Zakłady 1X2

🎁Graj zakłady 1X2 w Forbet. Odbierz prezent na start🎁

W ofertach bukmacherów możemy obecnie odnaleźć dziesiątki, a nawet setki możliwych do obstawienia zakładów. Ich mnogość często przyprawia o zawroty głowy – zwłaszcza jeżeli jesteśmy początkującymi graczami, dopiero wkraczającymi do świata zakładów sportowych. Duża część opcji oferowanych nam przez bukmacherów kusi wysokimi kursami i skłania nas do ryzykowania na zasadzie: „a może się uda, spróbuję!”. Przypadków kiedy się udaje jest jednak znacznie mniej niż tych, w których ryzykowny typ daje nam zwycięstwo. Bardzo dobrze widać to np. w kontekście zakładów na piłkę nożną, których gama jest naprawdę szeroka. Niestety typowanie części z nich przypomina rzut monetą i czysty hazard..

Początkującym  graczom radzimy więc w pierwszej kolejności szlifować swój typerski warsztat na typach klasycznych – opcjach najbardziej popularnych, których stawianie obarczone jest nieco mniejszym ryzykiem – takich jak zakłady 1X2. Wśród klientów serwisów bukmacherskich największą popularnością cieszy się piłka nożna. W związku z tym, na przykładzie właśnie tej dyscypliny sportowej, zaprezentujemy wam najpopularniejszy rodzaj zakładów:

1, X, 2

To najpopularniejszy rodzaj zakładów. Wybieramy spośród 3 dostępnych możliwości: zwycięstwa gospodarzy, remisu lub zwycięstwa gości. W przypadku wyrównanych spotkań, kursy na każdą z dostępnych opcji mogą przekraczać 2.50. W zakładach 1X2 bardzo często najwyższy jest kurs na remis.

Przyczyną tego jest fakt, że wynik remisowy występuje znacznie rzadziej niż zwycięstwo gospodarzy lub gości. W sytuacji kiedy spotkanie posiada wyraźnego faworyta, kurs na remis nie jest już tym najwyższym:

Typowanie spotkań poprzez wybór zwycięstwa konkretnej drużyny lub remisu ma swoje plusy i minusy. Głównym minusem jest fakt, że nasze szanse trafienia danego typu wynoszą w teorii tylko 33% , ponieważ musimy poprawienie wytypować 1 z 3 opcji. Niewątpliwą zaletą jest jednak wysokość kursów, które nieco rekompensują nam podejmowane ryzyko. Zakłady 1X2  przez początkujących graczy często stosowane są przy stawianiu na zdecydowanych faworytów. Na naszym kuponie wystarczy umieścić 3 typy na ligowych potentatów, a jego kurs wyniesie około 2.0. Trzeba mieć jednak na uwadze, że faworyci mają w zwyczaju zawodzić i to w najmniej spodziewanym momencie. W związku z tym stawienie „taśm” pełnych zdecydowanych faworytów do zwycięstwa, na dłuższą metę nie okaże się skuteczną taktyką.

Czasem mniej znaczy lepiej

Stawianie zakładów 1X2 na kuponach SOLO (1 spotkanie na kuponie) jest dobrym sposobem minimalizacji ryzyka i zwiększenia prawdopodobieństwa powodzenia naszego typu. Żeby nasz kupon był trafiony, wystarczy przewidzieć prawidłowo rezultat jednego spotkania. W przypadku już nawet 3 spotkań na kuponie, prawdopodobieństwo powodzenia gwałtownie maleje.


UWAGA!

Stawianie kuponów singlowych, na których jedynym zdarzeniem jest typ na wyraźnego faworyta, to bardzo prosta droga do bankructwa. Po odjęciu podatku, nasza wygrana będzie bardzo niska i niewspółmierna do podejmowanego ryzyka. Nawet jeśli trafimy 8 z 10 takich kuponów, to i tak będziemy stratni. Za przykład niech posłuży nam mecz Manchesteru United ze Swansea. Stawiając 100 PLN na zwycięstwo „Czerwonych Diabłów”, nasza wygrana po odjęciu podatku wyniesie 111.76 PLN. Oczywiście należy pamiętać, że kwota ta, obejmuje postawioną stawkę 100 PLN. Na czysto jesteśmy więc 11,79 PLN „do przodu”. Trafienie 9 na 10 podobnych spotkań zagwarantuje nam zysk 5.84 PLN. Poniżej przedstawiamy jak wyglądałby nasz bilans przy 10,9,8,7 i 6 trafionych tego rodzaju zakładach:

10/10  +117,60 PLN         
9/10    +5.84    PLN
8/10    -105.92 PLN
7/10    -217.68 PLN
6/10    -329.44  PLN
5/10     ……………

Jak pokazuje powyższy wykres, szanse na stały zysk w zakładach 1X2, przy tylko jednym „pewnym” spotkaniu z bardzo niskim kursem są niemal zerowe. Może nam się udać raz, dwa, czy pięć, ale na dłuższą metę jesteśmy na straconej pozycji. Wystarczy prześledzić wyniki w 5 największych europejskich ligach, aby dojść do prostego wniosku, że faworyci zawodzą nadspodziewanie często. Unikajmy więc zakładów, w których do zyskania mamy znacznie mniej niż inwestujemy, ponieważ w dłuższym okresie czasu taka strategia na 100% przyniesie nam straty.

🎁Graj zakłady 1X2 w Forbet. Odbierz prezent na start🎁