Zakłady z handicapem

⚽️Odbierz prezent od LV Bet

Ogólne pojęcie na temat tego czym są zakłady z handicapem, daje nam przetłumaczenie angielskiego wyrażenia „to handicap” na język polski.  Oznacza ono utrudnianie komuś życia, postawienie kogoś w gorszej sytuacji. W zakładach typu handicap, również mamy do czynienia ze swego rodzaju stawianiem któregoś z zespołów/przeciwników w gorszej sytuacji. Proces ten polega na przyznaniu jednemu z konkurentów wirtualnej przewagi, dzięki której możliwe jest wyrównanie szans, a tym samym uatrakcyjnienie zapowiadających się jednostronnie wydarzeń sportowych. Stawianie na wyraźnych faworytów jest z powodu bardzo niskiego kursu nieopłacalne. W takich (oraz wielu innych) przypadkach warto zastanowić się nad zakładami z handicapem. Zakłady z handicapem są powszechną praktyką w sportach, które koncentrują się na zdobywaniu punktów. Należą do nich np. tenis, koszykówka, piłka nożna, siatkówka; W każdym z tych sportów, punkt (gol, gem, trafienie do kosza) ma inną wagę, co oczywiście odzwierciedlają kursy wystawiane przez bukmacherów. Najlepszym sposobem ukazania czym są zakłady z handicapem, jest zaprezentowanie ich na konkretnym przykładzie:

Barcelona podejmuje u siebie Romę. Kursy na zwycięstwo Dumy Katalonii są  niskie i wynoszą około 1.25 .  Jednak wybierając zakład z handicapem 0:1, Romie na starcie meczu „dopisywana” jest wirtualnie jedna bramka. W tej sytuacji kurs na Barcę jest adekwatnie wyższy (1.60), jednak aby zakład był wygrany, gospodarze muszą wygrać to spotkanie co najmniej dwoma bramkami. W innym wypadku nasz typ będzie nietrafiony. Przy wyniku 2:1 dla Barcelony i dodaniu Romie wspomnianej wirtualnej bramki, końcowy wynik z jakiego rozliczać będzie nas bukmacher to 2:2.

Poniżej kilka przykładów zakładów z handicapem europejskim, będącym najprostszym rodzajem handicapu:

Barcelona (-1) – Roma TYP 1   Wynik: 2:0 (po uwzględnieniu handicapu 1:0)  WYGRANA

Barcelona (-1) – Roma TYP 1   Wynik: 3:1 (po uwzględnieniu handicapu 2:1)  WYGRANA

Barcelona (-1) – Roma TYP X   Wynik: 2:1 (po uwzględnieniu handicapu 1:1)   WYGRANA

Barcelona (-1) – Roma TYP 2   Wynik  3:3 (po uwzględnieniu handicapu 2:3)   WYGRANA

Barcelona (-1) – Roma TYP 1  Wynik  1:0 (po uwzględnieniu handicapu 0:0)   PRZEGRANA


Rodzaje zakładów z handicapem

W ofertach bukmacherów dostępne są również zakłady z handicapem na konkretną część danego spotkania. Mogą to być kwarty, tercje, gemy, sety. W omawianym przypadku jakim jest mecz piłki nożnej, popularnym zakładem jest handicap na 1 lub 2 połowę danego meczu:

Istnieje kilka rodzajów zakładów z handicapem. W ofertach bukmacherów możemy napotkać m.in. handicap europejski , czy też azjatycki, którego szczegółowe omówienie znajdziecie w TYM artykule. Mechanizm działania handicapu jest podobny dla wszystkich jego odmian. Najistotniejsza cecha to zawsze sztuczne wpłynięcie na równowagę sił pomiędzy rywalami. Zakłady z handicapem mogą być stosowane przez graczy z wielu różnych powodów. Do najpowszechniejszych należą m.in. chęć wyrównania szans konkurujących ze sobą drużyn, a także „podbicie” kursów na wyraźnych faworytów.

⚽️Odbierz prezent od LV Bet

1 KOMENTARZ