Zakłady z handicapem

Ogólne pojęcie na temat tego czym są zakłady z handicapem, daje nam przetłumaczenie angielskiego wyrażenia „to handicap” na język polski.  Oznacza ono utrudnianie komuś życia, postawienie kogoś w gorszej sytuacji. W zakładach typu handicap jest bardzo podobnie. Polegają one na przyznaniu jednemu z konkurentów „wirtualnej” przewagi, dzięki której możliwe jest wyrównanie szans, a tym samym uatrakcyjnienie meczów zapowiadających się jednostronnie. Stawianie na wyraźnych faworytów jest z powodu niskiego kursu nieopłacalne. W takich (oraz wielu innych) przypadkach warto zastanowić się nad zakładami z handicapem.

Odbierz zakład bez ryzyka 600 zł na pierwszy kupon!
Załóż konto w Fortunie -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIA

 

Zakłady z handicapem – co to jest?

Zakłady z handicapem są powszechną praktyką w sportach, które koncentrują się na zdobywaniu punktów. Należą do nich np. tenis, koszykówka, piłka nożna, siatkówka; W każdym z tych sportów, punkt (gol, gem, trafienie do kosza) ma inną wagę, co oczywiście odzwierciedlają kursy wystawiane przez bukmacherów. Najlepszym sposobem ukazania czym są zakłady z handicapem, jest zaprezentowanie ich na konkretnym przykładzie:

Manchester City podejmuje u siebie Aston Villę. Kursy na zwycięstwo The Citizens są bardzo niskie i wynoszą około 1.08. Wybierając zakład z handicapem 0:1, Aston Villi na starcie meczu „dopisywana” jest jedna bramka. W tej sytuacji kurs na City staje się adekwatnie wyższy (1.26), jednak aby zakład był wygrany gospodarze muszą wygrać to spotkanie co najmniej 2 bramkami. W innym wypadku nasz typ będzie nietrafiony. Przy wyniku 2:1 dla Manchesteru i dodaniu gościom wspomnianej wirtualnej bramki, końcowy wynik z jakiego rozliczać będzie nas bukmacher to przecież 2:2.

Możemy również obstawiać zwycięstwo różnicą 3/4/5 lub więcej goli. Kurs na faworyta wzrasta adekwatnie do wysokości handicapu oraz związanego z nim ryzyka.

Poniżej kilka przykładów zakładów z handicapem europejskim, będącym najprostszym rodzajem handicapu:

City (-1) – A. Villa TYP 1   Wynik: 2:0 (po uwzględnieniu handicapu 1:0)  WYGRANA

City (-2) – A. Villa TYP 1   Wynik: 3:1 (po uwzględnieniu handicapu 1:1)  PRZEGRANA

City (-1) – A. Villa TYP X   Wynik: 2:1 (po uwzględnieniu handicapu 1:1)   WYGRANA

City (-1) – A. Villa TYP 2   Wynik  3:3 (po uwzględnieniu handicapu 2:3)   WYGRANA

City (-1) – A. Villa TYP 1  Wynik  1:0 (po uwzględnieniu handicapu 0:0)   PRZEGRANA

Załóż konto w Betfan z kodem promocyjnym TYPERIA, aby otrzymać:
⚠️600 zł cashback!⚠️


Rodzaje zakładów z handicapem

W ofertach bukmacherów dostępne są również zakłady z handicapem na konkretną część danego spotkania. Mogą to być kwarty, tercje, gemy, sety. W omawianym przypadku jakim jest mecz piłki nożnej, popularnym zakładem jest handicap na 1 lub 2 połowę danego meczu:

Istnieje kilka rodzajów zakładów z handicapem. W ofertach bukmacherów możemy napotkać m.in. omawiany w tym poradniku handicap europejski, czy też handicap azjatycki, któremu poświęciliśmy oddzielny artykuł. Mechanizm działania handicapu jest podobny dla wszystkich jego odmian. Najistotniejsza cecha, to zawsze sztuczne wpłynięcie na równowagę sił pomiędzy rywalami. Zakłady z handicapem mogą być stosowane przez graczy z wielu różnych powodów. Do najpowszechniejszych należą m.in. chęć wyrównania szans konkurujących ze sobą drużyn, „podbicie” kursów na wyraźnych faworytów, czy też przeczucie, że forma danej drużyny pozwoli jej „rozbić” rywali w drobny mak.

Odbierz zakład bez ryzyka 600 zł na pierwszy kupon!
Załóż konto w Fortunie -> KLIK!

Kod bonusowy: TYPERIA

1 KOMENTARZ