We wtorkowy wieczór na Al Thumama Stadium w Doha zmierzą się Iran i USA. Jakie typy bukmacherskie wybrać na spotkanie pełne nie tylko sportowych emocji? Zapraszam na zapowiedź starcia Iran – USA, typy dnia, kursy na zakłady oraz przewidywane składy. Nie masz konta w Betfan? Zarejestruj się i odbierz bonus 200% od pierwszej wpłaty. Wystarczy obrócić nim tylko jeden raz, grając kupon/kupony z min. 2 typami i łącznym kursem min. 3.00! 

Załóż konto i odbierz bonus 200%
Wpłać 150 zł, graj za 450 zł!

Zarejestruj się TUTAJ>>

 

 

Iran – USA kursy i typy 

Otoczka wokół meczu Iran – USA wykracza poza zwykłą sportową rywalizację. Waszyngton i Teheran nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od czasu wybuchu rewolucji islamskiej, czyli już ponad 40 lat. Oba kraje postrzegają się jako wzajemne zagrożenie, a przy okazji występuje między nimi wielki kontrast kultur, wartości i przekonań. Sytuacja w Iranie zaogniona jest dodatkowo przez masowe protesty ludności, będące przejawem ogólnego niezadowolenia ze społeczno-ekonomicznej sytuacji całego kraju. To oczywiście kwestie poboczne i odbiegające od sportu, jednak w tym przypadku obie materie nieco się przenikają, dlatego warto mieć je na uwadze oddając typy bukmacherskie na to starcie.

Czy relacje Iranu i USA w jakiś sposób mogą wpłynąć na boiskową temperaturę, a tym samym ostrzejszą, bardziej nieustępliwą grę? Wydaje się, że profesjonalni piłkarze powinni być w stanie oddzielić politykę od sportu i okazać sobie wzajemny szacunek, jednak któż może wiedzieć, jak potoczą się boiskowe losy. Pewne jest, że Stany Zjednoczone potrzebują wygranej, by awansować do fazy pucharowej. Przy założeniu, że Walia nie wygra z Anglią, Irańczykom do wyjścia z grupy wystarczy remis. Nie ma więc wątpliwości, że nawet pomijając podteksty polityczne, sama stawka spotkania jest tutaj w zupełności wystarczająca, by na murawie trzeszczały kości. Za takim scenariuszem może przemawiać również osoba arbitra. Mecz sędziować będzie Hiszpan Mateu Lahoz, który czasami zdaje się miewać potrzebę zostawania pierwszoplanowym bohaterem meczów.

Iran – USA typy

Kursy bukmacherskie na to spotkanie potwierdzają, że nie ma tutaj wyraźnego faworyta. USA solidnie zaprezentowały się z Walią, a dodatkowo potrafiły zremisować z Anglią. Iran z kolei rzutem na taśmę pokonał Walię, rehabilitując się tym samym po blamażu z Anglikami. Nie mam wątpliwości, że w spotkaniu Iran – USA typy bukmacherskie powinny skupiać się na dobrej postawie Amerykanów, jednak II połowa meczu z Walią stawia ich siłę pod lekkim znakiem zapytania. Czy Stany będą w stanie przebić się przez defensywę Iranu, któremu do szczęścia wystarczy remis? Amerykanie pokazali w dotychczasowych spotkaniach wyższą jakość i kulturę gry od swoich najbliższych rywali, ale jeśli szybko nie uda im się sforsować defensywy i otworzyć wyniku spotkania, będą mieć naprawdę duże problemy.

Różnica w klasie obu ekip nie jest jednak na tyle duża, by Amerykanie mogli być spokojni o wynik meczu. Walcząc o 3 punkty i otwierając się, stworzą Iranowi okazje do niebezpiecznych kontrataków. Uważam, że USA ostatecznie wymęczą upragnione zwycięstwo, choć typy na ich triumf z pewnością nie należą do pewniaków. Na trwających MŚ granie kursów na faworytów wybitnie się nie opłaca, jednak myślę, że starcie Iran – USA może być wyjątkiem potwierdzającym regułę. Już za 4 lata to właśnie m.in. Amerykanie będą gospodarzami mistrzostw świata i utrzymanie pozytywnego klimatu oraz wzmożenie zainteresowania wokół „soccera” jest dla nich niezwykle istotne. Wyjście z grupy było dla Amerykanów przed mundialem celem minimum i w zasadzie nic się nie zmieniło. Wystarczy wygrać z mocno przeciętnym Iranem.

Iran – USA typy dnia:
over 4.5 kartki, 1.77
USA wygra, kurs 2.06

 

Iran – Usa składy:

Iran: H. Hosseini; Rezaeian, M. Hosseini, Pouraliganji, Mohammadi, Ali Gholizadeh, Nourollahi, Ezatolahi, Hajsafi, Taremi, Azmoun

USA: Turner; Dest, Zimmerman, Ream, Robinson; Adams, Musah, McKennie; Pulisic, Weah, Wright

Załóż konto Betfan i odbierz bonus 200%
Wpłać 150 zł, graj za 450 zł!