Dziś o 19:30 zagrają ze sobą 2 drużyny z dna tabeli ligi Bułgarskiej. Lokomotiv Plodviv podejmie u siebie Vereyę i to właśnie gospodarze są zdecydowanym faworytem meczu. Plodviv – Vereya – typy bukmacherskie i zapowiedź meczu.

Plodviv – Vereya
Bułgaria 1 liga

10.08.2018, godz. 19:30
typ: goście powyżej 0,5 gola
kurs: 2,29
stawka: 6/10

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?

Plodviv

Gospodarze poprzedni sezon zakończyli na miejscu w dolnej części tabeli i finał rozgrywek grali w grupie spadkowej. Tam zaprezentowali się nieźle i zgodnie z regulaminem ligi bułgarskiej dało im to możliwość walki w play-offach o Ligę Europejską. W walce o możliwość udziału w kwalifikacjach do europejskich pucharów polegli w dwumeczu z Cherno More. Po sezonie ich skład nie uległ wielkim zmianom – wciąż jest w nim zdecydowana  większość graczy, którzy występowali w poprzednich rozgrywkach. Warto jednak pokreślić, że do Ludogotsa odszedł najlepszy strzelec Lokomotivu Dimo Bakalov.

Właśnie przeciwko Ludogortsowi Plodviv grał na wyjeździe w ostatniej kolejce, a spotkanie to zakończyło się sensacyjnym 0:1 dla przyjezdnych. Plodviv miał w tym meczu 27% posiadania piłki, oddał na bramkę jeden strzał, nie miał ani jednego rzutu rożnego, bądź groźnej akcji, a mimo tego udało mu się wywieźć z Razgradu 3 punkty. Vereya z pewnością będzie o wiele słabszym przeciwnikiem, jednak pomimo serii fatalnych występów, nie wolno jej lekceważyć. Typy bukmacherskie na mecz Plodviv – Vereya wcale nie muszą zakładać łatwego zwycięstwa gospodarzy. Jeżeli Plodviv zdołał wygrać na wyjeździe z Ludogortsem, a na zdarzenie to wystawione były kursy rzędu 17,00, to dlaczego niespodzianki nie miałaby sprawić Vereya?

Vereya

Tak wielka dysproporcja w kursach na obie drużyny wynika z 2 głównych czynników – fatalnej serii gości oraz ich kłopotów finansowych. Z klubem pożegnało się po zakończeniu sezonu paru ważnych zawodników, klub w ostatnim czasie przechodzi przez lekkie zawirowania i wyraźnie odbiły się one na wynikach. Fatalna seria bez zdobytego gola ciągnie się jeszcze od końcówki poprzedniego sezonu – wtedy jednak Vereya grała nieco ponad stan w grupie mistrzowskiej i w każdym ze spotkań musiała mierzyć się z rywalami o wyższych umiejętnościach. Vereya zaczęła stopniowe łatanie dziur w składzie.

Kilka dni temu dołączyć do nich wychowanek Anderlechtu Seydina Diarra, przybyli również gracze z ligi łotewskiej, greckiej, czy też drugiej duńskiej. Jakość części z nich pozostawia wiele do życzenia, jednak skład zostaje stopniowo uzupełniany i już teraz pozwala na walkę o pierwszy punkt, a przede wszystkim pierwszego gola w sezonie. Myślę, że kursy na gospodarzy są zbyt niskie, goście mają szansę napsuć im trochę krwi. Podobne zdanie mieli bukmacherzy, u których wyjściowe kursy na Plodviv wynosiły około 1,60 , a nie tak jak teraz 1,35. Widać że gracze nie ufają gościom i masowo na nich stawiają, słysząc o kłopotach finansowych od razu zapala im się czerwona lampka z napisem: „na pewno przegrają”. Ja postaram się potraktować kłopoty Verei jako okazję do zarobku, to nie jest zespół, który należy spisywać na straty już na samym początku sezonu. Potwierdzeniem powyższych słów, jest chociażby wywalczony w pierwszej kolejce remis.

Prognoza i typy bukmacherskie

Spotkanie drużyny słabej z jeszcze słabszą, wynik jest więc kwestia otwartą. Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy z pewnością należałoby rozpatrywać w kategorii niespodzianki. W dzisiejszym meczu nic nie przyjdzie im łatwo, a Vereya nie położy się przed nimi na boisku. Początek sezonu w wykonaniu Plodviv jest słaby – stracili 6 goli w 2 pierwszych kolejkach, a w 3 odnieśli wspaniałe zwycięstwo, jednak nie przykładałbym do niego zbyt dużej wagi. Szczęście, które wielokrotnie uśmiechnęło się do nich w ostatniej kolejce, dziś może ich opuścić.


Stawiam, że Vereya trafi do siatki po raz pierwszy w tym sezonie – wzmocnili się, nieco ograli w obecnym składzie kadrowym i dziś pora pokazać, że jeszcze nie wybierają się do 2 ligi. Kurs na gola Verei wynosi w Fortunie 2,29.

?Odbierz darmowe 10zł za rejestrację w Forbet?