Jak poruszać się po stronach bukmacherskich? Interfejs stron bukmacherskich

Dopiero zaczynasz swoją znajomość z zakładami bukmacherskimi? Nie wiesz „z czym to się je” oraz jak wystartować? Zapraszamy na krótki poradnik dotyczący interfejsu stron bukmacherskich. Lektura obowiązkowa dla każdego początkującego gracza.

Załóż konto z kodem promocyjnym TYPERIA, aby otrzymać:
⚠️29 PLN darmowy zakład + bonus 100% od pierwszej wpłaty do 1200 PLN + 25 PLN bonus na zakłady e-sportowe⚠️

 

Zakłady bukmacherskie online – interfejs

Kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z typowaniem przez internet, a zakłady bukmacherskie online to dla Ciebie nowość, możesz poczuć się trochę zagubiony. Na stronach bukmacherów często znajduje się bardzo dużo informacji i treści, z którymi nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia. Podgląd spotkań na żywo, aktualne promocje, popularne zakłady, typy dnia, kursy i statystyki. Mnogość informacji może sprawić, że zaczniesz sobie zadawać pytanie, czy na pewno się w tym wszystkim połapiesz? Poruszanie się po stronach bukmacherów jest jednak naprawdę proste i intuicyjne, a budowa poszczególnych serwisów dość mocno do siebie zbliżona.


Logowanie

Logowanie na strony bukmacherskie odbywa się zawsze w sposób wygodny i szybki. Potrzebujemy do tego naszego loginu użytkownika oraz hasła, które ustaliliśmy podczas rejestracji w serwisie.

Po wejściu na stronę bukmachera, elementem który wysuwa się z reguły na pierwszy plan, jest informacja o ofercie powitalnej dla nowych użytkowników. Jest ona widoczna również już po rejestracji w serwisie i skorzystaniu z przysługujących Ci na start bonusów bukmacherskich, więc po pewnym czasie po prostu przestaniesz zwracać na nią uwagę. Zachęta do skorzystania z oferty powitalnej będzie pojawiać się na sliderze wraz z informacjami o innych promocjach i wydarzeniach. Umiejscowiony jest on w centralnym miejscu strony.


Moje konto

Obowiązkowym punktem serwisu każdego bukmachera jest pasek umiejscowiony zazwyczaj u góry, po prawej stronie. Znajduje się tam kilka cennych informacji , m.in. nasze aktualne saldo konta, login, a przede wszystkim zakładka „moje konto”. Po wejściu w nią uzyskamy dostęp do różnego rodzaju danych związanych z naszym kontem gracza, takich jak np. historia zakładów, płatności, aktywne bonusy. Bukmacher udostępnia nam zawsze szczegółową listę wszystkich operacji, które miały miejsce na naszym koncie. Istnieje również możliwość zmiany naszych danych osobowych, czy też hasła. Zgodnie z obowiązującym prawem gracze zobowiązani są do ustalenia swoich limitów czasu oraz kwot przeznaczanych na grę. Dostęp do sekcji limitów uzyskamy w ustawieniach profilu gracza, które na ogół znajdują się w zakładce „moje konto”.

 

Historia zakładów

Niezwykle ważny jest dostęp do historii  zakładów. Ekran ten pozwala poddać naszą grę szczegółowej analizie i dostrzec błędy które popełniamy podczas obstawiania. Możliwość dowolnego szeregowania oddanych typów bardzo w tym pomaga. Mamy tu podział na kupony trwające i rozliczone, przedmeczowe i na żywo, wygrane i przegrane, czy też opcję wyszczególnienia wszystkich zakładów zawartych w danym przedziale czasowym.


