Już w niedzielę dowiemy się, czy Piast Gliwice po raz pierwszy w historii zostanie Mistrzem Polski. Przed meczem z Lechem pojawiło się sporo teorii zakładających, że „Kolejorz” nie zagra w ostatnim spotkaniu sezonu na 100%. Jakie typy bukmacherskie warto rozważyć na starcie Piast Gliwice – Lech Poznań i czy warto obstawiać pod prąd? Zapraszam na zapowiedź oraz proponowane typy dnia. Chcesz podyskutować o typach lub podzielić się swoim kuponem? Dołącz do grupy Typeria.

⚽️Odbierz 20 PLN od LV Bet

Single
Piast – Lech
Ekstraklasa
19.05.2019, 18:00
Typ: X (Piast=zwrot)
kurs: 1.59
stawka: 7/10 zwrot

Single
Piast – Lech
Ekstraklasa
19.05.2019, 18:00
Typ: Lech handicap (+1)
kurs: 2,90
stawka: 3/10
3

 

Piast – Lech typy bukmacherskie

Czy Lech podłoży się Piastowi, a tym samym odbierze Legii szanse na tytuł mistrzowski? Właśnie to pytanie zadają sobie kibice piłkarscy w całym kraju. Celowa pomoc Lecha dla Legii wydaje się być mało realna, jednak czy zakładanie porażki poznańskiej ekipy jest w pełni uzasadnione? Tak jak w przypadku proponowanego ostatnio typu na remis lub wygraną Pogoni, tak i tym razem mamy do czynienia z mocno zaniżonym kursami na Piasta. Czy typy bukmacherskie na gospodarzy są w ogóle warte gry, a tytuł mistrzowski dla Piasta leży w interesie polskiej piłki?

Zakłady na wygraną Piasta, pozornie mogą jawić się jako świetne pewniaki podbijające kurs naszych kuponów. Warto jednak podkreślić, że ciężko znaleźć konkretne argumenty przemawiające za AŻ TAK niskimi kursami na zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika. Forma obu drużyn, okoliczności spotkania, motywacja Piasta i powszechnie znana historia „sympatii” Lecha i Legii nie tłumaczą wszystkiego. Kursy rzędu 1,40 na zwycięstwo Piasta są moim zdaniem kompletnie nie do gry. Mecz Pogoń – Piast udowodnił, że szanse lidera Ekstraklasy są obecnie mocno przeceniane i gra w kierunku Piastunek po prostu się nie opłaca. Zakłady na wygraną gospodarzy, nie mogą być uznawane za niedzielne typy dnia. Spotkanie Piast – Lech, to jeden z tych meczów, które bardziej niż do obstawiania nadają się do oglądania.


Piast – Lech typy bukmacherskie

Niektórzy fani zdają się ignorować fakt, że wszelkie zgody i „kosy” kibicowskie dla sporej części piłkarzy nie odgrywają żadnej roli. Większość zawodników nie jest zainteresowana pozaboiskowymi waśniami, a ich główny cel to przychodząca na czas pensja. Gracze świetnie zdają sobie sprawę z tego, że wielkie rywalizacje (najlepiej z historycznym podtekstem) sprzedają się świetnie, więc ochoczo uczestniczą w medialnej machinie podsycającej emocje wokół tego rodzaju potyczek. Każdy piłkarz dba jednak przede wszystkim o rozwój własnej kariery i wydaje się, że celowe przegrywanie spotkań na pewno w rozwoju tej kariery nie pomoże.

Jeśli Kolejorz przegra niedzielne spotkanie, to przede wszystkim dlatego, że jest w tej chwili słabszy sportowo. Ewentualne podłożenie się i celowa porażka zostałyby zapamiętane na zawsze. Proponowane typy dnia na mecz Piast – Lech zakładają, że goście zachowają postawę fair play. Zwłaszcza, że punkt urwany Piastowi wcale nie przesądzałby kwestii mistrzostwa Polski dla Legii, która musi przecież jeszcze wygrać swoje spotkanie z Zagłębiem. Biorąc pod uwagę ostatnią formę obrońcy tytułu, starcie z Miedziowymi wcale nie musi być jedynie formalnością.

Scenariusz, w którym Piast nie wygrywa z Lechem, ale Legia marnuje swoją szansę na tytuł i nie pokonuje Zagłębia, byłby poniekąd zgodny z logiką jaka rządzi Ekstraklasą. Kursy na Lecha z handicapem (+1) są naprawdę kuszące i wynoszą w Etoto 2,90. Znacznie bardziej zachowawcza i bezpieczna opcja, to typy bukmacherskie na remis ze zwrotem w przypadku wygranej Piasta. Oferowany na to zdarzenie kurs wynosi w LV Bet 1,59. Mecz zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.

Piast – Lech składy:

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov, Dziczek, Hateley, Badia, Konczkowski, Valencia, Przyszek

Lech: Putnocky – Gumny, Janicki, Vujadinović, Tomasik, Trałka, Skrzypczak, Klupś, Jevtić, Jóźwiak, Gytkjaer.

? Odbierz prezent od LV BET

★ Dołącz do grupy Typeria