Zakłady z handicapem

Ogólne pojęcie na temat tego czym są zakłady z handicapem, daje nam przetłumaczenie angielskiego wyrażenia „to handicap” na język polski.  Oznacza ono utrudnianie komuś życia, postawienie kogoś w gorszej sytuacji. W zakładach typu handicap jest bardzo podobnie. Polegają one na przyznaniu jednemu z konkurentów „wirtualnej” przewagi, dzięki której możliwe jest wyrównanie szans, a tym samym uatrakcyjnienie meczów zapowiadających się jednostronnie. Stawianie na wyraźnych faworytów jest z powodu niskiego kursu nieopłacalne. W takich (oraz wielu innych) przypadkach warto zastanowić się nad zakładami z handicapem.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

 

Zakłady z handicapem – co to jest?

Zakłady z handicapem są powszechną praktyką w sportach, które koncentrują się na zdobywaniu punktów. Należą do nich np. tenis, koszykówka, piłka nożna, siatkówka; W każdym z tych sportów, punkt (gol, gem, trafienie do kosza) ma inną wagę, co oczywiście odzwierciedlają kursy wystawiane przez bukmacherów. Najlepszym sposobem ukazania czym są zakłady z handicapem, jest zaprezentowanie ich na konkretnym przykładzie:

Manchester City podejmuje u siebie Aston Villę. Kursy na zwycięstwo The Citizens są bardzo niskie i wynoszą około 1.08. Wybierając zakład z handicapem 0:1, Aston Villi na starcie meczu „dopisywana” jest jedna bramka. W tej sytuacji kurs na City staje się adekwatnie wyższy (1.26), jednak aby zakład był wygrany gospodarze muszą wygrać to spotkanie co najmniej 2 bramkami. W innym wypadku nasz typ będzie nietrafiony. Przy wyniku 2:1 dla Manchesteru i dodaniu gościom wspomnianej wirtualnej bramki, końcowy wynik z jakiego rozliczać będzie nas bukmacher to przecież 2:2.

Możemy również obstawiać zwycięstwo różnicą 3/4/5 lub więcej goli. Kurs na faworyta wzrasta adekwatnie do wysokości handicapu oraz związanego z nim ryzyka.

Poniżej kilka przykładów zakładów z handicapem europejskim, będącym najprostszym rodzajem handicapu:

City (-1) – A. Villa TYP 1   Wynik: 2:0 (po uwzględnieniu handicapu 1:0)  WYGRANA

City (-2) – A. Villa TYP 1   Wynik: 3:1 (po uwzględnieniu handicapu 1:1)  PRZEGRANA

City (-1) – A. Villa TYP X   Wynik: 2:1 (po uwzględnieniu handicapu 1:1)   WYGRANA

City (-1) – A. Villa TYP 2   Wynik  3:3 (po uwzględnieniu handicapu 2:3)   WYGRANA

City (-1) – A. Villa TYP 1  Wynik  1:0 (po uwzględnieniu handicapu 0:0)   PRZEGRANA


Rodzaje zakładów z handicapem

W ofertach bukmacherów dostępne są również zakłady z handicapem na konkretną część danego spotkania. Mogą to być kwarty, tercje, gemy, sety. W omawianym przypadku jakim jest mecz piłki nożnej, popularnym zakładem jest handicap na 1 lub 2 połowę danego meczu:

Istnieje kilka rodzajów zakładów z handicapem. W ofertach bukmacherów możemy napotkać m.in. omawiany w tym poradniku handicap europejski, czy też handicap azjatycki, o którym przeczytacie tutaj>>>. Mechanizm działania handicapu jest podobny dla wszystkich jego odmian. Najistotniejsza cecha, to zawsze sztuczne wpłynięcie na równowagę sił pomiędzy rywalami. Zakłady z handicapem mogą być stosowane przez graczy z wielu różnych powodów. Do najpowszechniejszych należą m.in. chęć wyrównania szans konkurujących ze sobą drużyn, „podbicie” kursów na wyraźnych faworytów, czy też przeczucie, że forma danej drużyny pozwoli jej „rozbić” rywali w drobny mak.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

1 KOMENTARZ