Czwartek z Ligą Europy oznacza zawsze całą masę spotkań, spośród których trzeba „wyłowić” te najbardziej atrakcyjne. Sprawdźcie jakie typy dnia zostały przez nas tym razem przygotowane. Wszystkie typy to single, grane stawką 5/10.

?ODBIERZ PREZENT OD FORTUNY?

Akhisar Belediye – Sevilla, obie strzelą, kurs 1,80, Totolotek✅ +4,00

Turecki zespół na pewno całkiem inaczej wyobrażał sobie pierwszy w historii start w Lidze Europy. Zawodnicy znad Bosforu prezentują się znacznie poniżej oczekiwań i nie zdobyli dotychczas ani jednego punktu. Szczególnie bolesna musiała być lekcja jaką dała im Sevilla w Hiszpanii – spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 dla gospodarzy.


Tym razem spodziewam się bardziej wyrównanej batalii, być może zakończonej zdobyciem przez Akhisar pierwszego punktu w rozgrywkach. W niedzielę Sevilla gra ważny mecz w La Liga i jej dyspozycja w dalekiej Turcji może nieco odbiegać od ideału. Trener gości zapowiada kilka zmian w podstawowym składzie. Nasze typy dnia zakładają w tym meczu trafienia ze strony obu zespołów.

Spartak Moskwa – Glasgow Rangers , poniżej 2,5 gola, kurs 1.84, Fortuna⛔5

Pod wodzą Stevena Gerrarda, Rangers nie przegrali w europejskich pucharach ani jednego spotkania. Wliczając również mecze kwalifikacyjne, daje to serię aż 11 spotkań, w których Szkoci nie zostali pokonani. The Gers prezentują twardy styl gry i dość szczelną obronę. Do Moskwy jadą przede wszystkim nie przegrać. W 12 z 15 ostatnich wyjazdowych meczów Rangers w Lidze Europy padło poniżej 2,5 gola. W pierwszym starciu obu drużyn oglądaliśmy bezbramkowy remis. Wszystkie znaki na niebie i ziemi podpowiadają, że dobre typy dnia, to zakłady na małą liczbę goli w tym meczu.

Celtic – RB Lipsk , powyżej 3,5 żółtych kartek, kurs 1,85, Totolotek✅ +4,25

Niezwykle ważny mecz dla Celticu, który w razie porażki pozbawi się szans na wyjście z grupy. Trener gospodarzy Brendan Rogers podkreśla wagę tego spotkania i konieczność gry przez pełne 90 minut ze 100% zaangażowaniem. Zachęca również swoich zawodników do nieodstawiania nóg i walki o każdą piłkę.

Grający z nożem na gardle Celtic jest drużyną słabszą od przyjezdnych i braki w umiejętnościach będzie musiał nadrabiać faulami, poświęceniem i ostrą grą. Tylko w ten sposób gospodarze mogą urwać punkty przyjezdnym. Spodziewam się przynajmniej 3 żółtych kartoników. Zakłady na powyżej 3,5 kartki w meczu Celtic – Lipsk, to nasze kolejne typy dnia.

Leverkusen – Zurich, poniżej 3,5 bramki, 1,75 Fortuna ✅ +3,75

Obie drużyny przyzwyczaiły nas, że w ostatnim czasie każde ich spotkanie to istny festiwal strzelecki. Przed dzisiejszym starciem najczęściej wypowiadanym przez trenera Heiko Herrlicha słowem, była „defensywa”. Trener Bayeru zdaje sobie sprawę, że rezultaty jakimi kończą się mecze rozgrywane przez jego zespół są po prostu absurdalne.

Brak balansu między obroną i atakiem powoduje, że Aptekarze potrafią strzelić w jednym spotkaniu 5 bramek, tylko po to, aby w następnym samemu zostać pokonanym różnicą kilku trafień. Tak dłużej być nie może, a hokejowe wyniki muszą się skończyć, gdyż kompletnie nie przystoją drużynie takiej jak Leverkusen. Typy dnia na ten mecz są dość ryzykowne, jednak zakładają niewielką liczbę bramek. Kurs na poniżej 3,5 trafienia w tym spotkaniu wynosi w Fortunie 1,75 i jest w miarę atrakcyjny.

?ODBIERZ PREZENT OD FORTUNY?