Fame MMA 10: typy, kursy, analizy;

Fame MMA 10 już dziś! Przedstawiam Wam kilka luźnych propozycji i przemyśleń odnośnie wybranych pojedynków. Obszerną zapowiedź walki wieczoru Don Kasjo – Norman Parke znajdziecie tutaj. Poprzednia odsłona tego wydarzenia nie przyniosła zbyt wielu sensacyjnych rozstrzygnięć, ale wierzę, że tym razem może być zupełnie inaczej. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z dość specyficzną ofertą, w której rozbieżności kursowe są w większości walk naprawdę spore i niezwykle trudne jest wskazanie pojedynków, które można uznawać za choć w miarę pewne. Fame MMA 10 typy bukmacherskie możecie obstawiać wyłącznie u bukmachera Betclic.

Odbierz zwrot stawki do 550 zł za pierwszy nietrafiony kupon w Betclic!
Odbierz zakład bez ryzyka -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIAPL

Lubisz konkursy typerskie z nagrodami? Dołącz do Grupy Typeria!


Jak odebrać ekskluzywny bonus powitalny i legalnie
obstawiać typy bukmacherskie na Fame MMA 10?

Zakłady i typy na galę Fame MMA 10 oferuje wyłącznie bukmacher Betclic. To jedyna strona, na której możesz legalnie postawić typy na sobotnią galę. Jak odebrać ekskluzywny bonus powitalny dla czytelników Typeria.pl i obstawiać zakłady na Fame MMA 10 bez ryzyka? Instrukcja działania jest banalnie prosta i mieści się w poniższych kilku krokach:

  1. Załóż konto w Betclic, korzystając z tego linku promocyjnego
  2. Podczas rejestracji wpisz kod promocyjny TYPERIAPL, dzięki któremu otrzymasz cashback powiększony z 5̶0̶0̶ do 550 zł!
  3. Zweryfikuj swoje konto 
  4. Zrób pierwszą wpłatę (np. 100 zł) i postaw pierwszy kupon.
  5. Jeśli Twoje typy okażą się celne wygrywasz kasę. Jeśli kupon będzie przegrany, otrzymasz zwrot stawki w formie bonusu aż do 550 zł!

_________________________________________

Gała – Śmieszek typy:

Walka, która rozgrzewa społeczność Fame MMA do czerwoności jeszcze bardziej niż każdy pojedynek Dawida Ambroziaka. Michał Gała na medialnym treningu oraz ważeniu prezentował całą gamę zachowań wzbudzających w widzach poczucie klasycznego cringe’u. Jest przed tą walką napięty, nabuzowany i z pewnością daleko mu do spokoju zachowywanego przez Śmieszka. W większości przypadków, w których szanse rozkładają się mniej więcej 50/50 zdecydowałbym się na zawodnika, który po prostu mniej pajacuje i wydaje się mieć chłodniejszą głowę. Myślę natomiast, że ta walka może być wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Gała jest znacznie lepiej zbudowany i posiada atletyczną budowę ciała. Z kolei historie o piłkarskiej karierze Śmieszka zdają się być nieco przesadzone. Wystąpił on zaledwie w 5 spotkaniach 3-ligowej Stali Kraśnik na pozycji bramkarza, dlatego też trudno posądzać go o kondycję maratończyka…zwłaszcza, że ponoć lubi sobie zapalić. Kieruję się w tej walce logiką i nie doszukuję ukrytego dna. Gała wygląda na osobę, która nie od dziś ma do czynienia z treningiem siłowym i choć mam pewne wątpliwości co do jego sfery mentalnej, to właśnie na niego kieruję swoje typy.

Gała wygra, kurs 1.85✅

Lupa – Arab typy:

Lupa w poprzednich walkach prezentował się raczej dość surowo technicznie, jednak nie można odmówić mu zrobienia sporego postępu. Wystarczy porównać sobie występ Michała na Fame MMA 1 z tym, który miał miejsce na Fame MMA 7. Nie da się ukryć, że parter Araba będzie stanowił tutaj czynnik decydujący o przebiegu całej walki, ale nie skreślałbym Lupy tak bardzo, jak sugerują to kursy bukmacherskie.

Od ostatniej walki pogromcy „Mielonidasa” minęło ponad 8 miesięcy, podczas których poziom jego umiejętności w parterze i zapasach z pewnością poszedł do góry. Lupa słusznie jest tutaj underdogiem, ale czy kursy rzędu zaledwie 1.25 na Al-Sulwiego to nie lekka przesada? Potężny cios jakim dysponuje rywal rapera może zgasić światło w każdej chwili, dlatego sądzę, że warto zaryzykować tutaj symboliczną stawką i postawić na Lupę lub też zupełnie odpuścić typowanie tego pojedynku.

