Mecz o trzecie miejsce w rosyjskiej Superlidze pomiędzy Fakiełem Nowyj Urengoj i Zenitem St. Petersburg. Stawką spotkania jest nie tylko brązowy medal, ale również bilet do Ligi Mistrzów. Pierwsza odsłona w Sankt Petersburgu zakończyła się dość niespodziewanie zwycięstwem gości. Jak będzie w rewanżu? Zapraszamy do Typerii na zapowiedź meczu, analizę oraz przede wszystkim darmowe typy na to spotkanie.

? 20 PLN DARMOWY ZAKŁAD od ETOTO

Single
FAKIEL – ZENIT ST. PETERSBURG
Superliga (RUS)
05.05.2019, 15:00
Typ: 2
kurs: 2,70
stawka: 4/10

 

Siatkówka Typy Dnia: Fakieł – Zenit St. Petersburg

Pierwsza odsłona serii spotkań o 3 miejsce, która rozegrana została w czwartek, była najdłuższym meczem w całym sezonie rosyjskiej Superligi. Wszystko to za sprawą piątego seta, który zakończył się wynikiem 22-24  Spotkanie miało tak naprawdę trzy odsłony. Pierwsze dwa sety to dominacja gości i gładkie wygrane do 17 i 18. Fakieł zdominował przeciwnika w bloku, świetnie bronił i do tego zatrzymał dwie największe gwiazdy Zenita: Niemca Grozera i Kubańczyka Camejo. Do tego Grozer w połowie drugiego seta doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. I kiedy wydawało się, że już po meczu, to w grze gospodarzy nastąpiła metamorfoza. Pewnie wygrali kolejne dwa sety do 16 i 17 doprowadzając do tie-breaka. Piąty set to prawdziwa walka i dramat gospodarzy, którzy mieli sześć piłek meczowych, lecz ostatecznie przegrali 22-24.

Siatkówka Typy Dnia: Fakieł – Zenit St. Petersburg

Zenit St. Petersburg to kompletnie nowy twór w rosyjskiej siatkówce, utworzony w 2017 roku i od razu grający w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki bogatemu sponsorowi, którym jest Gasprom, zespół od początku walczy o najwyższe trofea. W debiucie zdobyli srebrny medal, a w obecnym sezonie ulegli w półfinale rewelacyjnemu Kuzbasowi. Kadrowo drużyna lepsza od swoich przeciwników, bo oprócz wymienionych Grozera i Camejo w zespole grają jeszcze Antipkin, A. Wołkow, Sivożelez czy Divis. Fakieł to przede wszystkim reprezentacyjna para przyjmujących Kluka i Wołkow oraz amerykański libero Eric Shoji.  Typy na dziś kieruję jednak w stronę gości ze względu na świetny przewartościowany kurs.

Stawka tego meczu powoduje, iż żaden zespół nie odpuszcza. Mniej istotny jest brązowy medal, ale uczestnictwo w Lidze Mistrzów to wartościowy kąsek. Uważam, że szanse obydwóch drużyn są zbliżone, a jedyny handicap Fakiela to gra na własnym parkiecie. O zwycięstwie zdecyduje dyspozycja dnia, więc kurs 2,7 wystawiony przez ETOTO jest wart grania. Zatem typy bukmacherskie na dziś to zwycięstwo Zenita.

? 20 PLN DARMOWY ZAKŁAD od ETOTO