Już dziś o 21 odbędzie się pierwsze spotkanie pomiędzy Ajaxem Amsterdam oraz Dynamem Kijów. Holendrzy są zdecydowanym faworytem tego meczu, kibice nie wyobrażają sobie kolejnego sezonu bez Ajaxu w Champions League. Ajax Amsterdam – Dynamo Kijów, typy dnia i zapowiedź spotkania.

Single
Ajax – Dynamo

Kwalifikacje LM
22.08.2018 godz. 21
Typ: 1
kurs: 1,65
stawka: 6/10 ✅+3,9
Single
Ajax – Dynamo
Kwalifikacje LM
22.08.2018 godz. 21
Typ: Ajax powyżej 1,5 gola
kurs: 1,80
stawka: 6/10 ✅+4,8
Single
Ajax – Dynamo
Kwalifikacje LM
Typ: Posiadanie piłki: Ajax (-20%)
kurs: 1,86
stawka: 4/104

?Odbierz 500zł na start w Etoto?

Ajax Amsterdam – Dynamo Kijów typy dnia

Ajax Amsterdam od zawsze słynął ze stawiania na młodych zawodników, promowania ich, a następnie odsprzedawania za spore pieniądze do największych lig. Po ubiegłorocznej klęsce w europejskich pucharach, włodarze Ajaxu postanowili wprowadzić lekkie zmiany do klubowej polityki. Szok spowodowany pierwszym w historii brakiem awansu do fazy grupowej europejskich rozgrywek był naprawdę duży. Podjęto decyzję o zmianie strategii i w końcu zainwestowano – nie było innego sposobu na dotrzymanie kroku PSV i Feyenoordowi. Sięgnięto po uznane nazwiska z Premier League i pozyskano m.in. Dusana Tadicia i Daleya Blinda.

Dodając do tego sprowadzonych wcześniej Davida Neresa, Nicolę Tagliafico, czy Huntelaara tworzy nam się obraz naprawdę mocnego zespołu. Końcówka poprzedniego sezonu i lato były okresem przebudowy. Obecnie na naszych oczach krystalizuje się drużyna wystarczająco silna, aby móc awansować do Champions League. Dowodem tego są chociażby 4 dotychczasowe mecze eliminacyjne, w których de Godenzonen zdobyli aż 10 bramek. Zwycięstwo Ajaxu lub też over bramkowy tego zespołu do moim zdaniem dzisiejsze typy dnia. Kurs na wygraną Ajaxu wynosi u bukmachera Forbet 1,65.

Jeszcze lepiej prezentuje się typ na powyżej 1,5 gola gospodarzy. Kurs na to zdarzenie wynosi w Etoto 1,80. Ajax strzelał przynajmniej 2 gole w swoich ostatnich 5 spotkaniach w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Ciekawym zakładem wydaje się również być ten na posiadanie piłki. Ajax ma całkiem spore szanse na zdominowanie dzisiejszego meczu i zakład proponowany przez Etoto może być strzałem w dziesiątkę. Kurs na posiadanie piłki przez Ajax większe o min. 21% niż rywali, wynosi w Etoto 1,86.

Prognoza i przewidywane składy:

Dynamo Kijów nie jest już tą samą drużyną, która grała w Champions League 2 i 3 lata temu. Z klubem pożegnało się kilku klasowych graczy, a obecny trzon zespołu stanowią nie Portugalczycy i Brazylijczycy, a Ukraińcy. Goście w dwumeczu ze Slavią Praga nie pokazali nic nadzwyczajnego, gdyby nie kontrowersyjne decyzje arbitra być może w ogólnie nie awansowaliby do kolejnej rundy. W wyjazdowym starciu z Ajaxem będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby wywalczyć choćby remis. Myślę, że Ajax wróci w tym sezonie do Ligi Mistrzów i pierwszy, duży krok wykona już u siebie. Zakłady przewidujące dobry występ Ajaxu to dziś prawdziwe typy dnia.

Przewidywane składy:

Ajax: Onan – Mazroui, De Ligt, Blind, Tagliafico – Sean, Ziyech, De Jong – Labiad, Tadic, Huntelaar

Dynamo: Boyko – Kędziora, Burda, Kadar, Pivaric – Yarmolenko, Garmash, Buyalsky – Tsygankov, Verbic – Besedin