Ostatni etap przygotowań Reprezentacji Polski do rosyjskiego mundialu. Poza dzisiejszym spotkaniem z Chile, zawodnicy Nawałki 12 czerwca zmierzą się jeszcze z Litwą. Piątkowy mecz w Poznaniu będzie pierwszym międzypaństwowym pojedynkiem obu zespołów w historii. Czy biało-czerwoni w starciu z osłabionym rywalem zafundują nam grad goli?

?Odbierz 1200 zł od Forbet?

Ostatnia prosta

Ostatni etap przygotowań Reprezentacji Polski do rosyjskiego mundialu. Poza dzisiejszym spotkaniem z Chile, zawodnicy Nawałki 12 czerwca zmierzą się jeszcze z Litwą. Piątkowy mecz w Poznaniu będzie pierwszym międzypaństwowym pojedynkiem obu zespołów w historii. Goście z Ameryki Południowej dość niespodziewanie nie zdołali zakwalifikować się do nadchodzących mistrzostw. Faworytem tego pojedynku zdaniem bukmacherów są Polacy, którzy będą chcieli pokazać, że utrata Kamila Glika ich nie podłamała i na mundial pojadą pełni wiary w sukces. Przedstawiamy nasze typy bukmacherskie oraz analizę tego meczu.


Chile bez gwiazd

Goście od zakończenia nieudanych dla siebie eliminacji do MŚ w Rosji rozegrali 4 mecze towarzyskie, wszystkie przeciwko europejskim rywalom. Chilijczycy mierzyli się kolejno ze Szwecją (2:1), Danią (0:0), Rumunią (2:3), a także 4 czerwca z Serbią (1:0). W składzie naszych rywali zabraknie największych gwiazd. Przeciwko Serbom wystąpiła drużyna złożona w większości z zawodników występujących w ligach meksykańskiej oraz chilijskiej. Trener Reinaldo Rueda daje szansę wielu młodym zawodnikom, po braku awansu na mundial podjęto decyzję o konieczności odmłodzenia kadry. W szeregach rywali nie zobaczymy m.in. Alexisa Sancheza, Arranguiza, Isli, Claudio Bravo, Medela, czy też kontuzjowanego Arturo Vidala. Bez przesady można więc stwierdzić, iż Polska zmierzy sięz reprezentacją Chile B, gdyż jakoś prezentowana przez zawodników którzy dzisiaj wybiegną na murawę nie ma wiele wspólnego z tą prezentowaną przez pierwszy chilijski garnitur.

Bez Glika też można?

Jeżeli trener Nawałka miał na mecz z Chile jakieś plany to na pewno zostały one jakiś czas temu zweryfikowane. Po pierwsze z powodu braków kadrowych u naszych rywali. Wcześniej pojawiały się głosy, iż Chile nie imituje zbyt dobrze Kolumbii jeśli chodzi o styl i organizację gry. Teraz niestety jest to całkiem inny zespół również pod względem piłkarskiej jakości. Wciąż solidny, posiadający potrafiących zaskoczyć piłkarzy, jednak nie mający z Kolumbią zbyt wiele wspólnego. Wobec kontuzji Kamila Glika, głównym celem trenera powinno być teraz przetestowanie linii obrony i sprawdzenia jak dogadują się ze sobą Pazdan z Bednarkiem, jak będzie funkcjonować wyprowadzenie piłki i komunikacja z defensywnymi pomocnikami i bocznymi obrońcami.Myślę że priorytet na mecz z Chile to obrona, zmasowane ataki na bramkę rywali będą miały małą wartość szkoleniową, wynik dzisiejszego spotkania jest sprawą drugorzędną. Stąd też typuję w tym spotkaniu poniżej 2,5 gola. Forbet oferuje nam na ten zakład kurs 1.70.

Oczywiście odniesienie zwycięstwa powinno pozytywnie wpłynąć na morale piłkarzy, jednak równie pozytywny wpływ da pewność siebie i świadomość właściwego funkcjonowania linii defensywnej.

Nasza prognoza

Chile bez największych gwiazd wciąż pozostaje drużyną, której pokonanie może stanowić nie lada wyzwanie. Przekonali się o tym grający w dość mocnym składzie Serbowie. Kwestia wyniku wydaje się być sprawą otwartą. Sądzę, że istnieje wiele aspektów przemawiających za tym, że nie będziemy świadkami widowiska obfitującego w bramki. Taktyczny rygor, który w tym spotkaniu będzie chciał zastosować Nawałka może powodować, że przez długie fragmenty gry, to nasi goście będą prowadzić grę. Będzie to świetna okazja do oddania inicjatywy rywalowi i przekonania się jak poradzi sobie obrona osierocona przez Glika. Z kolei nasi rywale nie dysponują wystarczającą jakością, aby móc zdecydowanie podyktować warunki gry. Czeka nas mecz drużyn, których nie dzieli bardzo dużo jeśli chodzi o poziom czysto piłkarski. Należy również pamiętać o tym, że z tyłu głowy naszych piłkarzy będzie świadomość zbliżającego się mundialu, nie będą grali dziś na 100%, bo to nie wynik jest dziś najważniejszy. Cele na wieczór: zero z tyłu i wszyscy cali.

TYP: Poniżej 2,5 gola w meczu 1.70
⛔5

?Bonus 1200 zł od Forbet?

Przewidywane składy:

Polska: Szczęsny – Piszczek, Bednarek, Pazdan, Rybus – Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Milik – Lewandowski.

Chile: Arias – Diaz, Roco, Maripan, Albornoz – Pulgar, Reyes – Mora, Valdes, Sagal – Fernandes.