Nadszedł dzień rozstrzygnięć w grupie D. Już dziś dowiemy się, czy druga drużyna poprzednich mistrzostw będzie musiała wracać do domu. To być może ostatnie wielkie wyzwanie Leo Messiego na mundialu – wyprowadzić Argentynę z grupy. Na Mundialu za 4 lata z pewnością Messiego już nie ujrzymy – to ostatnia szansa na zdobycie najważniejszego tytułu. Póki co wielkim sukcesem Argentyny będzie już wyjście z grupy. Czy to realny scenariusz? Jest przecież jeszcze Islandia. Zapraszam na sugerowane typy bukmacherskie oraz zapowiedź dzisiejszych starć w grupie D.

Singiel
Nigeria – Argentyna
Mundial 2018
26.06.2018r. godz. 20:00
Typ: poniżej 3,5 fauli na Messim
Kurs: 1.98
Stawka: 5/10 ⛔5
Singiel
Nigeria – Argentyna
Mundial 2018
26.06.2018r. godz. 20:00
Typ: Messi strzeli i ARG wygra
Kurs: 2.70
Stawka: 5/10 ✅ +8.5


?Zagraj ten typ w Forbet. Odbierz 1250zł w bonusach?

Uśpiony Lew

Leo Messi – tak jak i cała reprezentacja Argentyny – nie gra na miarę swoich możliwości. Zawodnik ten, czasami zdaje się jedynie dreptać po boisku czekając na swój moment. Przeciwko Islandczykom Leo się doczekał. Ustawił piłkę na jedenastym metrze i..wszyscy pamiętamy jak się to skończyło. W meczu z Chorwacją upragniona chwila nie nadeszła w ogóle. Dzisiaj Argentyna gra o życie i nawet zwycięstwo może jej tego życia nie uratować. Islandczycy są specjalistami od niespodzianek, a w meczu z Chorwacją z pewnością będą chcieli pokusić się o kolejną. Atmosfera w zespole Albicelestes zdaje się być fatalna. Przepychanki miedzy Sampaolim i zawodnikami, podrażnione ego Dybali oraz Messi niczym cierpiący geniusz, kolejny raz muszący wszystkim coś udowadniać.

Właściwe typy bukmacherskie w kontekście spotkania o tak wielkiej wadze, to naprawdę niełatwa kwestia. Przewidzenie zwycięzcy pozornie może wydawać się dość proste – Argentyna. Bo Messi, bo Aguero, bo są silniejsi, bo to tylko Nigeria. W praktyce może się jednak okazać, że fatalne wyniki i atmosfera w drużynie spowodują jeszcze większą zapaść, a bramki Mosesa i spółki będą ostatnimi gwoździami wbijanymi do argentyńskiej trumny.

Faule na Messim ?

Interesującą propozycją na to spotkanie powinien być zakład na faule. Mecz o taką stawkę na pewno związany będzie z dużą ilością fizycznej walki. Emocje zawodników oraz presja ze strony kibiców, mogą wyraźnie podnieść poziom boiskowej agresji. Typy bukmacherskie na ilość fauli w meczu, wiążą się jednak ze sporym elementem losowym. W przypadku omawianego starcia warto przyjrzeć się zakładowi związanemu z ilością fauli popełnionych na Leo Messim. Argentyńczyk chcąc poprowadzić swój kraj do zwycięstwa, powinien być niezwykle aktywny. To z kolei będzie wiązało się z agresja ze strony Nigeryjczyków i w konsekwencji przekładało na faule. Zakład dotyczący liczby fauli popełnionych na Messim przygotował bukmacher Forbet.

Kursy wystawione przez bukmachera sugerują, że bardziej prawdopodobnym rezultatem w tym spotkaniu jest powyżej 3,5 fauli popełnione na Leo. Warto jednak prześledzić statystykę fauli na Messim z poprzedniego mundialu. Poniżej lista ostatnich spotkań Argentyny na MŚ wraz z ilością fauli popełnianych na Messim:

MŚ 2014 Bośnia  2
MŚ 2014 Iran 1
MŚ 2014 Nigeria 3
MŚ 2014 Szwajcaria 5
MŚ 2014 Belgia 2
MŚ 2014 Holandia 3
MŚ 2014 Niemcy 2
MŚ 2018 Islandia 3
MŚ 2018 Chorwacja 3

Jak widać tylko w jednym z meczów Leo faulowany był powyżej 3 razy. Trzeba również pamiętać, że z upływem czasu charakterystyka tego zawodnika nieco się zmieniła, a jeszcze 8-10 lat temu jego dryblingi były bardziej dynamiczne i trudne do przewidzenia dla przeciwników. Widać to również w statystykach – kilka lat temu Messi faulowany był częściej niż obecnie. W zakończonym sezonie La Liga średnia fauli na Messim wyniosła 2.2, zaś w rozgrywkach Champions League było to 1.9. Uważam, że typy bukmacherskie na zwycięzcę tego spotkania będą bardziej ryzykowne niż postawianie na poniżej 3.5 faulu na Messim. Trzeba pamiętać o tym, że statystyki nie grają oraz nie uwzględniają bardzo wielu czynników. Podczas mundialowych emocji mogą jednak dobrze schłodzić nasze rozgrzane głowy i skłonić do zastanowienia nad danym typem.

Przewidywany skład Argentyny:

Typy bukmacherskie i prognoza

Szykuje się mecz pełen emocji. Dowodzona przez Messiego Argentyna ma jeszcze spore szanse na awans do fazy pucharowej, musi jednak wygrać z Nigerią i liczyć na korzystny rezultat w meczu Islandia – Chorwacja. Typuję, że Messi NIE zostanie sfaulowany więcej niż 3,5 razy. Forbet oferuje nam na to zdarzenie kurs 1.98. Biorąc pod uwagę statystyki, wydaje się to być całkiem dobra oferta. Zalecam jednak lekką stawkę – w meczu takim jak ten, każde rozstrzygnięcie  jest możliwe.

Drugim rzucającym się w oczy zakładem jest ten, w którym przewidujemy wielki mecz Messiego i całej Argentyny. Kurs 2.70 na zdarzenie „Messi strzeli i jego zespół wygra”, to również bardzo dobra propozycja ze strony Forbet.

?Zagraj ten typy w Forbet. Odbierz 1250zł w prezencie?