Ostatnie kolejki zdecydowanie nie należały do Legii Warszawa, co skrzętnie wykorzystał Piast Gliwice. Ekipa dowodzona przez Waldemara Fornalika jest liderem Ekstraklasy, a coraz bardziej realny wydaje się scenariusz, w którym Legia nie zdoła obronić mistrzostwa. Jakie typy bukmacherskie warto rozważyć na mecz Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa? Czy Wojskowi wreszcie się przebudzą i zdobędą cenne trzy punkty? Zapraszam na szybką zapowiedź oraz proponowane typy dnia. Dołącz do grupy Typeria i bierz udział w codziennych konkursach z nagrodami.

? Odbierz 20zł w prezencie

Single
Jagiellonia – Legia
Ekstraklasa
15.05.2019, 20:30
Typ: X (2=zwrot)
kurs: 1.91
stawka: 5/10⛔
Single
Jagiellonia – Legia
Ekstraklasa
15.05.2019, 20:30
Typ: Legia gol w 1 poł.
kurs: 1.86
stawka: 5/10

zobacz również: Pogoń – Piast zapowiedź i typy

Jagiellonia – Legia typy bukmacherskie

Kursy, jakie wystawił na mecz Jagiellonia – Legia legalny bukmacher LV Bet, sugerują dość wyrównane spotkanie. Jagiellonia walczy o czwarte miejsce w Ekstraklasie, które w związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Lechię, nagrodzone będzie awansem do eliminacji Ligi Europy. Jeszcze bardziej zwycięstwo potrzebnej jest jednak Legii, ponieważ ewentualna porażka (przy wygranej Piasta) oznaczałaby koniec walki o tytuł. Nadszedł czas rozstrzygnięć, a Warszawianie zdobyli w 4 ostatnich kolejkach zaledwie 4 punkty. Czy typy bukmacherskie na wygraną gości są opłacalne?

Legia, to drużyna bardzo doświadczona, dodatkowo mająca nóż na gardle. W ostatnich 6 meczach z Jagiellonią wygrała jednak tylko raz. Z drugiej strony, Jaga na własnym stadionie odniosła tylko jedno zwycięstwo w 11 ostatnich meczach z Legią. Gra Wojskowych w starciu z Pogonią nie wyglądała dobrze. Nie tak powinien prezentować się zespół broniący tytułu. Szczególnie widoczny jest brak właściwego poziomu koncentracji i motywacji. Legioniści wszelkie niedostatki w grze powinni nadrabiać wolą walki – tak jak czyni to Piast Gliwice.

Bez „gryzienia” murawy i dawania z siebie 110% Kucharczyk i spółka o mistrzostwie będą mogli jedynie pomarzyć. Biorąc pod uwagę mizerną formę Legii, zakłady 1X2 w jej kierunku nie mogą być w żadnym wypadku uznawane za typy dnia. Czuję jednak, że kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce, a Legia wywiezie z Białegostoku przynajmniej remis.

Jagiellonia – Legia typy dnia

Gra Legii nie wygląda co prawda fatalnie, jednak z pewnością znacznie odbiega od oczekiwań kibiców. W meczu z Pogonią dopiero druga połowa nie przyprawiała o ból zębów. Wydaje się, że głównym problemem obrońców tytułu jest sfera mentalna. Zawodnicy prezentują niewłaściwe podejście do meczów, zaczynają walczyć dopiero wtedy, kiedy rywale obejmują prowadzenie. W 6 z 7 ostatnich kolejek Legia traciła gola jako pierwsza i musiała gonić wynik. Typy bukmacherskie na Ekstraklasę, to bardzo często prawdziwa loteria. Uważam, że w miarę bezpieczną opcją na to starcie będą zakłady na X (remis) ze zwrotem stawki w przypadku wygranej Legii. Taka propozycja pozwala dość mocno zminimalizować ryzyko porażki i dostępna jest w ofercie bukmachera LV Bet. Oferowany kurs wynosi 1.91.

Losy mistrzostwa zależeć będą nie tylko od postawy Piasta, ale przede wszystkim od tego, czy gracze Legii będą w stanie walczyć od początku spotkania. Biorąc pod uwagę ostatnią, bardzo przeciętna postawę Jagiellonii w pierwszych połowach meczów, dostrzegam szansę na wygraną przyjezdnych.  Gol strzelony przed przerwą – a jeszcze lepiej – gol otwierający wynik meczu, powinien dodać zawodnikom Aco Vukovicia spory zastrzyk pewności siebie. W 5 ostatnich domowych meczach, Jaga straciła w I połowach łącznie 6 goli. Kurs na trafienie dla Legii jeszcze przed przerwą wynosi w Etoto 1.86.

Jagiellonia – Legia składy, sytuacja kadrowa

W Jagiellonii zabraknie pauzującego za kartki najlepszego strzelca drużyny Jesusa Imaza. Nie wiadomo również, czy wystąpi Nemanja Mitrović. W Legii spodziewać można się drobnych roszad – w meczu z Pogonią już w 33 minucie z plac gry opuścił Medeiros i ciężko powiedzieć, czy Vuković zaufa mu po raz kolejny.

Jagiellonia – Legia transmisja

Transmisja TV meczu Jagiellonia – Legia dostępna będzie w Canal+ oraz online na stronie canalplussport.pl.

? Odbierz 20zł w prezencie

★ Dołącz do grupy Typeria