Górnik Zabrze obchodził wczoraj jubileusz 70-lecia istnienia klubu. Dzisiejszy mecz z Arką będzie dla piłkarzy dobrą okazją, aby uczcić to wydarzenie. Zapowiedź oraz typy na mecz Górnik Zabrze – Arka Gdynia.

Single
Górnik – Arka
Ekstraklasa
15.12.2018 godz. 18:30
Typ: x2 + over 1,5
kurs: 1,83
stawka: 6/10
+4,98
Single
Górnik – Arka
Ekstraklasa
15.12.2018 godz. 18:30
Typ: obie strzelą
kurs: 1,64
stawka: 4/10
+2,56

?Zarejestruj się w Etoto i odbierz do 1000zł na grę!


Górnik – Arka typy

Górnik gra u siebie w kratkę, a remisy przeplata porażkami. Zabrzanie odnieśli na własnym stadionie tylko jedno zwycięstwo w tym sezonie. Na wyjazdach po trzy punkty udało się im sięgnąć dwukrotnie. Wydaje się, że Marcin Brosz wyciska z bardzo młodej kadry Górnika tyle ile się da. Zespół ze Śląska nie traci kontaktu z miejscami 12-14 i wszystko jest jeszcze w tym sezonie możliwe. Górnik jest w grze i miejsca w Ekstraklasie nie odda bez walki, a w trwających rozgrywkach kilka razy naprawdę pozytywnie zaskoczył.

Chyba największą bolączka gospodarzy jest defensywa i właśnie z nią (a raczej jej słabością) związane będą typy na to spotkanie. W 18 kolejkach Górnik tylko dwa razy zagrał na zero z tyłu, a łącznie w jego meczach padły aż 54 bramki. Daje to średnią 3 goli na mecz. Pod tym względem, Górnikowi dorównują w lidze naprawdę nieliczni. Kurs na powyżej 2,5 bramki w tym spotkaniu wynosi w Etoto 1,76.
Gospodarze w 5 ostatnich domowych meczach stracili 10 goli, a w każdym z ostatnich 5 ligowych meczów gości padały przynajmniej 3 gole. Spotkania te kończyły się wynikami: 0:3, 1:3, 2:3, 4:0 i 4:1. To łącznie aż 21 goli w raptem pięciu meczach! W związku z powyższym oraz bardzo słabą postawą formacji defensywnych obu drużyn, bardzo dobre typy na ten mecz, to zakłady na obie strzelą. Ich kurs wynosi w Etoto 1,64. Wydaje się on nieco zaniżony, jednak mimo tego warty ryzyka.

Najbardziej ryzykowną opcją będą typy łączone na powyżej 1,5 gola + wygraną bądź remis Arki. Górnik u siebie nie wygrywa, a Gdynianie na wyjazdach porażki ponosili tylko w meczach z ligową czołówką.

Górnik – Arka składy

Górnik: Loska – Wolniewicz, Bochniewicz, Suarez, Gryszkiewicz – Zapolnik, Matuszek, Żurkowski, Jimenez – Ł. Wolsztyński, Angulo

Arka: Steinbors – Zbozień, Marić, Maghoma, Marciniak – Nalepa, Deja – Zarandia, Janota, Aankour – Jankowski

?Zarejestruj się w Etoto i odbierz do 1000zł na grę!