Już w niedzielę kolejne wielkie derby Krakowa. Jakie typy bukmacherskie wybrać na starcie Wisła – Cracovia? Ciężko stwierdzić, który z zespołów należy uznać za faworyta tego spotkania, jednak pewne jest, że możemy spodziewać się emocjonującego widowiska. Zapraszam na niedzielne typy dnia z Ekstraklasy oraz krótką analizę meczu. Chcesz brać udział w regularnych konkursach typerskich z nagrodami, dzielić się swoją wiedzą i typami? Dołącz do bukmacherskiej grupy Typeria.

? Odbierz prezent od STS!

➡️ zarejestruj się z kodem „TYPERIA”


Wisła – Cracovia typy bukmacherskie

Biała Gwiazda prezentuje się w tym sezonie bardzo przeciętnie i na domiar złego musi zmagać się z plagą kontuzji. Niedzielny hit Ekstraklasy z powodów zdrowotnych opuszczą m.in. Paweł Brożek, Jakub Błaszczykowski, Maciej Sadlok, czy też David Niepsuj. Nastrojów nie poprawiła również pucharowa porażka z występującymi w 2 lidze Błękitnymi Stargard Szczeciński. W lepszej sytuacji jest Cracovia, która nie dość że prezentuje się w lidze ze znacznie lepszej strony, to na dodatek przystąpi do niedzielnego spotkania w niemal najmocniejszym składzie. Czy w związku z powyższym, typy bukmacherskie na ekipę dowodzoną przez Michała Probierza będą dobrym wyjściem? Kurs na wygraną gości wynosi w STS 2,50. Jeszcze lepszą opcją będzie skorzystanie z oferowanej przez tego bukmachera opcji HIT DNIA, która pozwala obstawić wynik 1X2 ze zwiększonymi kursami.

Pomimo odbiegającej od ideału sytuacji w Wiśle Kraków, nie wolno spisywać jej na straty. Atut w postaci własnego boiska może być w meczu derbowym bezcenny. Bilety na starcie Wisła – Cracovia rozeszły się w ciągu tygodnia po rozpoczęciu sprzedaży i na Reymonta możemy spodziewać się kompletu – 33 tys. kibiców. W związku z karą nałożoną na kibiców gości przez Komisję Ligi organizatorzy nie muszą przygotowywać sektorów buforowych. Tym samym ilość miejsc, którą zająć mogą kibice gospodarzy będzie większa niż zwykle. Uważam, że wszelkie typy na konkretną drużynę są w przypadku tego starcia sporą niewiadomą. W związku z tym, polecane typy dnia na mecz Wisła – Cracovia skupiać będą się na zakładach under/over.

TYP: poniżej 2,5✅
KURS: 2.05
STAWKA: 4/10
? Odbierz 29 PLN freebet od STS

Osłabienia Wisły mogą okazać się szczególnie odczuwalne w formacji ofensywnej. Biorąc pod uwagę ofensywny potencjał Cracovii, decyduję się na dość ryzykowny typ poniżej 2,5 bramki w meczu z kursem 2.05. Myślę, że trener Stolarczyk nie postawi w tym spotkaniu na żywioł i atak, a przede wszystkim nakaże swojemu zespołowi solidnie zabezpieczyć tyły. Pójście na wymianę ciosów z Cracovią, przy jednoczesnej absencji swoich największych „żądeł”, mogłoby się skończyć dla Wisły tragicznie. Najlepsza metoda na zatuszowanie braków, to nie wychylanie się i czekanie na swoje okazje. Niewykluczone jest, że właśnie taką taktykę zobaczymy w wykonaniu gospodarzy.

Wisła – Cracovia przewidywane składy:

Wisła: Buchalik – Burliga, Wasilewski, Janicki, Klemenz – Basha, Savicević – Chuca, Wojtkowski, Mak – Drzazga

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatjew, Jablonsky, Siplak – Wdowiak, Dimun, Gol, Lusiusz, Hanca – Lopes

? Odbierz prezent od STS

➡️ zarejestruj się z kodem „TYPERIA”