Zajmujące ostatnią lokatę w lidze Guingamp zmierzy się dziś w meczu wyjazdowym z Angers. Goście w poprzedniej kolejce zdobyli swój pierwszy punkt i dziś będą chcieli pójść za ciosem. Typy dnia oraz zapowiedź meczu 8 kolejki Ligue 1 Angers – Guingamp.

Single
Angers – Guingamp
Ligue 1
29.09.2018 godz. 20:00
Typ: X2
kurs: 1,74
stawka: 7/10✅ +5,18

?2100zł za rejestrację w Etoto!?

Angers – Guingamp sytuacja gospodarzy

Zapowiada się spotkanie zespołów, których kibice mają całkowicie odmienne nastroje. Angers wygrało ostatnio trudny wyjazd z Monaco, przedłużającym tym samym do czterech swoją serię meczów bez porażki. Po 3 pierwszych kolejkach dzisiejsi gospodarze mieli na swoim koncie 0 punktów i znajdowali się wraz z Guingamp na dnie ligowej tabeli. Przełom nastąpił w czwartej serii spotkań, kiedy Angers szczęśliwie pokonało u siebie Lille. Wystawione przez bukmacherów kursy sugerują, że to właśnie gospodarze są faworytami wieczornego starcia. Etoto wystawił na nich kurs 2,05 , podczas gdy goście zostali wycenieni aż na 3,95. Pomimo formy przemawiającej za Angers, zakłady na tą drużynę nie powinny być uznawane za dzisiejsze typy dnia.


Angers – Guingamp sytuacja gości

Trochę nadziei w serca fanów Guingamp, wlał na pewno rezultat meczu z Nimes. EAG dzięki remisowi zdobyło wreszcie swój pierwszy punkt. W pierwszej połowie prezentowało również całkiem dobrą grę, której efektem były dwie znakomite sytuacje podbramkowe. W przypadku pierwszego strzału świetną paradą popisał się golkiper Nimes, drugie uderzenie wylądowało na słupku. W ofensywie Guingamp wreszcie zaczyna coś się dziać, a niewygodny wyjazdowy mecz z Angers jest dla gości świetną okazją na przełamanie. Przyczyn lekkiej poprawy gry Guingamp należy upatrywać w zaskakującej decyzji trenera Antoine Kombouaré, który w meczu przeciwko Nimes zdecydował się ustawić swój zespół w formacji 5-4-1.

Zagęszczony środek pola oraz uszczelniona defensywa pozytywnie wpłynęły na funkcjonowanie całego zespołu. Guingamp wykonało już pierwszy krok – zagrało na zero z tyłu. Większa pewność i spokój w formacji defensywnej mogą przełożyć się na lepszą konstrukcję akcji ofensywnych. Dość wysoki kurs na Guingamp powoduje, że zakłady na remis lub wygraną tego zespołu wydają się ciekawą opcją. Potencjał obu drużyn jest mniej więcej podobny, a goście po zmianie ustawienia odżyli. Zakłady na X2 w tym meczu, to moim zdaniem dzisiejsze typy dnia. Etoto wystawił na to zdarzenie kurs 1,74.

Angers – Guingamp typy dnia

Poza zakładem na X2, interesująco wygląda również opcja „obie strzelą”, na którą Etoto wystawiło naprawdę niezły kurs 2,00. Na drodze do powodzenia tego typu, może stanąć taktyka narzucona przez trenera gości, którzy wystawiając 5 obrońców i 4 pomocników może sprawić, że zespół będzie potrzebował sporo czasu na boisku, aby zacząć zawiązywać akcje ofensywne.

Z drugiej strony, ustawienie to może być modyfikowane do 3-4-1-2 i pozwala płynnie włączać się bocznym obrońcom do akcji ofensywnych oraz tworzyć przewagę w bocznych sektorach boiska. Myślę, że Guingamp nie poprzestanie dziś tylko na obronie, zwłaszcza że ma z Angers do wyrównania rachunki – goście nie zdobyli bramki na wyjeździe z Angers od 4 spotkań z rzędu.

Angers – Guingamp przewidywane składy

W zespole gospodarzy nie wystąpi podstawowy środkowy obrońca Mateo Pavlovic, który doznał kontuzji w meczu z Monaco. Istnieje szansa, że w pierwszym składzie Guingamp wybiegnie Nolan Roux, który w poprzednim sezonie w barwach Metz zdobył aż 15 goli.

?Prezent 2100zł za rejestrację w Etoto!?