Czym jest cashout i jak działa?

Co to jest cashout i kiedy go używać, polscy bukmacherzy z cash-out, co warto wiedzieć o tej niezwykle przydatnej opcji? Jak działa wcześniejsze zamknięcie kuponu i czy warto z niego korzystać? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

Załóż konto i odbierz bonus 200%
Wpłać 150 zł, graj za 450 zł!

Zarejestruj się TUTAJ>>


Czym jest cash-out?

W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego, cash-out to po prostu „wypłata gotówki”. Opcja cash-out nazywana jest również wcześniejszym zamknięciem kuponu. Możliwość ta,  nie jest dostępna u wszystkich polskich bukmacherów – a szkoda. Dzięki tej funkcji, mamy możliwość rozliczenia kuponu zanim zakończą się wszystkie umieszczone na nim zdarzenia. W zależności od bukmachera, opcja cash-out dostępna jest dla kuponów AKO lub SOLO. Najczęściej możemy z niej skorzystać, kiedy na naszym kuponie część zdarzeń jest już zakończona, a do rozegrania pozostało jeszcze kilka z nich.

Cashout – przykład

Na naszym kuponie umieściliśmy 5 zdarzeń. Za postawione 50zł, do wygrania mamy 500zł. Trzy mecze zakończyły się dla nas pomyślnie, pozostały jeszcze dwa. W tym momencie przy naszym kuponie może zaświecić się przycisk cashout’u. Kwota proponowana przez bukmachera to 328.84 zł.

Jeśli uznamy, że pozostałe wydarzenia to „pewniaki” i mają bardzo dużą szansę „wejścia”, wcześniejsze zamknięcie kuponu sprawi, że kwota naszej wygranej będzie wyraźnie mniejsza. Jeżeli jednak mamy przeczucie, że pozostałe mecze raczej nie potoczą się po naszej myśli, lub po prostu nie jesteśmy zachłanni i zadowolimy się proponowaną wygraną, to skorzystanie z cash-out’t będzie bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Oferowana przez bukmachera kwota zależy od czynników takich jak:

  • kursy trafionych zdarzeń, kursy zdarzeń pozostałych do rozegrania, kursy live
  • ilość zdarzeń na kuponie
  • stawka
  • maksymalna wygrana

Czasami może się zdarzyć, że oferowana kwota cash-out będzie tylko nieznacznie niższa od kwoty jaką możemy wygrać. Warto wtedy zastanowić się, czy opłaca się ryzykować dla paru złotych więcej, nawet jeśli został nam mecz, co do którego rezultatu jesteśmy przekonani w 100%. Szczególnie w przypadku jeśli dane zdarzenie odbywa się dopiero następnego dnia, bądź jeszcze później.

Bukmacherzy z Cash-out

Obecnie możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu dostępna jest u większości czołowych, legalnych polskich bukmacherów. Oferują oni opcję cash-out dla kuponów pojedynczych oraz akumulowanych, zawartych na żywo lub przed meczem.

O czym warto wiedzieć:

  • Jeśli cash-out nie jest dostępny w danej chwili, nie znaczy to że nie będzie dostępny za kilka minut. Kursy zmieniają się cały czas i często zdarza się, że już po chwili bukmacher może zaoferować nam możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu.
  • Cash-out oferowany jest tylko dla kuponów, na których nie znajduje się ani jedno przegrane spotkanie.
  • Wszystkie nierozstrzygnięte na kuponie zdarzenia muszą znajdować się jeszcze w ofercie bukmachera.
  • Nie ma możliwości negocjowania kwoty cash-out’u, dla większości przypadków ustalana jest ona automatycznie
  • Po zdecydowaniu się na wcześniejsze zamknięcie kuponu przy pomocy opcji cash-out, gracz traci prawo do wygranej wynikającej z wcześniej obliczonej na kuponie wygranej bez względu na to, jak w przyszłości rozstrzygną się zdarzenia znajdujące się na kuponie. To wydaje się być oczywiste, jednak warto o tym pamiętać.
  • Zgodnie z zapisami ustawy hazardowej wygrana w zakładach bukmacherskich musi być wyższa niż stawka danego zakładu. W związku z tym, Cash-out nie pozwala na wypłatę wygranej niższej niż kwota zakładu.

Załóż konto w Fortunie i odbierz zakład bez ryzyka do 600 zł Zwrot wypłacisz bez obrotu!

Załóż konto -> KLIK!
szczegóły -> tutaj