W czwartkowych meczach eliminacji Euro 2020 tylko jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości. W dniu dzisiejszym niewiadomych jest znacznie więcej, a zespoły grające u siebie w większości przypadków nie są zdecydowanymi faworytami. Jakie typy dnia polecam na piątek, 22 marca? Zapowiedź 2 spotkań oraz proponowane typy bukmacherskie, które warto zagrać w AKO.

⚽️Odbierz 20 PLN na grę w LV BET !

20:45
kurs AKO: 2.21
stawka: 5/10

Luksemburg – Litwa typy piłka nożna

Reprezentacja Luksemburga uznawana jest przez bukmacherów za faworyta piątkowego starcia. Gospodarze w ostatnich latach zrobili wielki postęp i przestali być porównywani do zespołów pokroju San Marino, czy Gibraltaru. Typy bukmacherskie zakładające wygraną Luksemburga w formacie 1X2 są jednak moim zdaniem wciąż bardzo ryzykowne. Jak pokazała Liga Narodów, musi minąć jeszcze wiele czasu, aby gracze z Księstwa nie musieli obawiać się reprezentacji nawet na poziomie Litwy. Niezaprzeczalny rozwój luksemburskiego futbolu zbiegł się z kryzysem piłki litewskiej.

Litwini przegrywają mecz za meczem i coraz bardziej spadają w rankingach.  Mierzyli się jednak ostatnio z całkiem poważnymi drużynami. Porażki z Serbią, Rumunią, Czarnogórą i Polską raczej nie powinny dziwić. W mojej opinii, obecny poziom piłkarski Luksemburga jest tylko nieznacznie wyższy od prezentowanego przez Litwinów. Litwa w przyszłej edycji Ligi Narodów będzie występować w tej samej dywizji co Luksemburg. Poziom obu drużyn jest wyrównany, a kursy przesadnie faworyzują gospodarzy. Typy dnia, to zakłady na przełamanie się Litwy, która już bardzo dawno nie mierzyła się z rywalem ze swojej półki. Kurs na Litwę z handicapem azjatyckim (+0,5) wynosi 1.69.

Albania – Turcja typy dnia

Turcja chce się odbudować po nieudanych kwalifikacjach do MŚ w Rosji oraz fatalnym występie w Lidze Narodów. W swojej grupie eliminacyjnej Turcy trafili na Francuzów – Albania i Islandia będą więc kluczowymi rywalami w walce o awans. Czy typy bukmacherskie zakładające gola dla Turcji są warte gry? Wszystko wskazuje na to, że tak. Selekcjonerem reprezentacji ponownie wybrany został Senol Gunes, który w 2002 roku doprowadził Gwiazdy Półksiężyca do półfinału Mistrzostw Świata.

Albania po historycznym dla siebie Euro 2016 notuje stopniową obniżkę formy i można by rzec, że wraca na swój zwykły poziom. W dzisiejszym spotkaniu gospodarze będą musieli poradzić sobie bez Mavraja i Strakoshy, czyli dwóch bardzo ważnych graczy formacji obronnej. Szczególnie odczuwalny może być brak stopera Mergima Mavraja. Trener gospodarzy zapowiada, że postawi w tym meczu na szczelną obronę. Myślę jednak, że Turcja przedrze się przez zasieki rywali i odniesie skromne zwycięstwo. Albanii może po prostu zabraknąć jakości piłkarskiej. Typy dnia zakładające trafienie dla Turcji, wydają się całkiem niezłe. Kurs 1.31 może nie jest najwyższy, ale nada się do naszego dubla idealnie.

⚽️Odbierz 20 PLN na grę w LV BET !

Dołącz do grupy Typeria na Facebook’u.