Zakłady 1×2

W ofertach bukmacherów możemy obecnie znaleźć dziesiątki, a nawet setki możliwych do obstawienia typów. Ich mnogość często przyprawia o zawroty głowy – zwłaszcza jeżeli jesteśmy początkującymi graczami, dopiero wkraczającymi do świata bukmacherki. Zakłady 1X2, to absolutna podstawa w bukmacherskim rzemiośle – zanim zaczniesz obstawiać, koniecznie dowiedz się czym są i jak je właściwie stosować.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

Zakłady 1X2

Spora część oferowanych przez bukmacherów opcji, kusi wysokimi kursami i skłania do ryzykowania na zasadzie: „a może się uda, spróbuję!”. Przypadków kiedy się udaje jest jednak znacznie mniej niż tych, w których ryzykowny typ kończy się stratą pieniędzy. Bardzo dobrze widać to np. w kontekście zakładów na piłkę nożną, których gama jest naprawdę szeroka. Niestety typowanie wielu z nich przypomina ruletkę i nie ma zbyt wiele wspólnego z bukmacherką – bardziej niż analiza i wiedza liczy się czysty fart.

Początkującym  graczom radzimy szlifować swój typerski warsztat na typach klasycznych – opcjach najbardziej popularnych, których stawianie obarczone jest nieco mniejszym ryzykiem – takich jak zakłady 1X2. Wśród klientów serwisów bukmacherskich największą popularnością cieszy się piłka nożna. W związku z tym, na przykładzie właśnie tej dyscypliny sportowej, zaprezentujemy wam najpopularniejszy rodzaj zakładów.


Zakłady 1X2 co to jest?

To najpopularniejszy rodzaj zakładów. Wybieramy spośród 3 dostępnych możliwości: zwycięstwa gospodarzy, remisu lub zwycięstwa gości. W przypadku wyrównanych spotkań, kursy na każdą z dostępnych opcji mogą przekraczać 2.50. Zakłady 1X2 charakteryzują się m.in. tym, że bardzo często najwyższym kursem jest ten na remis.

Przyczyną tego jest fakt, że wynik remisowy występuje znacznie rzadziej niż zwycięstwo gospodarzy lub gości. W sytuacji kiedy spotkanie posiada wyraźnego faworyta, kurs na remis nie jest już tym najwyższym:

Typowanie spotkań, poprzez wybór zwycięstwa konkretnej drużyny lub remisu, ma swoje plusy i minusy. Głównym minusem jest fakt, że nasze szanse trafienia danego typu wynoszą w teorii tylko 33% , ponieważ musimy poprawienie wytypować 1 z 3 opcji. Niewątpliwą zaletą jest jednak wysokość kursów, które nieco rekompensują nam podejmowane ryzyko. Zakłady 1X2 przez początkujących graczy często stosowane są podczas obstawiania zdecydowanych faworytów. Na naszym kuponie wystarczy umieścić 3 typy na ligowych potentatów, a jego kurs wyniesie około 2.0. Trzeba mieć jednak na uwadze, że faworyci mają w zwyczaju zawodzić i to w najmniej spodziewanym momencie. W związku z tym, stawienie „taśm” pełnych ligowych potentatów, rzadko kiedy okazuje się skuteczną taktyką.

Zakłady 1X2 kiedy używać?

Dobrym sposobem minimalizacji ryzyka i zwiększenia prawdopodobieństwa wygranej, są zakłady 1X2 na kuponach SOLO lub krótkich kuponach AKO – dublach lub triplach. Żeby nasz kupon był trafiony, wystarczy przewidzieć prawidłowo rezultat jednego spotkania. W przypadku już nawet 4 spotkań na kuponie, prawdopodobieństwo powodzenia gwałtownie maleje.


Zakłady 1X2 – jak nie grać?

Stawianie kuponów singlowych, na których jedynym zdarzeniem jest typ na wyraźnego faworyta, to bardzo prosta droga do bankructwa. Po odjęciu podatku, nasza wygrana będzie bardzo niska i niewspółmierna do podejmowanego ryzyka. Nawet jeśli trafimy 8 z 10 takich kuponów, to i tak będziemy stratni. Za przykład niech posłuży nam mecz Manchesteru United ze Swansea.

Stawiając 100 PLN na zwycięstwo „Czerwonych Diabłów”, nasza wygrana po odjęciu podatku wyniesie 111.76 PLN. Oczywiście należy pamiętać, że kwota ta obejmuje postawioną stawkę 100 PLN. Na czysto jesteśmy więc 11,79 PLN „do przodu”. Trafienie 9 na 10 podobnych spotkań zagwarantuje nam zysk zaledwie 5.84 PLN. Poniżej przedstawiamy jak wyglądałby nasz bilans przy 10,9,8,7,6 i 5 trafionych tego rodzaju zakładach:

10/10  +117,60 PLN         
9/10    +5.84    PLN
8/10    -105.92 PLN
7/10    -217.68 PLN
6/10    -329.44  PLN
5/10     ……………

Podsumowanie

Jak pokazuje powyższy przykład, zakłady 1X2 nie zawsze mają sens. Przy tylko jednym „pewnym” spotkaniu z bardzo niskim kursem, prędzej, czy później powinie nam się noga. Wystarczy prześledzić wyniki w 5 największych europejskich ligach, aby dojść do prostego wniosku, że faworyci zawodzą nadspodziewanie często. Unikajmy więc zakładów, w których do zyskania mamy znacznie mniej niż inwestujemy, ponieważ w dłuższym okresie czasu taka strategia na 100% przyniesie nam straty. Zakłady 1X2 warto stosować w przypadku nieco wyższych kursów, czy też kuponów AKO. Granie „pewniaczków” z niskim kursami, to najprostsza droga do bankructwa.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

 

2 KOMENTARZE