Wybory prezydenckie – jak będzie frekwencja?

Koronawirus paraliżuje polską scenę polityczną i zbliżające się wybory prezydenckie. Na 12 dni przed pierwszą turą, wciąż nie wiadomo nawet w jakiej formie zostaną przeprowadzone. Obecna sytuacja z pewnością bardzo mocno wpłynie na frekwencję wyborczą, która może okazać się rekordowo niska. Zakłady na frekwencję w wyborach 2020 dostępne są u legalnego bukmachera BETFAN. Odbierz prezent dla czytelników Typeria.pl – zwrot stawki aż do 100 zł za pierwszy przegrany kupon. Trafisz? Wygrywasz! Nie trafisz? Możesz grać dalej lub od razu wypłacić otrzymany zwrot stawki.

Załóż konto z kodem promocyjnym TYPERIA, aby otrzymać:
⚠️100 PLN zakład bez ryzyka⚠️

 

Wybory prezydenckie frekwencja | Kursy i zakłady 

Poselski projekt PiS dotyczący korespondencyjnej formy wyborów nieustannie wzbudza spore kontrowersje. Sąd Najwyższy uznał dziś, że rozwiązania proponowane przez rządzących rażąco naruszają Konstytucję oraz Kodeks wyborczy. Przedwyborczy chaos oraz wciąż obecny strach przed koronawirusem nie pozostaną bez wpływu na frekwencję wyborczą. Zmęczenie społeczeństwa ciągłymi politycznymi wojnami, a także w zasadzie z góry już przesądzony wynik głosowania, to kolejne czynniki, które nie zadziałają na wyborców mobilizująco. Kursy i zakłady na frekwencję wyborczą dostępne są w Betfan.

Czy frekwencja w I turze przekroczy 37.00%? Wydaje się, że w panujących realiach byłby to naprawdę dobry wynik. Wszelkie badania wskazują natomiast, że może być o niego niezwykle trudno. Według sondażu IBRIS wykonanego na zlecenie Onetu, tylko co piąty Polak deklaruje, że weźmie udział w wyborach, jeśli odbędą się one w terminie 10 maja. Inne sondaże pokazują wyniki wyższe, jednak w żadnym z nich przewidywana frekwencja nie była wyższa niż 40%. Zanim przejdziemy do tego, jakie typy bukmacherskie warto oddać na wybory prezydenckie 2020, przyjrzyjmy się wynikom frekwencji z lat ubiegłych.

frekwencja zakłady


Frekwencja wyborcza 2020 typy bukmacherskie

Frekwencja podczas ostatnich wyborów prezydenckich była wyjątkowo niska i wydawało się, że aż tak słaby wynik raczej się nie powtórzy. Pandemia wywróciła jednak wszelkie prognozy do góry nogami. Już teraz jest niemal pewne, że wybory prezydenckie 2020 zapiszą się w historii wolnej Polski jako te, podczas których frekwencja była najniższa. Niebagatelną rolę w tym kontekście odegrać może ograniczony udział w głosowaniu przedstawicieli starszych grup wiekowych. To właśnie osoby w średnim wieku oraz seniorzy  zwykle najchętniej udawali się do urn. Jeśli więc nawet wybory nie byłyby przeprowadzane w formie listownej, starsza część społeczeństwa ze względów bezpieczeństwa nie zdecyduje się w nich uczestniczyć.

Z kolei w przypadku wyborów korespondencyjnych sytuacja rysuje się jeszcze gorzej. Opinie wydawane przez różnego rodzaju instytucje są jednogłośne: „Głosowanie korespondencyjne zagraża demokratycznym procedurom„. Sprzeciw takiej formie elekcji wyrażają również Epidemiolodzy.

Stwierdzamy, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z pandemią COVID-19 ustawa w przedstawionej formie nie zapewnia ochrony przez zakażeniem SARS-CoV-2 zarówno członkom obwodowych komisji wyborczych, osobom głosującym, jak i zapewniających obsługę techniczną wyborów. Niesie przez to ryzyko rozprzestrzenienia się zakażeń SARS-CoV-2 – czytamy w podsumowaniu opinii wydanej 20. kwietnia przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

Negatywny wpływ na frekwencję wyborczą może mieć także oświadczenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która ogłosiła, że nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich 2020. Podobną informację przekazał w swoim wcześniejszym wystąpieniu Donald Tusk. Taka postawa czołowych polityków opozycji stanowi dla wyborców jasny przekaz: nie idźcie głosować, nie bierzcie udziału w tej farsie.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że frekwencja w wyborach prezydenckich 2020 może nie przekroczyć progu 37, a być może nawet 35%. I to niezależnie od formy ich przeprowadzenia. Jedyna szansa na wyższy wynik, to przesunięcie głosowania na bardziej odległy termin. W takim przypadku Betfan uzna jednak zakład za nieważny i zwróci naszą stawkę. Zakład będzie ważny pod warunkiem, że wybory odbędą się w maju 2020. Proponowane typy na frekwencję wyborczą to zakłady na poniżej 37.00%. Kurs na tą opcję dostępny w Betfan wynosi 1.80.

Frekwencja wyborcza typy:
poniżej 37%, kurs 1,80

?Zagraj bez ryzyka?

  • Promocja jest dostępna dla wszystkich osób, które założą konto u bukmachera Betfan z kodem promocyjnym TYPERIA, rejestrując się z linku promocyjnego
  • Zakład bez ryzyka dotyczy kwoty do 100 PLN na pierwszy zakład po rejestracji
  • W razie porażki, bukmacher zwróci naszą stawkę na konto główne! NIE TRZEBA wykonywać żadnego obrotu i można od razu wypłacić środki!