjną któregoś z zawodników jest murowana.

 

Piotr Szeliga – Bestia Piechowiak typy i zakłady – werdykt:

Należy otwarcie powiedzieć, że niezależnie od wszelkich medialnych spekulacji i pojawiających się informacji, tak naprawdę nie wiemy nic o Piechowiaku. Pojedynek z Najmanem trwał na tyle krótko, że Bestia nie zaprezentował swojej najmocniejszej broni jaką jest parter. Poza tym, „El Testosteron” od dawna jest już sportowym emerytem i zwycięstw nad nim nie należy traktować poważnie. Zwłaszcza, że wielu innych zawodników próbowałoby kontynuować pojedynek i bronić się, tymczasem Najman przyjął klasyczną dla siebie pozycję żółwia. W związku z powyższym typy i zakłady na Szeliga – Bestia opieram przede wszystkim o wiedzę, jaką przyniosła walka Szeligi z Pudzianowskim, a także informacje dotyczące wagi obu zawodników.

SPRAWDŹ INNE TYPY FAME MMA 8!

Piotr będzie od swojego przeciwnika szybszy, bardziej ruchliwy i dynamiczniejszy. Myślę, że jeśli ma na tą walkę ułożony gameplan, to raczej nie przewiduje on chaotycznego rzucenia się na rywala już od pierwszych sekund. Piechowiak jest od młodszego Pudzianowskiego tylko trochę cięższy, ale jego masa mięśniowa jest wręcz gigantyczna. Sądzę, że uniemożliwi mu ona skuteczną rywalizację i na dłuższą metę to Szeliga zachowa więcej sił. Oczywiście, „Szeli” najpierw będzie musiał przetrwać pierwszą fazę pojedynku oraz nie dopuścić do walki w parterze, gdzie Bestia nie tylko może dominować, ale i nieco odpocząć. Ostatecznie sądzę jednak, że w minimalnie bezpieczniejsze w walce Szeliga – Piechowiak będą typy na byłego hokeistę. Trzeba natomiast podkreślić, że pojedynek ten jest jednym z najbardziej wyrównanych na karcie Fame MMA 8, dlatego osobom chcącym zminimalizować ryzyko polecam odpuszczenie typowania tego starcia. To walka przede wszystkim do oglądania, a nie obstawiania.

Szeliga – Bestia Piechowiak typy:
Szeliga wygra, kurs 1,70

 

ZAŁÓŻ KONTO W BETCLIC Z KODEM TYPERIAPL I ODBIERZ EKSKLUZYWNY BONUS: ZWROT STAWKI DO 550 ZŁ, JEŚLI NIE TRAFISZ PIERWSZEGO KUPONU! SPRAWDŹ SZCZEGOŁY

Kod promocyjny: TYPERIAPL
⚠️550 zł bez ryzyka⚠️