Reprezentacja Szwecji bez Zlatana Ibrahimovicia w swoim pierwszym meczu Mistrzostw Świata zmierzy się z Koreą Południową. Szwedzi w barażach sensacyjnie pokonali Włochów i będą chcieli potwierdzić, że nie był to jedynie przypadek. Typy bukmacherskie na bramki w tym spotkaniu powinny przynieść zysk.

?Zagraj ten typ w Forbet. Odbierz prezent na start?

Singiel
Szwecja – Korea Południowa
Mundial 2018
17.06.2018r. godz. 14:00
Typ: obie strzelą
Kurs: 2,25
Stawka: 10/10

Bez Zlatana i bez presji

Koreańczycy na poprzednich mistrzostwach świata zajęli w swojej grupie ostatnie miejsce. Szwedów z kolei w Brazylii w ogóle nie oglądaliśmy. Reprezentacja „Trzech Koron” wraca na największą piłkarską imprezę po niemal 12 latach. Od mundialu w Niemczech ich losy układały się różnie. Wrażenie robi na pewno sposób w jaki zakwalifikowali się do rosyjskiego czempionatu. Wygrywając barażowy dwumecz z Włochami sprawili sporą niespodziankę. Brak Zlatana Ibrahimovica paradoksalnie może być dla Szwecji zbawienny. Lekkie przewietrzenie szatni i naturalne wykreowanie nowych, młodszych liderów wyjdzie tej drużynie tylko na plus. Zwłaszcza, że Szwedom nie brakuje indywidualności. Na szczególną uwagę zasługuje chociażby Emil Forsberg. W ostatnich meczach zespół prowadzony przez Janne Anderssona nie prezentował się dobrze, raził zwłaszcza brak skuteczności. Koreańczycy mogą być idealnym rywalem na zakończenie strzeleckiej niemocy. Typy bukmacherskie na zwycięzce tego spotkania wiążą się z dużym ryzykiem. Warto spróbować więc postawić na gole obu drużyn.

Słaba obrona, niezły atak

Koreańczycy tracą bramki w niemal każdym spotkaniu. Przeglądając historię ich ostatnich spotkań można dostrzec, że czyste konto udaje im się zachować jedynie w starciach z drużynami wyraźnie od siebie słabszymi jak np. Łotwa, Mołdawia, czy Uzbekistan. Azjaci posiadają piłkarzy dobrze wyszkolonych technicznie, którzy całkiem nieźle odnajdują się zarówno w ataku pozycyjnym jak i kontrataku. Największym wyzwaniem będzie dla nich zneutralizowanie przewagi jaką posiadają Szwedzi w warunkach fizycznych. Korei nigdy nie gra się łatwo przeciwko silnym i rosłym graczom z Europy. Ich charakterystyczne cechy widoczne były w  meczu towarzyskim z Polską. Ukazał on ich braki w obronie oraz pokazał, że potrafią być groźni w akcjach ofensywnych. Myślę, że będą dla Szwedów równorzędnym rywalem i oprócz utraty bramki, sami również zdołają umieścić piłkę w siatce. Ich wielkim atutem jest obecność Heung-min Sona. Niektóre akcje tego zawodnika to absolutna klasa światowa.

You know what!Come on you spurs ?#COYS

Post udostępniony przez Son HeungMin(손흥민)?? (@hm_son7)

Typy bukmacherskie i prognoza

Niska skuteczność strzelecka prezentowana przez Szwedów powinna zostać poprawiona. Koreańczycy nie słyną z żelaznej obrony, a zachowanie czystego konta przychodzi im z trudem również podczas starć z zespołami znacznie od siebie słabszymi. Mecz ten będzie niezwykle ważny dla końcowego układu tabeli grupy F, a o punkty przeciwko Niemcom i Meksykowi może być bardzo trudno. Spodziewam się ciekawego widowiska i goli strzelonych przez każdą ze stron. Kurs na to zdarzenie oferowany przez Forbet jest dosyć wysoki i wynosi 2.25.

?Zagraj ten typ w Forbet. Odbierz prezent na start?