Dziś odbędą się mecze rewanżowe drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. Przed bardzo trudnym zadaniem stoją reprezentanci Ekstraklasy. Najprostsze zadanie ma potrzebujący domowego zwycięstwa Lech. Znacznie większe wyzwanie stoi przed Jagiellonią oraz Górnikiem Zabrze, którzy będą swoje mecze grali na stadionie przeciwników. Czy nasi przedstawiciele w Europie zmażą plamę po występie Legii? Typy bukmacherskie na mecze Rio Ave – Jagiellonia oraz Trencin – Górnik Zabrze.

Rio Ave – Jagiellonia
Kwalifikacje Ligi Europy
02.08.2018 godz. 21:00
Typ: awans Jagiellonia ✅
kurs: 1,60
Trencin – Górnik Zabrze
Kwalifikacje Ligi Europy
02.08.2018 godz. 17:30
Typ: powyżej 1,5 gola ✅
kurs: 1,22
Łączny kurs: 1,95
stawka 6/10 ✅ +5.7

 

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?

Jaga się nie boi

Przed pierwszym meczem w Białymstoku stawiałem, że Jagiellonia „tanio skóry nie sprzeda”. Dziś czeka nas rewanż i wciąż pozostaję przy swoim zdaniu. Zawodnicy z Białegostoku mają bramkową zaliczkę i przed wszystkim zachowali czyste konto. Biorąc pod uwagę przebieg domowego spotkania, lepszego rezultatu nie mogli sobie wymarzyć. Warto również podkreślić, że z 4 naszych zespołów, które walczyły tydzień temu w europejskich pucharach, zwycięstwo odniosła tylko Jagiellonia.

 

Nie wolno oczywiście zapominać o tym, że szczęście nieco sprzyjało gospodarzom, kto wie czy gdyby spotkaniu nie towarzyszyły inne warunki atmosferyczne, nie ujrzelibyśmy zupełnie innego rozstrzygnięcia. Fakty są jednak takie, że poza niezłą ofensywną grą oraz wysokim wyszkoleniem technicznym, zespół Rio Ave nie pokazał nic nadzwyczajnego. Typy bukmacherskie na awans Rio Ave mogą ze względu na wysoki kurs wydawać się niezwykle atrakcyjne. Uważam jednak, że mimo wszystko typy te wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem.


Nie taki diabeł straszny?

Portugalczycy wciąż znajdują się w okresie przygotowawczym, sezon zaczynają dopiero 12 sierpnia. Drużyna jest w okresie lekkiej przebudowy, dołączył do niej nowy trener, a także dyrektor sportowy. Myślę, że gol dla Jagielloni mógłby „załatwić” kwestię awansu do następnej rundy. Zawodnicy trenera Mamrota są tego świadomi i z pewnością nie przyjadą do Portugalii tylko w celu obrony korzystnego wyniku, zaliczka jest bowiem minimalna. Rio Ave traciło gola w 5 z 6 ostatnio rozegranych spotkań towarzyskich, ich organizacja gry obronnej nie stoi jeszcze na idealnym poziomie i właśnie między innymi tutaj swoich szans na awans powinna upatrywać Jagiellonia.

Europejski bilans gospodarzy również nie prezentuje się szczególnie imponująco, 2 lata temu odpadli z rozgrywek po domowym remisie ze Slavią Praga 1:1. Uważam, że nie taki diabeł straszny – poziom piłki nożnej bardzo się wyrównał i – cytując klasyka – nie ma już słabych zespołów 🙂 Typuję, że Jaga awansuje do kolejnej rundy, Forbet na to zdarzenie wystawił kurs 1,60. Typy bukmacherskie na przejście Jagielloni do następnej fazy rozgrywek może nie powalają kursem, wiążą się jednak z o wiele mniejszym ryzykiem niż obstawianie awansu ich dzisiejszych rywali.

Przewidywane składy:

Rio Ave: Makaridze – Borevković, Monte, Buatu, Reis – Tarantini, Lopes, Leandrinho, Galeno, Gelson – Gabrielzinho.

Jagiellonia: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Grzyb, Romanczuk – Frankowski, Pospisil, Novikovas – Bezjak.

Trencin – Górnik Zabrze

Drugim wartym uwagi typem,  jest spotkanie słowackiego Trenczyna z Górnikiem Zabrze. Pierwszy mecz był dla zawodników Marcina Brosza niezwykle pechowy, zmarnowali dwie niemal 200% sytuacje na zdobycie gola. Słowacy nie pokazali nic o czym byśmy nie wiedzieli, potrafią grać piłkę, więc aby awansować do następnej rundy Górnik będzie musiał zaprezentować się po prostu świetnie. Trencin gra u siebie bezkompromisowo – zdobywają i tracą bardzo dużo goli.

W poprzednim sezonie słowackiej Fortuna Ligi w 16 domowych meczach Trenczyna padło aż 56 bramek! W rewanżu z Górnikiem spodziewamy się kolejnego obfitującego w gole starcia i mamy nadzieję, że zdobyte zostaną one przez oba zespoły! Pierwszy mecz pokazał, że Słowacy są jak najbardziej „do ugryzienia”. Stawiamy, że obie drużyny strzelą, po kursie 1.70. Do kuponu dołączamy jednak bezpieczniejszą opcję – powyżej 1,5 gola z kursem 1,22. Typy bukmacherskie na gole, to w tym spotkaniu najbezpieczniejsza, a zarazem najciekawsza opcja.

Przewidywane składy:

AS Trencin: Serminec – Yem, Sulek, Lawrence, Julien – Zubairu, El Mahdioui, Cataković – Sleegers, Mance, Azango.


Górnik Zabrze:
Loska – Koj, Wiśniewski, Suarez, Wolniewicz – Liszka, Mateuszek, Żurkowski, Jiménez – Angulo, Urynowicz.

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?