Warszawski Torwar z pewnością odnotuje nadkomplet publiczności, ponieważ dodatkowo utworzono sektor kibiców na płycie boiska. Zainteresowanie meczem półfinałowym Onico z Jastrzębskim Węglem bardzo duże, gdyż stawka spotkania wysoka – finał siatkarskiej Plusligi! Zresztą po przejściu najlepszego siatkarza Mistrzostw Świata do klubu warszawskiego, zainteresowanie tą dyscypliną w stolicy wyraźnie wzrosło. To głównie dla Bartosza Kurka gromadzą się tłumy, bo sport potrzebuje swoich idoli. Bukmacherzy  zwycięzcę spotkania upatrują właśnie w gospodarzach. A jakie darmowe typy na dziś przygotowała Typeria? Zapraszam na zapowiedź i analizę tego arcyciekawego i ważnego widowiska siatkarskiego.

? 20 PLN DARMOWY ZAKŁAD od ETOTO

Singiel
Onico – Jastrzębski W.
PLUSLIGA
16.04.2019, 20:30
Typ: over 179,5 pkt
kurs: 1,83
stawka: 7/10 ✅ +5,81

Singiel
Onico – Jastrzębski W.
PLUSLIGA
16.04.2019, 20:30
Typ: 2
kurs: 3,4
stawka: 2/10 ✅ +4,8

 

Siatkówka Typy Dnia: Onico Warszawa – Jastrzębski Węgiel

Od ostatniego meczu ćwierćfinałowego Jastrzębian ze Skrą minęło 17 dni. Trener Santili trochę narzeka na te długie przerwy i organizację rozgrywek, ale co ma powiedzieć Antiga? Onico nie grało o stawkę od czterech tygodni, bo ostatnia kolejka ligowa miała miejsce 20 marca. Druga pozycja w tabeli zagwarantowała im awans bezpośrednio do półfinału. Czy odbije się to bezpośrednio na formie zawodników? Moim zdaniem tak, bo wiemy jak ważny jest rytm meczowy, a sparingi nawet z najlepszymi tego nie rekompensują. Gospodarze są w dużo trudniejszej sytuacji, ponieważ Jastrzębie zagrało świetny dwumecz ze Skrą i ich morale wyraźnie wzrosło. Podobną sytuację mogliśmy zaobserwować w pierwszym półfinale, gdzie „nieograna” Zaksa uległa skazanemu na pożarcie Aluronowi.

Siatkówka Typy Dnia: Onico Warszawa – Jastrzębski Węgiel

Stawianie Onico w roli tak dużego faworyta to błąd bukmacherów, który naturalnie należy wykorzystać. Zatem jako typy dnia proponuję zagrać na over punktowy +179,5. Zapowiada się bardzo zacięte spotkanie i nie wierzę, iż jeden zespół jest w stanie zdominować cały mecz. Linia wystawiona przez ETOTO po kursie 1,83 naprawdę wygląda zachęcająco. Ażeby zakład był trafiony wystarczą cztery sety zakończone do 20. Przypuszczam, że w tym spotkaniu zobaczymy odsłony grane na przewagi.

Oczywiście zawodnikiem numer 1 w zespole warszawskim jest Bartosz Kurek, ale nie zapominajmy również o parze znakomitych przyjmujących Bartoszu Kwolku i Damianie Łukasiku. Na środku grają Andrzej Wrona i Kanadyjczyk Vigrass, a na rozegraniu Francuz Antoine Brizard. Jastrzębie też ma kim postraszyć, bo przecież w ataku drugi nasz reprezentacyjny atakujący – Dawid Konarski. Para przyjmujących gości to Niemiec Christian Fromm i Francuz Julien Lyneel. Można zarzucić Frommowi problemy z przyjęciem, ale siła ataku i zagrywki to z pewnością jego atut. Środkowi Jastrzębia również nie odbiegają umiejętnościami od swych kolegów. Grzegorz Kosok i Piotr Hain to bardzo solidni ligowcy, których nie jeden klub chciałby mieć w swojej szóstce. Rozegraniem dowodzi reprezentant Niemiec Lukas Kampa.

Analizując składy obydwóch zespołów wniosek nasuwa się jeden: kurs 3,4 na zwycięstwo gości jest bardzo dobrą propozycją, którą warto rozważyć jako siatkarskie typy na dziś. Biorąc pod uwagę fakt długiej przerwy w grze o punkty oraz brak sensu stricto prawdziwej własnej hali zespołu warszawskiego, nie stawiałbym Onico w tak uprzywilejowanej sytuacji. Jastrzębie potrafi grać w siatkówkę.

? 20 PLN DARMOWY ZAKŁAD od ETOTO

Informacje z ostatniej chwili

Z powodu kontuzji pleców Bartosz Kurek nie zagra w dzisiejszym meczu. Prawdopodobnie nie zagra do końca rozgrywek, co bardzo osłabia zespół Onico. Bukmacherzy już zareagowali i znacznie spadły kursy na zwycięstwo Jastrzębian. Mimo wszystko zagranie na gości po kursie 2,12 (Fortuna) czy 2,14(LV Bet) nadal uważam za opłacalne. Kurek to nie tylko siła ataku, to również lider mentalny całego zespołu. Morale Onico z pewnością bardzo spadło, bo trudno będzie zastąpić taką gwiazdę. Jastrzębie z pewnością skorzysta z takiej szansy tym bardziej, że wszyscy są zdrowi (zwłaszcza Lyneel).