Ostatni raz Kolumbia i Japonia mierzyły się cztery lata temu na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Azjaci z pewnością nie wspominają tamtego meczu najlepiej, ponieważ przegrali aż 1:4 i byli tylko tłem dla świetnie dysponowanych rywali. Jak będzie wyglądało starcie naszych grupowych rywali na tegorocznym mundialu? Zapraszam na analizę i proponowane typy bukmacherskie.

Singiel
Kolumbia – Japonia
Mundial 2018
19.06.2018r. godz. 14:00
Typ: obie strzelą
Kurs: 2,30
Stawka: 10/10 ✅ +13

?Zagraj ten typ w Forbet. Odbierz prezent na start?

Gwiazdy w ataku, przyszłe gwiazdy w obronie

Zarówno Kolumbia jak i Japonia mogą pochwalić się bardzo utalentowanymi zawodnikami ofensywnymi. W pierwszym składzie drużyny z Ameryki Południowej powinni wybiec m.in. James Rodriguez, Juan Cuadrado, czy też Radamel Falcao. Zawodnicy ci należą do ścisłej światowej czołówki, a ich błysk geniuszu niejednokrotnie decydował o wynikach spotkań. Poza świetnymi atakującymi, od poprzednich mistrzostw Kolumbijczycy dorobili się również obrońców, którzy w najbliższych latach mogą stać się na swoich pozycjach światową czołówką. Davinson Sanchez i Yerry Mina mimo młodego wieku już teraz znaleźli sobie miejsca w wielkich klubach (Tottenham i Barcelona). Jeśli ich rozwój nie zostanie z jakiegoś powodu spowolniony, to mają szansę być filarami kolumbijskiej defensywy przez następne 10 lat.

Rewanż po czterech latach?

Nie inaczej wygląda sytuacja w zespole rywali Kolumbijczyków. Honda, Kagawa i Okazaki to ofensywne trio, które znane jest chyba każdemu kibicowi na świecie. Nieźle prezentują się u Azjatów również inne formacje, w których znajdziemy graczy występujących w czołowych europejskich ligach. Hasebe z Eintrachtu Frankfurt, Inui z Eibar (od nowego sezonu Betis), Yoshida z Southampton, czy też Sakai z Marsylii tworzą na papierze naprawdę niezłą „pakę”. Przekonująco wypada zwłaszcza trójka defensorów – Yoshida, Sakai i Nagatomo. Blok defensywny mający takie podpory z pewnością nie będzie dla rywali łatwą do pokonania przeszkodą. Potwierdzają to również wyniki rozgrywanych przez Japonię spotkań. Rezultaty te w prawdzie nie są zachwycające, jednak od czasu mundialowej porażki z Kolumbią 1:4 nikt tak wysoko Azjatów pokonać nie zdołał. Daje to nadziej na ciekawe spotkanie, w którym przy odrobinie szczęścia Kagawa i spółka urwą punkty faworyzowanym Kolumbijczykom.

Prognoza

Zespół Japonii przez ostatnie 4 lata nieco dojrzał. W Premier League okrzepł Maya Yoshida. We Francji rozwinął się Hiroki Sakai, a Shinji Okazaki po sukcesie w Leciester zyskał niesamowite doświadczenie i pewność siebie. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Japończycy prezentują się aktualnie lepiej niż miało to miejsce podczas Mundialu w Brazylii. Posiadają jakość, a to czynnik niezbędny, aby marzyć o sprawieniu niespodzianki. Uważam, że typy bukmacherskie na to spotkanie nie powinny zakładać dominacji Kolumbii i jej wysokiego zwycięstwa. Przewiduję mecz dość wyrównany z bramkami strzelonymi przez oba zespoły. Spotkanie Szwecji z Koreą Południową nie potoczyło się po myśli Azjatów nie tylko dlatego, że nie do pokonania okazały się dla nich warunki fizyczne Skandynawów. Sonowi i spółce zabrakło również piłkarskich „jaj” i chęci postawienia wszystkiego na jedną kartę. Japońska mentalność jest nieco inna i jestem przekonany, że potomkowie „Samurajów” postawią swoim rywalom trudniejsze warunki i choć trochę zrewanżują im się za blamaż sprzed 4 lat.

Typy bukmacherskie

Zakład na to, że obie drużyny zdobędą gole wydaje się być ciekawą opcją. Istnieje oczywiście pewne ryzyko, że zobaczymy kolejne spotkanie z małą liczbą bramek, jednak kurs 2,30 wystawiony na to zdarzenie przez Forbet, to bardzo dobra oferta.

Kolumbijska siła rażenia to gwarancja bramek, zaś solidny zespół Japoński stać nie tylko na honorowe trafienie, ale również i na urwanie punktów faworyzowanym Kolumbijczykom. Typy bukmacherskie na bramki, to podczas Mundialu w Rosji ciężki kawałek chleba, sądzę jednak, że przebieg tego spotkania może być dla wielu obserwatorów zaskakujący. Typy bukmacherskie na gole powinny w przypadku tego spotkania okazać się trafne.

?Zagraj ten typ w Forbet. Odbierz prezent na start?