Fame MMA 10: Don Kasjo – Norman Parke. Typy, kursy na zakłady, analiza.

W main evencie gali Fame MMA 10 zmierzą się Kasjusz „Don Kasjo” Życiński i Norman „Stormin” Parke. Jakie typy bukmacherskie wybrać na ten pojedynek? Czy Życińskiego czeka w sobotę twarde zderzenie z rzeczywistością? Walka odbędzie się w formule bokserskiej w limicie wagowym 83,90 kg. Zapraszam na zapowiedź starcia Don Kasjo – Parke, w której znajdziecie typy, kursy na zakłady, a także analizę szans obu zawodników. Zakłady na Fame MMA 10 dostępne są tylko w Betclic. Szukasz typów na inne walki? Sprawdź nasze polowanie na wysokie kursy i ryzykowne typy dotyczące innych walk gali Fame MMA 10!

Odbierz zwrot stawki do 550 zł za pierwszy nietrafiony kupon zagrany w Betclic!
Odbierz zakład bez ryzyka -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIAPL

Lubisz konkursy typerskie z nagrodami? Dołącz do Grupy Typeria!

__________________________________________


Don Kasjo vs Parke – jak odebrać ekskluzywny bonus powitalny i
obstawiać typy na Fame MMA 10?

Zakłady na walkę Don Kasjo – Parke oferuje wyłącznie bukmacher Betclic. To jedyna strona, na której możesz legalnie postawić typy na sobotnią galę. Jak odebrać ekskluzywny bonus powitalny dla czytelników Typeria.pl? Jak obstawiać zakłady na Fame MMA 10 bez ryzyka? Instrukcja działania jest banalnie prosta i mieści się w poniższych kilku krokach:

  1. Załóż konto w Betclic, korzystając z tego linku promocyjnego
  2. Podczas rejestracji wpisz kod promocyjny TYPERIAPL, dzięki któremu otrzymasz cashback powiększony z 5̶0̶0̶ do 550 zł!
  3. Zweryfikuj swoje konto 
  4. Zrób pierwszą wpłatę (np. 100 zł) i postaw pierwszy kupon.
  5. Jeśli Twoje typy okażą się celne wygrywasz kasę. Jeśli kupon będzie przegrany, otrzymasz zwrot stawki maksymalnie aż do 550 zł!
  6. Szczegółowy opis promocji znajdziesz TUTAJ.

_________________________________________

Don Kasjo na Fame MMA 10 – kursy na zakłady i typy bukmacherskie

28-letni Kasjusz Życiński, znany szerszej publiczności jako „Don Kasjo”, to samozwańczy król Fame MMA. Były bokser, uczestnik programu „Warsaw Shore” i kontrowersyjny celebryta jak dotychczas stoczył dla tej organizacji cztery walki. Warto podkreślić, że nie zaznał w nich ani jednej porażki. Kursy na Don Kasjo – Parke faworyzują Kasjusza, ale w sposób bardzo nieznaczny. Na jego wygraną otrzymamy w Betclic 1.80, podczas gdy typy na triumf Normana Parke zostały wycenione na 1,84.

Co ciekawe, kursy na początku nie dawały Don Kasjo zbyt dużych szans na wygraną. Co więcej, był on stawiany w roli zdecydowanego underdoga. Z czasem notowania bukmacherów zaczęły być coraz bardziej wyrównane. Na 3 dni przed galą doszliśmy do sytuacji, w której to Normanowi Parke daje się mniejsze szanse na zwycięstwo! Jak to możliwe, że „zardzewiały” amator nie jest z góry spisywany na straty w starciu z zawodowcem? Istnieje kilka czynników sprawiających, że typy bukmacherskie na Don Kasjo – Parke wcale nie są oczywiste. Wielu graczy typuje na Kasjo, bowiem są ku temu konkretne przesłanki.

Odbierz DARMOWE ZAKŁADY!

