W sobotni wieczór, zmierzą się ze sobą w ramach 3 kolejki Ekstraklasy zespoły Legii Warszawa oraz Lechii Gdańsk. Mistrzowie Polski po odpadnięciu z walki o Ligę Mistrzów pożegnali się z trenerem Deanem Klafuriciem. Czy Lechia wykorzysta nerwową atmosferę w Legii i pokusi się o niespodziankę? Zapraszam na typy bukmacherskie oraz zapowiedź meczu Legia – Lechia.

Legia – Lechia
Ekstraklasa
04.08.2018 godz. 20:30
Typ: powyżej 2,5 gola
kurs: 1,90
stawka: 5/10 ⛔5

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?

Co roku to samo

W ostatnich latach Legia rozpoczyna ligę zawsze w ten sam sposób. Porażki przeplatane remisami i zwycięstwami, słaby styl, wpadka goni wpadkę. Tak jest również w tym roku i nikogo chyba już nawet dyspozycja Wojskowych nie dziwi. Do tego dochodzą kompromitacje w europejskich pucharach – rok temu zbyt silny okazał się zespół z Mołdawii, teraz miejsce w szeregu pokazał Legii klub ze Słowacji. Wszyscy jednak zastanawiamy się, jak to jest możliwe? Jakim cudem w tak wielkim klubie jak Legia dzieją się takie rzeczy? Przecież drugi mecz z Trnavą ukazał, że zespół ten był jak najbardziej do ogrania, gubił się przy pressingu, momentami nie istniał mając przewagę jednego zawodnika. Typy bukmacherskie na spotkanie Legia – Lechia powinny zakładać spotkanie dość wyrównane, w którym znajdujący się w kryzysie Legioniści nie zdołają ustrzec się błędów.

Dziękujemy za doping, dziękujemy za wsparcie ?? #SPALEG

Post udostępniony przez Legia Warszawa (@legiawarszawa)

Grają bez głowy

Myślę, że głównym problemem jest motywacja. Zagraniczni zawodnicy stanowiący szkielet Legii nie są w stanie, ani nie chcą dawać z siebie 100% w każdym meczu. Ich gra bywa irytująca i często ma się wrażenie, że nie znają takiego pojęcia jak dobro drużyny. Najlepszym przykładem powyższych słów jest to co zrobili w rewanżu ze Spartakiem Vesović i Antolić. Kryminał. Jednak nie tylko „najemnicy” prezentują się poniżej oczekiwań, źle funkcjonuje gra całej drużyny. Kuleje podejście mentalne, ale nie można wykluczyć, że zawodzi również przygotowanie kondycyjne, a także inne aspekty.

Typy bukmacherskie na mecz Legia – Lechia nie powinny być grane w kierunku gospodarzy. Kurs na nich jest zdecydowanie zbyt niski w stosunku do ryzyka jakie wiąże się z takim zakładem. Bukmacher Fortuna wystawił na gospodarzy kurs 1,67. Biorąc pod uwagę, jak bardzo zaskakujące bywają wyniki ostatnich spotkań z udziałem Legii, inwestowanie w wygraną gospodarzy to nie będzie najlepsza inwestycja. Ryzyko spore, a zysk mały – takiego zestawienia w bukmacherce po prostu należy unikać.

Będą gole?

Wiele wskazuje na to, że najbardziej opłacalne w tym spotkaniu może być typowanie bramek. Legioniści nie imponują organizacją gry defensywnej, zwłaszcza na początku sezonu. Nieco lepiej ten element gry funkcjonuje w drużynie Lechii, jednak również nie możemy mówić o solidnej obronie. Goście regularnie tracą gole z solidnymi przeciwnikami, a na wyjeździe jest to wręcz tradycją. W poprzedniej kolejce udało im się zachować czyste konto w Białymstoku, jednak nie wyciągałbym z tego spotkania zbyt daleko idących wniosków. Jagiellonia myślami była już przy meczu pucharowym i przez cześć meczu grała osłabiona, a mimo tego stworzyła sobie kilka groźnych okazji. Lechia może więc mówić o dużym szczęściu, sądzę że dziś nie uda im się kolejny raz zachować czystego konta, szczególnie przeciwko grającej u siebie Legii.

Stokowiec gwarantuje widowisko?

Pewne znaczenie może mieć w tym spotkaniu również osoba Piotra Stokowca, który miał okazję aż jedenastokrotnie mierzyć się z Legią jako trener. Spotkania te nie były szczególnie udane dla aktualnego szkoleniowca Gdańszczan, ponieważ zespoły przez niego prowadzone zdołały odnieść tylko 3 zwycięstwa. Bardzo ciekawie wygląda jednak statystyka goli, a padało ich w meczach Stokowiec – Legia całkiem sporo, bo aż 38. Daje to średnią prawie 3,5 gola na mecz. Ta statystyka może być delikatną sugestią, że Legia Stokowcowi nie leży, nie ma na nią patentu i nie potrafi przeciwko niej zagrań dobrego taktycznie spotkania. Przykładem tego może być chociażby starcie z marca, w którym Lechia poległa u siebie aż 1:3.

Typy bukmacherskie i składy

Przewidzenie zwycięzcy meczu Legia – Lechia jest niezwykle trudne. Na papierze faworytem są Legioniści, posiadają o wiele wyższą jakość i pragną zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia. Z drugiej strony należy pamiętać, że zespół znajduje się w kryzysie, ma tymczasowego trenera, atmosfera jest napięta, a Carlitos zamiast trenować widziany był na pizzy i piwie, za co z pewnością należy zesłać go do obozu pracy. Typ na powyżej 2,5 gola wydaje się być rozsądną opcją – Legia nie potrafiła zachować czystego konta przeciwko Koronie, Arce, czy Trnavie. W mojej opinii Lechia od tych zespołów nie odstaje i również może pokusić się o jakieś trafienie. Kurs na zakład powyżej 2,5 gola wynosi w Fortunie 1,90 i jest to całkiem interesująca oferta.

Przypuszczalne składy:

Legia: Malarz – Wieteska, Astiz, Pazdan, Hlousek – Cafu, Mączyński – Kucharczyk, Szymański, Nagy – Carlitos

Lechia: Kuciak – Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenovic – Kubicki, Lukasik, Lipski – Mak, Paixao, Harasiln

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?