Dziś o godzinie 16 oraz 20 rozegrane zostaną spotkania, które ostatecznie zadecydują o kolejności w tabeli grup E oraz F. Wiele wskazuje na to, że w 1/8 finału może dojść do pojedynku Brazylia – Niemcy, który byłby rewanżem za pamiętny mecz z poprzedniego mundialu, w którym Brazylijczycy ulegli aż 1:7. Wiele zależy jednak od spotkania Szwajcarii z Kostaryką. Jeśli Helweci pokonają rywali większą różnicą goli niż Brazylia Serbię, to właśnie oni wyjdą z pierwszego miejsca w grupie. Zapraszam na typy bukmacherskie oraz zapowiedź spotkania Szwajcaria – Kostaryka.

Singiel
Szwajcaria – Kostaryka
Mundial 2018
27.06.2018r. godz. 20:00
Typ: Kostaryka strzeli gola
Kurs: 2.14 —> 1.88 x 1.14 (happy hours bonus)
Stawka: 10/10 ✅+11,4

?Postaw ten typ w Fortuna i zgarnij 550zł w prezencie!?

Możliwe scenariusze

Sytuacja w obu grupach jest wciąż dość skomplikowana, a pewny awansu do 1/8 nie jest nawet Meksyk, który wygrał swoje dwa pierwsze mecze. Byłby to chyba pierwszy przypadek w historii, gdzie drużyna mająca na swoim koncie po dwóch kolejkach 6 punktów nie melduje się w fazie pucharowej. Meksyk potrzebuje remisu, aby wyjść z grupy na pierwszym miejscu i w 1/8 zmierzyć się (najprawdopodobniej) ze Szwajcarią. Helweci z kolei nie będą chcieli za wszelką cenę walczyć o prymat w swojej w grupie, bo skutkowałoby to koniecznością gry z Niemcami w pierwszym meczu fazy pucharowej. Oczywiście to najbardziej prawdopodobny scenariusz, wiele mogą jednak zmienić spotkania rozgrywane o 16:00. Typy bukmacherskie na Szwajcarów w obiegowej opinii kibiców wydają się być na to spotkanie dobrą opcją. Radziłbym jednak uważać, ponieważ mecz ten może okazać się bardzo zdradliwy, a Szwajcarzy awansować z grupy mogą również wtedy gdy powinie im się noga.

Pożegnanie Kostaryki

Na poprzednim mundialu Kostaryka sprawiła ogromną sensację i była bardzo bliska awansu do strefy medalowej. Wydaje się jednak, że osiągnięte wtedy wyniki nie do końca oddawały prawdziwą siłę tego zespołu i były nieco ponad stan. Na trwających mistrzostwach sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Kostaryka prezentuje się mimo wszystko trochę poniżej swoich możliwości, powinna więcej zdziałać zwłaszcza w meczu z Serbią. Gdyby nie świetna okazja zmarnowana na początku meczu przez Gonzeleza, to przebieg tych mistrzostw mógłby być dla Kostaryki zupełnie inny. Szczęścia zabrakło im również w spotkaniu z Brazylią – niemal przez 90 minut dzielnie się bronili , tylko po to aby skapitulować w końcówce. Dzisiejszy mecz Kostaryka zagra o honor i godne pożegnanie się z Rosją. Rywal jest bardzo wymagający, jednak nie jestem do końca przekonany, czy Szwajcarzy będą w 100% zaangażowani.

Jeśli w ich głowach zaczną się kalkulacje i wyrachowana gra na zajęcie drugiego miejsca w grupie, może się to dla nich skończyć tragicznie. Z kolei jeśli będą grać otwarty futbol i dążyć do zdobycia 3 punktów, stworzy to wolne przestrzenie na boisku, a tym samym bramkowe  okazje dla Kostaryki. Więcej w tym meczu zależy od Szwajcarów niż ich rywali, bardzo ciekawi mnie ich podejście do tego spotkania, bo będą znajdować się w swego rodzaju rozkroku. Kiedy grasz o zwycięstwo z myślą, że dzięki niemu na swojej drodze spotkasz Niemców, to z pewnością nastawienie i motywacja są mniejsze, podświadomość pracuje.

Typy bukmacherskie

Moim zdaniem, Szwajcaria wcale nie jest murowanym faworytem tego spotkania. Kostaryka to zespół, który stać na sprawienie niespodzianki i urwanie punktów Helwetom. Nie chce mi się wierzyć w 100% motywację zespołu, który wie że zajęcia drugiego pozwoli mu mierzyć się z Meksykiem zamiast Niemiec. Pomijając kwestię ewentualnej niższej motywacji, bądź przejścia Szwajcarów obok meczu – nawet grając na poważnie, Szwajcarzy nie będą mieli z Kostaryką łatwej przeprawy, a kursy wystawione przez bukmachera Fortuna sugerują, że zwycięstwo Shaqiriego i spółki powinno być formalnością. Mam odmienne zdanie, stawiam w związku z tym, że Kostaryka pokusi się na tym mundialu o honorowego gola. Fortuna proponuje na to zdarzenie bardzo atrakcyjny kurs 1.88. Wraz z promocją happy hours (1.14) kurs na bramkę Kostarykańczyków wyniesie aż 2.14.

?Postaw ten typ w Fortuna i zgarnij bonusy!?

Przewidywane składy:

Szwajcaria: Sommer – Lichstesiner, Schar, Akanji, Rodriguez – Behrami, Xhaka – Shaqiri, Dzemaili, Zuber – Gavranović

Kostaryka: Navas – Acosta, Gonzalez, Duarte – Gamboa, Borges, Guzman, Calvo – Ruiz, Urena, Venegas