Łęczna – Warta. Typy dnia, kursy, składy.

Trzecia kolejka Ekstraklasy sezonu 2021/2022 rozpocznie się w piątek, 6 sierpnia, na stadionie GKS Górnika Łęczna. Kto będzie górą w tym starciu? Piotr Tworek czy może Kamil Kiereś? Zapraszam na zapowiedź meczu Górnik Łęczna – Warta Poznań, w której znajdziecie proponowane typy bukmacherskie, składy oraz dostępne u bukmacherów kursy. Gramy w Fortunie – jeśli jeszcze nie masz tam konta, możesz odebrać zakład bez ryzyka do 600 zł za pierwszy nietrafiony kupon + darmowy zakład 20 zł na start w prezencie! Sprawdź szczegóły promocji.

Odbierz zakład bez ryzyka 600 zł na pierwszy kupon!
Załóż konto w Fortunie -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIA

Łęczna – Warta kursy

Cóż za widowiskiem napoczniemy trzecią kolejkę Ekstraklasy. Do Łęcznej, na stadion Górnika, zawita bowiem największe objawienie zeszłego sezonu, czyli Warta Poznań. Będzie to spotkanie po latach, a dokładnie po ponad ośmiu, kiedy to po raz ostatni drużyny te zagrały ze sobą w pierwszej lidze.

Była to znajomość całkiem długa, trwająca aż pięć kolejnych sezonów na tym samym szczeblu rozgrywek. Zakończyła się jednak tragicznie, bo spadkiem Warty Poznań do II ligi w 2013 roku i natychmiastową degradacją do III w następnym sezonie. W tym samym czasie  Górnik Łęczna awansował do Ekstraklasy. I teraz te dwie ekipy znów się spotykają, ale już na boiskach Ekstraklasy i będąc w zupełnie odmiennych pozycjach. Warcie Poznań wystarczył rok, aby stać się uznaną marką w Ekstraklasie, gdy Górnik Łęczna najprawdopodobniej będzie musiał rozpaczliwie bić się o utrzymanie.

Łęczna – Warta typy dnia

Za nami dwie kolejki Ekstraklasy i obydwie te ekipy nie zdobyły jeszcze kompletu punktów. Może dzisiaj? Górnik Łęczna najpierw zremisował 1:1 z Cracovią Kraków, a tydzień później przegrał 3:1 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Muszę przyznać, że w spotkaniu z Miedziowymi Górnik zaskoczył mnie swoją grą. I to pozytywnie! Gdyby nie przepiękne uderzenie Patryka Szysza w pierwszej połowie (no i może lepsza postawa Gostomskiego w bramce), to ten mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. Na szczególną pochwałę zasługuje zwłaszcza duet Banaszak-Śpiączka z przodu. Obaj panowie zdążyli się już wpisać na listę strzelców w Ekstraklasie.

Po drugiej stronie Warta Poznań, która dwukrotnie dzieliła się punktami. Najpierw ze Śląskiem Wrocław, potem z Pogonią Szczecin. Czyli z drużynami, które trzy dni przed meczem z Wartą grały w europejskich pucharach i musiały jeszcze kilka godzin spędzić na powrocie z obcej ziemi. Warta zatem nie skorzystała ze zmęczenia pucharowiczów i ich rotacji w składzie. Co więcej, podopieczni Piotra Tworka w obydwóch spotkaniach musieli gonić wynik, a w meczu z Pogonią czerwoną kartkę obejrzał filar zespołu, Łukasz Trałka. Warta chyba jeszcze nie może dojść do siebie po stracie Makany Baku… Upatruję więc jakiegoś remisu – czy to do przerwy, czy po końcowym gwizdku arbitra.

Górnik Łęczna – Warta Poznań typy:
X-X (do 1 poł. lub mecz), kurs 1.67

 

Łęczna – Warta składy:

Łęczna: Gostomski; Midzierski, Baranowski, Szczęśniak, Leandro; Mak, Kalinkowski, Gol, Krykun; Banaszak, Śpiączka

Warta: Lis; Kiełb, Ławniczak, Ivanov, Grzesik; Czyżycki, Kupczak; Jakubowski, Czyż, Corryn; Kuzimski

Odbierz zakład bez ryzyka 600 zł na pierwszy kupon!
Załóż konto w Fortunie -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIA