Fame MMA 13: Ferrari – Polak. Typy, kursy, zapowiedź

W najbardziej oczekiwanej walce gali Fame MMA 13 zmierzą się Amadeusz „Ferrari” Roślik i Adrian „Polak” Polański. Jakie typy bukmacherskie wybrać na to starcie? Czy zmiana zasad pojedynku spowoduje, że zamiast wielkich emocji otrzymamy nudne, bokserskie szachy? Zapraszam na zapowiedź trzeciego już spotkania Amadeusz Ferrari – Adrian Polak, w której znajdziecie typy, kursy, a także analizę szans obu zawodników. Zakłady na Fame MMA 13 można obstawiać tylko w Betclic. Wpisując przy rejestracji kod promocyjny TYPERIAPL, otrzymujecie pierwszy zakład do 200 zł bez ryzyka. Sprawdźcie typy na pozostałe walki gali  Fame MMA 13.

Odbierz zakład bez ryzyka 200 zł na Fame MMA 13!
Zarejestruj się -> KLIK!

Kod promocyjny: TYPERIAPL

Ferrari - Polak typy

__________________________________________


Ferrari vs Polak. Zakład bez ryzyka 200 zł ze zwrotem stawki bez obrotu!

Zakłady na walkę Ferrari – Polak oferuje wyłącznie bukmacher Betclic. To jedyna strona, na której można legalnie postawić typy na sobotnią galę. Jak odebrać zakład bez ryzyka 200 zł dla czytelników Typeria.pl? Jak obstawiać Fame MMA 13 bez ryzyka? Instrukcja działania jest banalnie prosta:

  1. Załóż konto w Betclic, korzystając z linku promocyjnego
  2. Podczas rejestracji wpisz kod promocyjny TYPERIAPL, który aktywuje na Twoim koncie gracza zakład bez ryzyka do 200 zł
  3. Zweryfikuj swoje konto
  4. Zrób pierwszą wpłatę (min. 70 zł) i postaw pierwszy kupon.
  5. Jeśli Twoje typy okażą się celne otrzymujesz wygraną.
  6. Jeśli kupon będzie przegrany, otrzymasz zwrot stawki do 200 zł w formie freebetu. Aby wypłacić zwrot, wystarczyć tylko 1 raz postawić otrzymany freebet na kupon z łącznym kursem min. 2.14
  7. Wygrana z zakładu za freebet trafia na konto główne i jest gotowa do wypłaty. Bez obrotu i dodatkowych wymogów!


Amadeusz Ferrari Fame MMA 13 – kursy na zakłady i typy bukmacherskie

Przez długi czas wydawało się, że Fame MMA 13 stanowić będzie zwieńczenie konfliktu Ferrari – Polak. Ta powoli irytująca już wszystkich telenowela, najwyraźniej musi jednak potrwać jeszcze trochę dłużej. Kontuzja Amadeusza pokrzyżowała szyki organizatorom i kibicom, skutkując koniecznością zmiany formuły pojedynku. Zamiast jednej rundy bez limitu czasowego i walki do upadłego, otrzymamy…3 x 2 minuty boksu. Wyczekiwane starcie no-limit zostało odwołane i wstępnie przełożone na kolejną galę. Przy pierwotnych założeniach walki Ferrari – Polak na Fame MMA 13, było bardzo trudno zdecydować się na konkretne typy bukmacherskie. Po zmianie reguł sytuacja staje się nieco bardziej klarowna. Zwłaszcza jeśli założymy, że w informacjach o doskwierającej Amadeuszowi kontuzji może być jakieś ziarnko prawdy. Nie można jednak wykluczać, że była to zaplanowana, pokerowa zagrywka.

W swoich dotychczasowych pojedynkach Ferrari bazował na sile, chaosie, eksplozywności, czy też pamiętnym, zabójczym lucky punchu, którym uśpił Polańskiego. Nie pokazywał jednak na tyle wysokich umiejętności, by móc stwierdzić, że należycie przykładał się do treningów i przygotowania kondycyjnego. Podejście Roślika do sportu wydaje się być diamatralne inne niż u Polaka, który do swojej przygody z MMA podchodzi niezwykle ambicjonalnie. Myślę, że stawiając typy na walkę Ferrari – Polak trzeba mieć świadomość, że kolejny morderczy cios Amadeusza jest raczej niezbyt prawdopodobny. Co wymyśli Roślik w sytuacji, w której jego główny atut zostaje osłabiony poprzez formułę walki i duże rękawice? Tym razem nawet ewentualne trafienie Polaka jednym z potężnych „weselniaków”, wcale nie musi zaowocować zakończeniem pojedynku i powtórką pamiętnego nokautu.


