W niedzielne popołudnie wrocławski Śląsk podejmie u siebie aktualnego mistrza Polski z Gliwic. Jakie typy bukmacherskie warto rozważyć w przypadku tego spotkania? Zapraszam na analizę meczu Śląsk Wrocław – Piast Gliwice oraz proponowane typy dnia. Chcesz brać udział w regularnych konkursach typerskich z nagrodami, dzielić się swoją wiedzą i typami? Dołącz do bukmacherskiej grupy Typeria.

? Odbierz 20 PLN w prezencie

Single
Śląsk – Piast
Ekstraklasa
28.07.2019, 17:30
Typ: obie strzelą
kurs: 1,75
stawka: 5/10
Typ na czuja – bez analizy
Śląsk – Piast
Ekstraklasa
28.07.2019, 17:30
Typ: X (2=zwrot)
kurs: 2,25
stawka: 5/10


Śląsk Wrocław – Piast Gliwice typy bukmacherskie

Kursy wystawione na to spotkanie przez legalnego bukmachera LV Bet są dość wyrównane, co jest z resztą w pełni uzasadnione. Mecz nie ma wyraźnego faworyta, a obecna forma obu zespołów oraz atut własnego boiska zdają się sugerować, że to gospodarzom powinniśmy przyznać minimalnie większe szanse na końcowy triumf. Biorąc pod uwagę wczesny etap sezonu oraz loteryjność jaką rządzi się Ekstraklasa, typy bukmacherskie na 1×2 w meczu Śląsk – Piast, obarczone są naprawdę wysokim ryzykiem.

Kwestia zwycięstwa jest niewątpliwie sprawą otwartą. W związku z tym, warto sięgnąć po inne propozycje dostępne w ofertach bukmacherów. Szczególną uwagę zwracają zakłady na under/over i właśnie na liczbie bramek skupiać będą się proponowane typy dnia na mecz Śląsk Wrocław – Piast Gliwice. Nawarstwienie spotkań było w przypadku gości ostatnio dosyć spore. Sądzę że napięty terminarz i zmęczenie europejskimi bojami mogą odbić się na ich grze. Team’u Fornalika nie wolno jednak spisywać na straty.


Śląsk Wrocław – Piast Gliwice typy dnia

Biorąc pod uwagę tylko spotkania rozegrane w 2019 roku, Śląsk znajduje się na drugim miejscu pod względem najmniejszej liczby straconych goli. Wrocławian wyprzedza jedynie…Piast. Gospodarze zachowali czyste konto w 2 ostatnich spotkaniach poprzedniego sezonu. Sztuka ta udała im się również w meczu 1 kolejki z Wisłą Kraków, który wygrali 1:0. Trener Lavicka zwraca dużą uwagę na grę obronną i efekty tego są widoczne. Śląsk w 18 meczach pod jego wodzą aż 8 razy nie stracił ani jednej bramki. Jednak czy typy bukmacherskie zakładające małą ilość goli będą w przypadku tego starcia najlepszą opcją? Śmiem wątpić. Do Wrocławia przyjeżdża bowiem Piast Gliwice, którego ostatnia forma jest – lekko mówiąc – nierówna. Gliwiczanie po sensacyjnym zdobyciu tytułu mistrzowskiego jak na razie nie potwierdzili swojej klasy, jednak regularnie trafiają do siatki rywali.

Trudno mieć do nich pretensje za odpadnięcie z walki o Ligę Mistrzów, choć z drugiej strony nie da się ukryć, że po rywalizacji z BATE pozostał spory niedosyt. Znacznie trudniej wytłumaczyć za to, co stało się z dotychczas żelazną defensywą, którą dysponował Piast. Gliwiczanie zdobyli mistrzostwo głównie dzięki bardzo dobrej organizacji gry i skrupulatności w grze destrukcyjnej. Obecny sezon pokazuje, że formacja obronna nie jest już monolitem i nagminnie zdarzają się jej fatalne błędy. Odzwierciedleniem powyższego zdania są wyniki meczów „Piastunek”. 1:3 z Lechią, 1:2 z Bate, 3:2 z Rygą – występy Piasta stały się prawdziwymi festiwalami strzeleckimi.

Proponowane typy dnia na mecz Piast – Śląsk zakładają, że kolejny mecz Gliwiczan zakończy się trafieniami z obu stron. Kurs jaki oferuje na to zdarzenie LV Bet wynosi 1.75.

Śląsk – Piast składy:

Śląsk: Putnocky – Broź, Celeban, Golla, Stiglec – Mączyński, Łabojko – Gaska, Pich, Płacheta – Szczepan

Piast: Plach – Mokwa, Czerwiński, Korun, Kirkeskov – Sokołowski, Dziczek – Gerard Badia, Valencia, Jorge Felix – Parzyszek

? Odbierz 20 PLN w prezencie

★ Dołącz grupy Typeria