Przede wszystkim, walka odbędzie się w formule bokserskiej na dystansie 5 x 3 minuty. Dodatkowo, zawodnicy będą mieli do dyspozycji duże rękawice. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia Życińskiego. Mający za sobą całkiem udaną karierę w boksie amatorskim Kasjo w 2014 roku klasyfikowany był w Polsce na 4. miejscu w kategorii do 81 kg. Stoczył blisko 70 walk, z których wygrał około 50. Zajmował również wysokie lokaty w różnego rodzaju turniejach. Nie ma wątpliwości, że gdyby walka została zakontraktowana w formule MMA, to jej przebieg byłby oczywisty. W boksie wynik wcale nie jest tak prosty do przewidzenia.

Kasjusz przed laty reprezentował barwy SAKO Gdańsk. W okresie poprzedzającym listopadowy pojedynek z Marcinem Najmanem zdecydował się właśnie tam wykuwać swoją formę. Co prawda, nie odbył przed starciem z El Testosteronem pełnego okresu przygotowawczego, ale jak sam twierdzi, przypomniał sobie kilka „myczków” z dawnych lat. Podobnie jest przed Fame MMA 10 i walką z Parke. Życiński przygotowuje się do niej w SAKO pod okiem trenera Marka Chrobaka – tego samego, który trenował go 2013 roku przed debiutem w WSB. Czy powrót do korzeni i rzetelnego treningu sprawi, że „Don Kasjo Król” nie zejdzie z tronu?


Norman Parke na Fame MMA 10 – kursy na zakłady i typy
bukmacherskie

Norman „Stormin” Parke, to pochodzący z Irlandii Północnej 34-letni profesjonalny zawodnik MMA. Parke w swojej karierze występował m.in. w prestiżowej amerykańskiej organizacji UFC, a jeszcze rok temu dzierżył tytuł tymczasowego mistrza KSW wagi lekkiej. Któż mógłby spodziewać się, że największy wzrost popularności i fejmu w karierze Normana będzie miał miejsce dopiero po dołączeniu do organizacji freak-fighterskiej! Medialny konflikt z główną twarzą Fame MMA, to w wykonaniu Parke biznesowy majstersztyk i „easy money”…oczywiście, jeśli w sobotę wygra.

Bilans Parke w MMA to 28 zwycięstw, 7 porażek, jeden remis i jedna walka uznana za nieodbytą. Szczególnie ta ostatnia zapadła w pamięci polskich kibiców, bowiem miała miejsce podczas KSW 40 w Dublinie, kiedy to Irlandczyk mierzył się z Mateuszem Gamrotem. Polak włożył wtedy palec w oko swojego rywala, a sędzia był zmuszony do przerwania pojedynku. Wywołało to przepychanki w klatce, które były równie duże, jak te po obaleniu Don Kasjo przez Marcina Najmana na Fame MMA 8.

W walce Don Kasjo – Norman Parke, swoje typy bukmacherskie gracze masowo kierują na Kasjusza. Parke nie jest bokserem, a pełnia jego umiejętności może być ukazana wyłącznie w MMA. Do tego dochodzi niższy wzrost (180 vs 189), mniejszy zasięg ramion, czy też konieczność walki w dużych rękawicach. Z drugiej strony, Don Kasjo musiał do tej walki zrzucić ponad 10 kg w ciągu 6 tygodni. Tracąc kilogramy na pewno zyskał szybkość, zwinność i poprawił motorykę. Pozostaje pytanie, czy jego nieprzyzwyczajony do diety organizm wytrzyma trudy walki. Parke przystąpi do pojedynku z już dawno „zrobioną”, optymalną dla siebie wagą. Pamiętajmy, że mieszczenie się w limicie wagowym bywało dla Irlandczyka sporym wyzwaniem.

Zakłady na walkę wieczoru Fame MMA 10 dotyczące wygranej Normana Parke są atrakcyjne przede wszystkim z jednego, konkretnego i mocnego powodu. Jest nim oczywiście staż treningowy w sportach walki. Parke trenuje nieprzerwanie od 15 lat. W tym czasie wyrobił sobie wydolność i wytrzymałość tlenową organizmu, która jest nieosiągalna dla odwiedzających salkę z doskoku, czy też powracających do poważnych treningów po dłuższej przerwie. Ten element może okazać się decydującym dla losów pojedynku i w jakiś sposób nadrobić ewentualne braki bokserskie u zawodnika z Irlandii Północnej.


Don Kasjo – Parke kursy na zakłady 

Jak już wcześniej wspomniałem, kursy na typy bukmacherskie w starciu Don Kasjo – Parke zmieniały się bardzo dynamicznie. Obecnie są niemal idealnie wyrównane. W tym miejscu warto podkreślić, że istnieje przecież możliwość zakończenia tej walki wynikiem remisowym, o której to wielu typujących chyba zapomina. Z punktu widzenia bukmachera byłaby to idealna wręcz opcja, która sprawiłaby, że swoje kupony musiałoby spisać na straty większość grających typy na Fame MMA 10.

Walka może potoczyć się zupełnie niespodziewanie i nie możemy wykluczać żadnego scenariusza. Nie ma co do tego wątpliwości. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że zobaczymy tutaj pełen dystans. Kasjusz nie posiada nokautującego ciosu, a styl jego boksowania jest raczej defensywny. Dodatkowo, Życiński w swojej karierze w boksie olimpijskim nigdy nie przegrał przed czasem.

Kursy na wygraną któregoś z zawodników na punkty są niskie również dlatego, że boks nie jest dominującą płaszczyzną Normana Parke. Mając do dyspozycji duże rękawice Stormin nie powinien zrobić swojemu rywalowi wielkiej krzywdy.

Całkiem realnie wyglądają w związku z powyższym typy bukmacherskie na overy rundowe. Oferowane na nie kursy są niestety na tyle niskie, że można rozpatrywać je jedynie w kategoriach opcji do podbicia kuponu. Atrakcyjniej wyglądają zakłady na brak liczenia (1,95), choć pamiętajmy, że pomiędzy brakiem nokautu, a brakiem liczenia jest jeszcze daleka droga.

Don Kasjo – Parke analiza Fame MMA 10

Drobną obawą przed tą walką jest możliwość zamienienia się jej w bokserskie szachy. Na przykład takie, jakimi uraczyli nas na poprzedniej gali Kizo i Arab. Mam jednak nadzieję, że w przypadku dwóch tak mocnych charakterów nie zabraknie emocji. Przejdźmy do sedna sprawy, a więc tego jakie typy bukmacherskie wybrać na walkę Don Kasjo – Parke. Kasjusz ma 28 lat, jest od rywala młodszy, wyższy, posiada większy zasięg ramion. W swoich dotychczasowych walkach na Fame MMA pokazywał, że błyskawicznie potrafi uzyskać przewagę stójkową nad przeciwnikami.

Tym razem zmierzy się jednak nie z trenującymi kilka miesięcy lub niższymi o głowę rywalami. Jego oponentem nie będzie również były „zawodowiec” a la Marcin Najman. W sobotę Życiński stawi czoła gwieździe sportów walki na europejskim, a nawet światowym poziomie. Wszystko wskazuje na to, że żarty się skończyły i przed posiadaczem pasa Króla pierwszy poważny test. Kariera Życińskiego nie byłaby możliwa, gdyby nie cechowała go swojego rodzaju charyzma. Kontrowersyjne wypowiedzi, dominująca osobowość i wzbudzanie w ludziach emocji, to zestaw, który trafił na idealny grunt. To z pewnością również  świetny plan marketingowy, a tym samym sposób na liczne profity finansowe. Wszystko ma jednak swoje miejsce i czas.

Odnoszę wrażenie, że za medialną maską którą przybiera Kasjusz kryje się człowiek nieco tracący kontakt z rzeczywistością i pogubiony. Potwierdzeniem tych słów jest chociażby zamiłowanie Życińskiego do alkoholu, czy też uzależnienie od hazardu. Typy bukmacherskie na walkę Don Kasjo – Parke, to chwila prawdy. Dla całego internetowego imperium jakie zbudował Kasjusz, ale także dla społeczności Fame MMA. Życiński usadził się na królewskim tronie, jednak łatwo jest rządzić w czasach pokoju. W sobotę Don Kasjo czeka prawdziwa wojna o to, by z samozwańczego króla nie stać się pośmiewiskiem. Sądzę, że filmiki pt. Don Kasjo – lekcja pokory już czekają na dyskach wielu youtuberów i są gotowe do publikacji.