Adrian Polak na Fame MMA 13 – kursy na zakłady i typy
bukmacherskie

Adrian „Polak” Polański w sobotni wieczór zanotuje 7 występ w federacji Fame MMA. Tak jak jego rywal, może pochwalić się bilansem 3 zwycięstw i 3 porażek. Warto podkreślić, że nie będzie to pierwszy występ Polańskiego w formule bokserskiej. Wyłącznie pięści miał on do dyspozycji również na Fame MMA 1, gdzie stoczył historyczny bój z Danielem „Magicalem” Zwierzyńskim. Wspomnianej debiutanckiej walki nie można oczywiście traktować na poważnie. Jest ona natomiast świetnym miernikiem tego, jak wielki postęp w stójce wykonał Polański. Od chaotycznej nawalanki z otyłym patostreamerem, po podręcznikowe zejście pod rękę i zabójczy cios w starciu z nacierającym Malczyńskim na Fame MMA 10, czy też wykazanie stójkowej wyższości nad Maksymilianem „Wiewiórem” Wiewiórką na Fame MMA 12. W walce Amadeusz Ferrari – Adrian Polak typy bukmacherskie na tego drugiego mają niższe kursy, ale w mojej opinii jest to w pełni uzasadnione.

W skali zawodowego MMA Polański to oczywiście mały żuczek, którego pokonanie jedną ręką nie stanowiłoby dla większości zawodników wielkiego problemu. Mikroświat Fame MMA rządzi się jednak swoimi prawami. Tutaj Polak to naprawdę istotny gracz, który poza Martą Linkiewicz wykonał chyba największy progres w umiejętnościach. Pomimo niezbyt imponującego wzrostu i talentu, Adrian prezentuje niezwykłą pracowitość i oddanie treningom. Są to więc cechy, których zdecydowanie brakuje większości walczących influencerów, a z pewnością Amadeuszowi. W podejściu Polańskiego swoje zrobił również pamiętny brutalny nokaut, który tylko dodatkowo zmotywował Adriana do jeszcze cięższej pracy na macie. Myślę, że połączenie naturalnej eksplozywności, szaleństwa i siły ciosu Amadeusza z pracowitością oraz techniką Polaka, mogłoby stworzyć freak-fightera idealnego. Jakie więc typy bukmacherskie wybrać na zderzenie brutalnej siły ciosu z techniką i pracowitością? Kto będzie górą w starciu chaosu z niezwykle poważnym podchodzeniem do treningów pod okiem Anzora Azhieva?

Ferrari - Polak typy

Ferrari – Polak kursy i typy

Kursy bukmacherskie na walkę Ferrari – Polak zaraz po jej ogłoszeniu znajdowały się na poziomie około 1.60-2.10. Były więc niemal dokładnie odwrotnie do tych, jakie dostępne są na kilka dni przez Fame MMA 13. Przyczyną obrócenia się kursów jest oczywiście zmiana formuły pojedynku, a także wieść o rzekomej kontuzji Amadeusza. Typy na triumf Roślika wyceniane są aktualnie na 2.00, a te zakładające wygraną Polaka dostaniemy po 1.65.

Ferrari - Polak typy

Biorąc pod uwagę formułę bokserską, szczególnie interesujące mogą być kursy bukmacherskie na sposób zakończenia pojedynku przez danego zawodnika. Tzw. rękawice meksykańskie (czyli po prostu najzwyklejsze w świecie rękawice bokserskie…) raczej nie ułatwiają nokautu na przeciwniku. Jeśli dodamy do tego tylko 3 krótkie rundy, a także możliwość dojścia do siebie podczas ewentualnego liczenia, koniec walki przed czasem wydaje się mało prawdopodobny.

Ferrari - Polak typy

W związku z powyższym, osoby poszukujące „pewniaczka” na podbicie kursu, mogą rozważyć również typy dotyczące tego, czy walka zakończy się na punkty. Nie są one co prawda szczególnie opłacalne, ale rozum podpowiada, że istnieje poważne ryzyko powtórki bokserskiej szermierki a la Kizo vs Arab. Jeśli zastosowane przez Ferrariego blokady będą działać, to raczej wątpliwe, by któryś z odwiecznych rywali dał się wykończyć przed czasem.

Ferrari - Polak typy

Duże bokserskie rękawice, krótkie rundy, mniej więcej zrównoważone umiejętności i uzupełniające się atuty obu oponentów sugerują tutaj decyzję sędziowską. Decyzję jak zwykle kontrowersyjną i wywołującą przedłużenie sporu. Czyli idealny grunt pod „ostateczne” rozwiązanie konfliktu i Ferrari – Polak vol. 4 na Fame MMA 14.


Ferrari – Polak typy i analiza

Oglądając ostatnie występy Amadeusza Ferrari na Fame MMA w oczy rzucają się jego braki w wyszkoleniu bokserskim. Były one widoczne nie tylko w walkach z Filipkiem i Wiewiórem, ale nawet w pojedynku z Mateuszem „Haribo” Gąsiewskim. Biorąc pod uwagę doświadczenie Amadeusza i jego miejsce w hierarchii Fame MMA, Roślik powinien pokazać się znacznie lepiej z debiutującym we freak-fightach aktorem. Stawiając typy bukmacherskie na Ferrari – Polak warto mieć na uwadze, że Amadeusz nie pokazał w stójce zbyt wiele również w…wygranej walce z Polakiem! Jakkolwiek paradoksalnie by to nie brzmiało, ale przebieg starcia zakończonego najlepszym nokautem w historii Fame MMA wcale nie wystawiał Amadeuszowi najlepszej laurki.

Roślik wielokrotnie swoimi ciosami pruł powietrze, wkładał w nie zbyt wiele siły, miał wiecznie opuszczone ręce. Na jego tle Adrian Polański bił zdecydowanie bardziej technicznie. Oczywiście, ciosom Ferrariego nie można było odmówić ogromnej siły, jednak było to liczenie na jedną, usypiającą przeciwnika obszerną bombę. Trafienie w końcu dotarło do celu, jednak nie da się całkiem przymykać oczu na liczne opinie mówiące o tym, że był to klasyczny lucky punch. Pamiętajmy, że na 6 dotychczas stoczonych przez Amadeusza walk, taki zabójczy strzał „siadł” tylko jeden raz. Znacznie więcej było za to momentów, w których rywale łatwo przedzierali się przez dziurawą gardę podopiecznego Mirka Oknińskiego. Myślę, że typy bukmacherskie na Ferrari – Polak powinny skupiać się na scenariuszu, w którym zostaną uwidocznione wszystkie stójkowe niedociągnięcia i braki jakie posiada Ferrari. Podczas walk na zasadach MMA dało się je jakoś „przypudrować”, ale czy będzie tak również w boksie?

Ferrari – Polak typy Fame MMA 13:

Nieco więcej przemawia w tej walce na korzyść Adriana Polaka. Ferrari niezależnie od formuły pojedynku będzie bardzo groźny dzięki sile ciosu, ale poza nią, nie ma do zaoferowania zbyt wiele. Nie stoi za nim ani kondycja, ani bokserska technika. Dodatkowo, przeszkodzić mogą mu kłopoty z palcem stopy. Jego taktyka na walkę ograniczać będzie się do znokautowania rywala. Jak pokazuje historia, przy szczęśliwym zbiegu okoliczności taki plan czasami ma sens, ale…tylko czasami. Im dłuższy staż treningowy przeciwników, tym niższe prawdopodobieństwo, że któryś z nich da się ustrzelić pojedynczym, morderczym ciosem. Typy na Polańskiego można uzasadnić nie tylko niedostatkami Amadeusza, ale również atutami samego Adriana. Brutalny nokaut jaki zafundował mu Ferrari okazał się kubłem zimnej wody na rozgrzaną głowę, motywującym do jeszcze cięższych treningów, jeszcze cięższej pracy i jeszcze większego poświęcenia swojego życia MMA.

Pierwsze owoce takiego podejścia Adrian zebrał w pojedynku z Dawidem Malczyńskim. Pokazał wtedy wszystkim niedowiarkom, że również potrafi posłać na deski swojego rywala. Co ważne, nokaut na Malczyńskim nie był efektem przypadkowej i chaotycznej akcji. Adrian bezbłędnie wykorzystał postawę naciskającego i otwierającego się „Bociana”. Dodatkowy komfort psychiczny Polańskiemu powinny przynieść zasady pojedynku. W przeciwieństwie do znacznie mniejszych i twardszych rękawic od MMA, rękawice bokserskie raczej nie sprzyjają Amadeuszowi Ferrari. Nawet jeśli Polak nie uchyli się przed którymś z potężnych ciosów, wcale nie musi przesądzić to o końcu walki. Liczenie, przyklęknięcie, chwila odpoczynku – z wszystkiego tego Polak będzie mógł skorzystać w kryzysowym momencie. Uważam, że nic dwa razy się nie zdarza, a lepszy technicznie i kondycyjnie Adrian Polak będzie w stanie trafiać Amadeusza, szukać kątów, odskakiwać i wytrzymywać napór rozpędzonych „wiatraków”. Polak powinien przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale formuła walki spowoduje, że będzie mu bardzo trudno o wygraną inną niż na punkty.

Ferrari – Polak typy i kursy:
Polak wygra, 1.65
Polak decyzja, 2.05

 

Odbierz zakład bez ryzyka 200 zł na Fame MMA 13!
Zarejestruj się -> KLIK!

Kod promocyjny: TYPERIAPL