Zakłady bukmacherskie

Interfejs wszystkich serwisów bukmacherskich jest  do siebie zbliżony. Najważniejsze są 3 kategorie, które znajdziemy na samej górze strony. Są to: „zakłady bukmacherskie” (bądź oferta), zakłady na żywo, a także sporty wirtualne. Do tych 3 głównych opcji w zależności od firmy czasami dołączone są również inne zakładki – np. promocje, bonusy, pomoc etc. Kliknięcie w daną zakładkę spowoduje przejście do oddzielnego ekranu. W przypadku wyboru „zakładów bukmacherskich” znajdziemy się sekcji, w której uzyskamy dostęp do przedmeczowej oferty bukmachera. Standardem jest tu występujące z lewej strony ekranu menu dyscyplin. Klikając w wybraną pozycję rozwijamy listę dostępnych w jej ramach rozgrywek, a następnie konkretnych wydarzeń. Poszczególne wydarzenia wyszukujemy bardzo prosto poprzez wybór państwa, w którym odbywają się interesujące nas rozgrywki. W danym kraju może funkcjonować czasami nawet aż kilkanaście możliwych do typowania lig.Dostęp do paska dyscyplin możliwy jest  również podczas korzystania z innych części serwisu. Na przykład w trakcie przeglądania regulaminu jednej z okresowych promocji.


Zakłady live

Klikając „zakłady live” przeniesieni zostaniemy do działu umożliwiającego nam typowanie trwających właśnie wydarzeń. Interesujący nas mecz wyszukamy poprzez wybór konkretnej dyscypliny. Ekran zakładów na żywo, to również miejsce, w którym możliwe jest oglądanie transmisji sportowych wydarzeń z całego świata. Jeśli bukmacher udostępnia stream danego widowiska, będzie on wyświetlany sekcji zakładów live danego spotkania, w okienku po prawej stronie. Widok ekranu zakładów live możemy dostosowywać do własnych upodobań. Jeżeli planujemy jednoczesne obstawianie i śledzenie kilku spotkań, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy tak zestawili interesujące nas mecze, by mieć nad nimi wszystkimi pełną kontrolę.


Wirtualne Sporty

Trzecia z najczęściej eksponowanych na stronie głównej zakładek. Kliknięcie w nią powoduje  przejście do ekranu sportów wirtualnych, w których obstawiamy wyniki zdarzeń generowanych losowo przez oprogramowanie komputera. Wirtualne sporty dostępne są całą dobę, a kolejne zdarzenia pojawiają się dosłownie w każdej minucie. Po wytypowaniu przez graczy ich przewidywań na dane wydarzenie, istnieje możliwość śledzenia jego przebiegu, dzięki przypominającym sportowe gry komputerowe wizualizacjom. Do najczęściej typowanych sportów wirtualnych należą: piłka nożna, tenis i wyścigi konne.


Polecane

Większość polskich serwisów bukmacherskich umożliwia szybki dostęp do najpopularniejszych, bądź też polecanych aktualnie zakładów. Najczęściej związane są one z różnymi rozgrywkami odbywającymi się na terenie Polski, bądź też globalnymi imprezami sportowymi jak np. Igrzyska Olimpijskie, czy  piłkarskie Mistrzostwa Świata.


Podgląd kuponu

Prawa strona ekranu, to u wszystkich bukmacherów miejsce, w którym wyświetlany jest podgląd tworzonego kuponu. Możemy tam sprawdzić ile zdarzeń się na nim znajduje, jakie mają kursy, oraz zobaczyć przewidywaną wygraną, obliczaną dla ustalonej stawki. W każdym momencie mamy możliwość usunięcia wybranego zakładu z naszego kuponu, zmiany jego stawki, bądź śledzenia tego jak zmienia się jego łączny kurs w zależności od ilości obecnych na nim zdarzeń.

Przycisk chatu na żywo

Poniżej podglądu kuponu znajduje się przycisk chatu na żywo. Operatorzy umieszczają go z reguły w prawym dolnym rogu strony. Wystarczy w niego kliknąć, aby połączyć się z konsultantem, który udzieli nam pomocy w nurtujących nas kwestiach.

To już wszystkie podstawowe informacje, które są niezbędne do swobodnego poruszania się po stronach bukmacherskich. Większość firm stosuje bardzo podobny układ treści, dzięki czemu odnajdując się na jednej ze stron, nie będziemy mieli z tym problemu również w przypadku innych. Obsługa witryn bukmacherów jest rzeczą bardzo prostą , wystarczy nam naprawdę niewiele czasu, aby zakłady bukmacherskie online stały się proste i intuicyjne.

Załóż konto z kodem promocyjnym TYPERIA, aby otrzymać:
⚠️29 PLN darmowy zakład + bonus 100% od pierwszej wpłaty do 1200 PLN + 25 PLN bonus na zakłady e-sportowe⚠️