Wygrana Lupy, kurs 3.30⛔


Gąsiewski – Amadeusz Ferrari typy:

Kursy bukmacherskie na walkę Gąsiewskiego z Ferrarim sugerują jedno – aktor zostaje rzucony na pożarcie wściekłemu wojownikowi Mirka Oknińskiego. Czy takie zestawienie to kompletny missmatch, czy raczej nie wiemy o Gąsiewskim wszystkiego? Pojawiające się informacje na temat jego stażu treningowego w sportach walki jak widać nie przekonały graczy, którzy w zdecydowanej większości typują wygraną weterana Fame MMA. Z jednej strony wydaje się, że włodarze faktycznie mogli chcieć nieco podreperować bilans swojej gwiazdy.

Z drugiej jednak, kolejne porażki Amadeusza przecież również sprzedają się świetnie. Trudno wyobrazić sobie, by Gąsiewski był aż tak szalony, że świadomie zdecydował się iść na pewną przegraną i zostanie workiem treningowym Ferrariego. Zbyt mało wiadomo na temat rywala Amadeusza, by móc zakładać tutaj jego błyskawiczną porażkę już w pierwszych sekundach, dlatego typuję powyżej 1.5 rundy i myślę, że Mateusz nas czymś pozytywnie zaskoczy. W innym razie zupełnie nie rozumiem jego udziału na Fame MMA i debiutu akurat z tym konkretnym rywalem.

Powyżej 1.5 rundy, kurs 1,82⛔

Piotr Pająk – Alan Kwieciński typy:

Wygrana Alana Kwiecińskiego w pierwszej walce z Pająkiem zatopiła większość kuponów. Choć osobiście stawiałem na zdecydowanego underdoga jakim również wtedy był Alan, to po ich pojedynku moje odczucia były dość mieszane. Odnoszę wrażenie, że Kwieciński nie był do końca fair, a kopnięcia Pająka poniżej pasa wcale nie robiły mu aż tak dużej krzywdy, jak sugerowały jego dramatyczne reakcje. Przerwy w walce były Kwiecińskiemu na rękę, bowiem kondycja nie była nigdy jego najmocniejszą stroną.

Alan walcząc w swojej ulubionej płaszczyźnie, a więc w K-1 przetrwał cudem, a gdyby walka potrwała jeszcze jedną rundę, to z pewnością zostałby znokautowany. Tym razem pojedynek odbędzie się w MMA, gdzie Pająk czuje się najlepiej i jako posiadasz purpury w brazylijskim jiu jitsu będzie miał sporą przewagę. Uważam, że zemsta Pająka będzie słodka, a że kursy na jego wygraną nie rozpieszczają, to próbuję opcji Pająk wygra przed czasem.

Pająk przed czasem, kurs 1.75✅


Tańcula – Murański typy:

Uniwersum Murańskich rozrosło się do kolosalnych rozmiarów, a sama walka niespodziewanie stała jednym z najciekawszych elementów Fame MMA 10. Wszyscy spodziewają się lania wymierzonego Adkowi z „Lombardu” i prawdopodobnie tak też się stanie, natomiast mamy tutaj jedno „ale”. Kursy na młodego Murańskiego są aktualnie kosmicznie wręcz wysokie (6.00), a te na Tańculę (1.05) zupełnie nie do grania.

Czy może dojść tutaj do niespodzianki i triumfu Murańskiego? Wydaje się to mało realne, aczkolwiek aż prosi się o zrobienie użytku z tak niskich notowań Murana i poszukanie innej opcji, niż wygrana Tańculi w pierwszej rundzie. Nie da się ukryć, że to propozycja mocno ryzykowna, ale z drugiej strony, o Murańskim wiemy naprawdę niewiele. Jeśli przed walką ktoś „dosypie” mu jakichś wspomagaczy, to może wytrzyma w klatce równie długo jak Zusje w starciu z Martą Linkiewicz 😉

Powyżej 1.5 rundy, kurs 2.45✅

Kamiszka – Linkimaster typy:

Walka Kamiszki z Martą Linkiewicz, a także Lupy z Arabem jawią się dla mnie jako te, w których ustrzlenie wysokich kursów wydaje się w miarę realne, a przynajmniej są na to jakiekolwiek szanse. Linkimaster spisywana jest na straty głównie ze względu na to, że niemiłosiernie męczyła się z Zusje, a Kamiszka nie miała ze Smogulecką większych problemów. Uważam, że to dość słaby argument, bowiem walka walce nierówna, a sami pamiętamy w jakim szale bojowym i z jakim nastawieniem wychodziła do klatki była gwiazda teledysków Donatana. Tak jak w przypadku Araba, tutaj również parter jest decydującym czynnikiem sprawiającym, że kursy na underdoga są aż tak wysokie.

W zawodowym MMA dobry parterowiec najczęściej upora się ze stójkowiczem, ale to nie jest ani zawodowe MMA, ani dobry parterowiec, tylko niemal zupełne amatorki. Wybrańczyk ma już 35 lat i jest od swojej rywalki starsza o ponad dekadę! Linkimaster od wielu miesięcy jest w stałym treningu, a MMA stało się jej naturalnym żywiołem, głównym punktem życia. Wierzę, że jest w stanie sprawić niespodziankę i obronić się przed zejściami Kamiszki, a w stójce rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść. Jest młodsza, wyższa, szybsza, ma większy zasięg ramion i doświadczenie zdobyte podczas poprzednich 4 pojedynków oraz miesięcy treningów. Pewność siebie Wybrańczyk może ją zgubić.

Wygrana Linkimaster, kurs 3.00✅

Malczyński – Adrian Polak typy:

Odejście od treningów u Grzegorza Szulakowskiego z pewnością nie pomogło starszemu z braci Malczyńskich, który został na poprzedniej gali rozniesiony przez Kubańczyka. Z drugiej strony, czy gdyby Marcin trenował gdzie indziej, to czy wynik tego starcia mógłby być inny? Młodszy Malczyński i Adrian Polak spotykają się po raz trzeci. Na Fame MMA 2 Dawid wypunktował Adriana, wygrywając głównie dzięki swoim warunkom fizycznym i większemu zasięgowi. Nie wchodził jednak w długie i ryzykowne wymiany, prezentował dość defensywny styl. Podobnie było na Fame UK, gdzie panowie dodani zostali do karty walk dosłownie w ostatniej chwili i mieli ratować galę z powodu wycofania się z niej kilku miejscowych influencerów. Walka była wyrównana, a triumfował Adrian Polak, jednak widać było, że zawodnicy są dalecy od dobrej dyspozycji.

Tym razem zarówno Malczyński, jak i Polański są w swojej optymalne formie i powinno raz na zawsze wyjaśnić się, który z nich jest lepszy. Dawid zapowiada, że zrezygnuje z defensywnego stylu i nie będzie bał się wchodzić w wymiany i przyjmować ciosów, a nie jedynie kontrolować pojedynek dzięki swojemu zasięgowi. Adrian Polak po ciężkim nokaucie jaki zafundował mu Ferrari może mieć z tyłu głowy jakąś barierę psychiczną i stracić prezentowaną wcześniej pewność siebie. Takie wydarzenie pozostawia ślad w psychice nie tylko amatora, ale nawet i zawodowca. Niezależnie jak bardzo Polak udawałby, że o całej sprawie już nie pamięta, to sądzę, że tamto doświadczenie na pewno nie pozostało bez wpływu na jego mental. Myślę, że poziom sportowy obu panów jest zbliżony, ale Polak zawsze będzie tracił do Malczyńskiego kilka centymetrów zasięgu, które ponownie będą decydujące.

Wygra Malczyński, kurs 1.35⛔

Dubiel – Nykiel typy:

Marcin Dubiel jest od swojego rywala o ponad 10 centymetrów wyższy (183 vs 172) i o 7 lat starszy (25 vs 18). Posiada również cenne doświadczenie, które wyniósł ze swojej pierwszej walki. Za Nykielem przemawia fakt, że przez kilkanaście miesięcy trenował kickboxing, a w 2018 roku brał nawet udział w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Sądzę jednak, że umiejętności nabyte przez Nykiela w przeszłości to zbyt mało, aby wygrać z silnie zmotywowanym rywalem dysponującym lepszymi warunkami fizycznymi. Poza tym, kickboxing to nie MMA, w którym Dubiel zdołał przyswoić już przynajmniej podstawy. Patrzę na to starcie nie jak na pojedynek sportowy, a raczej jak na bójkę kończącego studia mężczyzny z chłopakiem w wieku licealnym.

Przed walką sporo mówiło się o kontuzji ręki Dubiela i jej wpływie na przygotowania do pojedynku. Sądzę jednak, że gdyby z ręką Marcina było faktycznie coś poważnego, to influencer zwyczajnie nie zdecydowałby się na walkę już teraz. Myślę, że nie chciałby ryzykować drugiej porażki, a także jakiegoś pogłębienia urazu, który mógłby wykluczyć go z dalszego rozwoju kariery w Fame MMA. W piątkowy wieczór poprzedzający galę Marcin zamieścił na swoim instastory zdjęcie ręki w gipsie i wyraźną sugestię, że kontuzja wyklucza go z gali. Jak się później okazało, był to kolejny żart youtubera. Czy uraz Dubiela był zwykłą zasłoną dymną? Piątkowy prank Dubiela i instastory z ręką w gipsie zdają się potwierdzać tą tezę. Ryzykuję, ale wybieram typy na wygraną Dubiela.

Dubiel wygra, kurs 2.35✅

Don Kasjo – Parke typy:

Obszerną zapowiedź walki wieczoru oraz proponowane typy znajdziecie TUTAJ. Trzeba uczciwe przyznać, że starcie to jest sporą zagadką, ale pewność siebie Don Kasjo oraz jego zupełny luz przed walką pokazują, że profesjonalny sport wcale nie musi być dziś górą…

Odbierz zwrot stawki do 550 zł za pierwszy nietrafiony kupon w Betclic!
Odbierz zakład bez ryzyka -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIAPL