Jagiellonia zmierzy się dziś z portugalskim Rio Ave w ramach kwalifikacji do Ligi Europy. Wielu kibiców wieszczy fatalny występ Białostoczan i kolejny blamaż polskich klubów w europejskich pucharach. Istnieją jednak pewne przesłanki wskazujące na to, że może chociaż ten przedstawiciel Ekstraklasy wcale nie zaprezentuje się aż tak źle. Zapraszam na typy bukmacherskie oraz krótką zapowiedź meczu Jagiellonia – Rio Ave.

Jagiellonia – Rio Ave
Kwalifikacje Ligi Europy
26.07.2018 godz. 19:20
Typ: X (wygrana gospodarzy =zwrot)
kurs: 1,75
stawka: 5/10 ZWROT

?Postaw ten typ w Forbet. Odbierz 1250 zł na start???

Prościej w Europie niż w lidze?

Jagiellonia rozpoczęła ligowe rozgrywki przegrywając u siebie z Lechią 0:1. Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu podopiecznych Ireneusza Mamrota i nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości. Nadzieję daje jednak fakt, że Jagiellonia pomimo porażki potrafiła stworzyć sobie parę dogodnych sytuacji podbramkowych. Ponadto zespół ten w letnich okienku nie przeszedł żadnej rewolucji. Siłę Jagielloni dostrzegają również bukmacherzy, których kursy sugerują iż dzisiejszych gospodarzy nie można spisywać na straty. Forbet wystawił na Jagiellonię kurs 2,40.

Skład w porównaniu z poprzednim sezon jest w zasadzie identyczny, co może odgrywać dużą rolę na początkowym etapie sezonu, w którym wiele zespołów dopiero wypracowuje swoją formę i zgranie. Oddając typy bukmacherskie na mecz Jagiellonii z Rio Ave powinniśmy pamiętać przede wszystkim właśnie o tym elemencie, ponieważ w konfrontacji z Rio Ave będzie on największym atutem Jagi.

Rio Ave – plac budowy

Portugalczycy znajdują się jeszcze w okresie przygotowań do sezonu, który rozpoczynają dopiero 12 sierpnia. Zatrudnieni zostali m.in. nowy trener, a także dyrektor sportowy. Tym drugim mianowano słynnego Andre Villasa Boasa. W dzisiejszym meczu Rio Ave nie wystąpi w optymalnym składzie, do Białegostoku nie przyjechało przynajmniej 3 graczy, którzy mogliby być szykowani do pierwszego składu. Dużym zmartwieniem przyjezdnych wydaje się być ich dyspozycja na w delegacjach. W poprzednim sezonie ligi portugalskiej, będąc w roli gości wygrali tylko 4 z 17 meczów. Zwycięstwa udawało im się odnosić jedynie z zespołami dolnej części tabeli. Typy bukmacherskie na zwycięstwo Portugalczyków raczej nie mają zbyt dużych szans powodzenia. Mimo, że to tylko Jagiellonia, to i tak na tym etapie przygotowań do sezonu może być im o zwycięstwo niezwykle trudno.


Prognoza i składy

Myślę, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest dziś podział punktów. Jagiellonia nie jest aż tak słaba, aby dzisiaj nie móc postawić się Rio Ave, zaś Rio Ave nie jest aż tak mocne, aby na tym etapie przygotowań do sezonu oraz bez kilku ważnych ogniw, mogło dziś odnieść spokojne zwycięstwo. Typy bukmacherskie na remis wraz ze zwrotem stawki w przypadku wygranej Jagi, to całkiem rozsądna propozycja na dzisiejszy mecz. Forbet oferuje na to zdarzenie kurs 1.75


Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Grzyb, Romanczuk – Frankowski, Pospisil, Navikovas – Bejzak.

Rio Ave: Makaridze – Cassama, Macedo, Rodrigues, Figueiredo – Tarantini, Jambor – Gabrielzinho, Galeno, Lopes – Moreira.

?Postaw ten typ w Forbet. Odbierz 1250 zł na start???