Gospodarze tegorocznych Mistrzostw Świata zagrają na nich być może po raz ostatni. Ich awans kosztem Hiszpanów byłby wielką niespodzianką. Zawodnicy trenera Cherchesova swojej szansy mogą upatrywać głównie w przygotowaniu kondycyjnym. Ilość kilometrów przebieganych przez rosyjski zespół na tym mundialu musi budzić szacunek. Pod tym względem żadna inna reprezentacja nie może równać się Sborną. Zapraszam na typy bukmacherskie oraz zapowiedź meczu Hiszpania – Rosja.

Singiel
Hiszpania – Rosja
Mundial 2018
01.07.2018r. godz. 16:00
Typ: M. Fernandes przebiegnie ponad 10.75 km (razem z dogrywką)
Kurs: 1.82 (1.60 x 1.14 happy hours)
Stawka: 10/10✅ +8.2

❗❗Postaw ten typ w Fortunie. Odbierz darmową gotówkę na start❗❗

Tytani pracy

Rosjanie podczas przygotowań do rozgrywanego na ich stadionach Mundialu, zdecydowali się na jedyny właściwy krok – skupienie się na przygotowaniu fizycznym. To stara rosyjska szkoła, która w przeszłości wielokrotnie przynosiła już pozytywne rezultaty. Innego wyjścia i tak nie było – Cherchesov nie ma do dyspozycji wielkich gwiazd, z których mógłby utworzyć drużynę grającą w piłkę z pomysłem i maestrią. Warto również pamiętać o licznych skandalach dopingowych, w których udział brali rosyjscy sportowcy. Mając to na uwadze, jestem przekonany, że pod względem kondycyjnym na pewno Hiszpanom nie ustąpią. Radosław Gilewicz (Cherchesov jest jego kumplem z czasów kariery zawodniczej) twierdzi, że przed mundialem rosyjscy zawodnicy odbyli mordercze, katorżnicze wręcz przygotowania. Dotychczas rozegrane przez gospodarzy mecze pokazały, że ten model treningu zdał egzamin – Rosja bez problemów wyszła z grupy. Typy bukmacherskie na Hiszpanię mogą zakończyć się niepowodzeniem. Rosjanie będą walczyć do upadłego i niewykluczone jest, że spotkanie to nie rozstrzygnie się w regulaminowym czasie.

Rosyjska samba

Jednym z zawodników, którzy w rosyjskim teamie nigdy nie odpuszcza, jest Mario Figueira Fernandes. Prawy obrońca mieszka w Rosji od 6 lat i – jak twierdzi – po przeprowadzce do CSKA kraj ten stał się dla niego nowym domem. Podobnie jak u nas, zdania co do „farbowanych lisów” w Rosji są podzielone. Fernandes szybko jednak wkupił się w ich łaski. Oprócz wysokich umiejętności, cenią sobie oni również jego oddanie dla zespołu oraz wytrzymałość. Mario w meczu ze słabiutką przecież Arabią Saudyjską przebiegł 10,822 km. Jego wynik w meczu z Egiptem również był imponujący – pokonał dystans 10.936 km. W meczu z Urugwajem, trener zadecydował, że Fernandes spotkanie rozpocznie na ławce w celu „złapania świeżości” przed fazą pucharową. Czerwona kartka dla Smolnikova pokrzyżowała plany Rosjanom, a Fernandes musiał wybiec na boisko, aby załapać luki w obronie. Zagrał niewiele ponad 1 połowę meczu i wybiegał ponad 6 kilometrów. Być może dystans ten byłby większy, jednak Rosjanie wiedzieli, że nadrobienie straty bramkowej przeciwko Urugwajowi mogłoby ich kosztować zbyt wiele sił. Typy bukmacherskie na dystans przebiegnięty przez rosyjskich zawodników są na mecz z Hiszpanią najbezpieczniejszą opcją.


Biegaj, bo przegrasz

Chcąc nawiązać walkę z zespołami dominującymi posiadanie piłki bieganie jest niezbędne. Drużyny takie jak FC Barcelona, czy reprezentacja Hiszpanii posiadając piłkę usypiają rywali, osłabiają ich , a we właściwym momencie decydują się na otwierające drogę do bramki podanie. Jeżeli Rosja chce awansować do 1/4 finału, wszelkie niedostatki techniczne i jakościowe musi nadrabiać zaangażowaniem. Taką drogę obrały przeciwko Hiszpanom między innymi Iran oraz Maroko. Reprezentacje te przebiegły kolejno 106 oraz 111 kilometrów, dzięki czemu przewaga Hiszpanów była w jakimś stopniu niwelowana. Prawi obrońcy Maroko oraz Iranu pokonali podczas meczu z  Hiszpanami dystans około 10.5 km. Drużyny te, były jednak momentami bardzo zdominowane i nie wychodziły do akcji ofensywnych. Fernandes często się podłącza, a tym samym nabija kolejne kilometry. Większy dystans pokonywany przez Sborną wynika również z faktu bycia gospodarzem – kibice napędzają drużynę i motywują do większego wysiłku – w grę nie wchodzi kunktatorstwo i gra na stojąco jak podczas meczu Japonii z Polską.

Typy bukmacherskie i prognoza

Rosja nie jest dzisiaj całkiem bez szans. Jeśli uda jej się wciągnąć Hiszpanów w chaotyczną grę cios za cios i bieganie od jednego do drugiego pola karnego, to mogą przy odrobinie szczęścia zameldować się w 1/4 finału. Jak grać z drużynami prowadzącymi grę i posiadającymi piłkę pokazała Korea Południowa. Jej gracze przebiegli przeciwko Niemcom 117,647 km. Proponuję na to spotkanie typ: Mario Fernandes przebiegnie powyżej 10.75 km (razem z dogrywką). Kurs oferowany na to zdarzenie przez Fortunę wynosi 1.6, a w połączeniu z promocją happy hours otrzymamy całkiem interesujące 1.82.

Wydaje się, że linia ustawiona przez bukmachera jest troszkę za wysoka, a zakład ten byłby pewniejszy gdyby dotyczył dystansu 10 lub 10,25 km. Mimo tego uważam, że jest to bardzo interesująca opcja i warto spróbować. Na pewno nie radziłbym grania w tym meczu Hiszpanii z handicapami – niespodzianka jest tu całkiem możliwa.

Przewidywane składy:

Hiszpania: De Gea – Alba, Ramos, Pique, Carvajal – Thiago, Busquets – Iniesta, Isco, Silva – Costa

Rosja: Akinfeev – Kudriaszow, Ignaszewicz, Kutiepow, Fernandes – Gazinski, Zobnin – Czeryszew, Miranczuk, Samedow – Dzyuba

❗❗Postaw ten typ w Fortunie. Odbierz darmową gotówkę na start❗❗