Po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że wygrana Kasjusza byłaby dla mnie lekką niespodzianką. Zdecydowanie więcej było u niego ostatnio imprezowego stylu życia niż rzetelnego treningu. Don Kasjo w swoim szczycie formy sprzed kilku lat byłby tutaj mocnym faworytem. Obecny imprezowicz, hulaka i niekoniecznie fan katorżniczego treningu z pewnością nie. Norman Parke trenuje sporty walki od kilkunastu lat. W tym czasie spędził masę godzin nie tylko na macie, ale również i w rękawicach bokserskich. Nie zapominajmy, że Irlandczyk w przeszłości stoczył ponad 20 walk w boksie amatorskim. Parke to zawodnik kompletny i boks zwyczajnie nie jest mu obcy. Nie bez powodu Stormin znalazł się w UFC, wśród najlepszych zawodników MMA z całego świata.


Don Kasjo vs Parke
typy i zakłady – werdykt:

Przez prezentowane zachowanie Kasjusz nałożył na siebie ogromną presję. Z jednej strony dopiął swego i otrzymał możliwość walki z zawodnikiem z UFC. Z drugiej jednak, zastanawiam się czy w rozkręcaniu swojego show i medialnym trash-talku nie zapędził się za daleko. Przeskok pomiędzy poprzednimi rywalami Kasjusza, a Normanem Parke jest naprawdę kolosalny. Sparingi w klubowej salce – choćby nie wiadomo jak dobre – nigdy nie oddadzą tego, co będzie działo się walce z tak doświadczonym zawodnikiem. Nie da się w tak krótkim czasie nadrobić lat zaniedbań, szczególnie w starciu z przeciwnikiem będącym przez pół życia w sztosie treningowym. W walce Don Kasjo – Norman Parke typy bukmacherskie na Irlandczyka są przy aktualnych kursach jak najbardziej do gry.

Przy początkowych notowaniach, kiedy to na Parke można było otrzymać jakieś 1.30, moje wątpliwości były znacznie większe. W obecnej sytuacji sądzę, że na walkę wieczoru Fame MMA 10 warto wybrać typy na triumf Normana Parke. Kasjusz Życiński, pomimo niewątpliwych umiejętności bokserskich, wygląda na osobę mającą jakiś głęboki mentalny problem. Niezależnie od roli jaką odgrywa w internecie i niezależnie od tego, że Fame MMA to w większości ustawione konflikty i show po publiczkę. Niezależnie od tego wszystkiego historie o przegraniu przez Życińskiego pół miliona złotych w kasynie, czy też tzw. drunk streamy z jego udziałem ukazują, że w etyce pracy i życia tego człowieka jest sporo do poprawy. Norman Parke to zawodowiec z krwi i kości, który w sobotę będzie chciał przemówić pięściami w imieniu wszystkich profesjonalnych sportowców.

SPRAWDŹ INNE TYPY NA FAME MMA 10!

Młodzi fani organizacji Fame MMA być może nawet nie zdają sobie sprawy z kosmicznej przepaści, jaka dzieli zawodowców od amatorów. Oczywiście, boks i MMA to dwa różne światy, trzeba o tym pamiętać. Tutaj różnice mogą być w związku z tym nieco zatarte. Wstęp Normana Parke jest jednak i tak świetną okazją na pokazanie, że freak najczęściej nie ma startu do pro. Nawet jeśli to freak aspirujący kiedyś do wielkiego sportu i mający liczne sukcesy w amatorstwie. Rozum podpowiada: Norman Parke, choć z tyłu głowy jest lekka niepewność. Jeśli okaże się, że to Kasjusz zatriumfuje, aż trudno wyobrazić sobie gdzie znajdzie się wtedy jego ego. W tej walce nie można niczego wykluczać, ale kursy bukmacherskie na Don Kasjo – Parke sprawiają, że typuję wygraną Parke z kursem 1,84. Czy gdyby na Kasjusza dostępne były kursy rzędu 3.00, to proponowany typ wyglądałby inaczej? Całkiem możliwe. Sądzę natomiast, że twarda szczęka, wytrzymałość i lata profesjonalnych treningów dadzą w tej walce zwycięstwo Normanowi Parke.

Don Kasjo – Parke typy:
Norman Parke wygra
kurs 1.84

Odbierz zwrot stawki do 550 zł za pierwszy nietrafiony kupon zagrany w Betclic!
Odbierz zakład bez ryzyka -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIAPL