Już dziś o 20:30 swój pierwszy mecz w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów rozegra Ajax Amsterdam. Mistrzowie Holandii podejmą u siebie austriacki Sturm Graz i są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Uważam jednak, że kursy na dzisiejszych gospodarzy są mocno zaniżone i Godenzonen nie mają przed sobą aż tak łatwego zadania. Zapraszam na typy bukmacherskie i krótką zapowiedź spotkania Ajax – Sturm Graz.

Ajax – Sturm Graz
Kwalifikacje Ligi Mistrzów
25.07.2018 godz. 20:30
Typ: Sturm strzeli
kurs: 2,00
stawka: 7/10

?Postaw te typy w Forbet. Odbierz 1250 zł na start???

Odwrócić kartę

Ajax nie potrafi zakwalifikować się do Ligi Mistrzów już od 2015 roku, kiedy to jego pogromcą w kwalifikacjach okazał się Rapid Wiedeń. W następnych latach Holendrzy mierzyli się z FK Rostov oraz Niceą. Trzeba przyznać, że rywale byli dość wymagający, jednak od marki jaką jest Ajax zawsze oczekiwało się trochę więcej. Dziś historia zatoczyła koło i po 3 latach w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów Ajax znowu zmierzy się z zespołem z Austrii. Wszyscy podkreślają, że to idealny moment, aby zmienić bieg historii i wrócić na właściwe tory. W Amsterdamie nie wyobrażają sobie, że mogłoby ich po raz kolejny zabraknąć w fazie grupowej Champions League. Odzwierciedleniem tych nastrojów, są również wystawione przez bukmacherów kursy.

Forbet na zwycięstwo Ajaxu oferuje bardzo niski kurs 1.35, który zdaje się sugerować, że każdy inny wynik niż zwycięstwo Holendrów powinien być rozpatrywany w kategoriach dużej niespodzianki. Nie jestem jednak przekonany, czy Ajax dysponuje wystarczającą mocą, aby móc traktować go jako pewniaka do zwycięstwa. Typy bukmacherskie na wygraną Ajaxu są moim zdaniem mało opłacalne. Ryzyko takiego zakładu jest zbyt duże w stosunku do oferowanych przez bukmacherów kursów.

Będą gole

Znacznie bardziej interesującą opcją wydaje się być typ na bramki. Zwłaszcza, że jeśli chodzi o ich zdobywanie i tracenie Ajax jest swego rodzaju fenomenem. W ostatnich 8 spotkaniach w ramach Ligi Mistrzów, bądź też jej kwalifikacji, Holendrzy zawsze zdobywali i tracili przynajmniej jednego gola. Typ „obie drużyny strzelą” jest więc pierwszym jaki przychodzi na myśl podczas analizy tego spotkania.

Kurs na to zdarzenie w Forbet wynosi 1.95 i jest to propozycja jak najbardziej godna uwagi. Ajax Amsterdam to zespół charakterystyczny – od lat stawia się tam na ofensywę oraz młodych i świetnych technicznie zawodników. Taki model budowania zespołu ma swoje plusy oraz minusy. Głównym plusem jest to, że w przeciętnej Eredivisie Ajax może grać atrakcyjny dla oka futbol i dominować wielu przeciwników. Minusy to przede wszystkim braki w organizacji gry defensywnej, brak wyrachowani i doświadczenia, nieumiejętność walki w spotkaniach, w których trzeba „cierpieć”. Typy bukmacherskie koncentrujące się na golach, to na mecz Ajaxu ze Sturmem bardzo dobre rozwiązanie.

Prognoza i składy

Ajax pomimo zakontraktowania kilku świetnych zawodników nie będzie dziś jeszcze w pełni dyspozycji. Przeciwko Sturmowi Graz na boisku nie pojawi się jeszcze optymalny skład, niepewny jest występ pozyskanych w letnim okienku Blinda i Tadicia. Sturm to zespół solidny i poukładany taktycznie, nie mają żadnych większych problemów kadrowych, potrafili w finale krajowego Pucharu pokonać Salzburg i do dzisiejszego meczu powinni podejść bez kompleksów. Uważam, że Ajax podtrzyma swoją serię i kolejny raz straci bramkę. W ostatnich kilku latach w Lidze Mistrzów, bądź kwalifikacjach do niej, Holendrzy tracili bramki niemal z każdym zespołem. Typy bukmacherskie na „obie strzelą”, bądź bramkę w wykonaniu Sturmu Graz, to w tym meczu najrozsądniejsza opcja.

Ajax: Onana, Mazraoui, Tagliafico, De Ligt, Blind, De Jong, van de Beek, Ziyech, Neres, Tadic, Huntelaar

Sturm: Siebenhandl, Spendlhofer, Ferreira, Koch, Maresic, Avlonitits, Zulj, Hierlander, Obermair, Hosiner, Pink

?Postaw ten typ w Forbet. Odbierz 1250 zł na start???