Co to jest BTS? Zakłady na „obie strzelą”.

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z obstawianiem meczów? Nie wiesz co oznacza skrót BTS u bukmachera? Kiedy warto grać BTS zakłady i dlaczego są one bardzo popularne wśród typujących? Zapraszamy do lektury poniższego poradnika.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!


Co oznacza BTS u bukmachera?

Zakłady BTS dostępne są w ofercie każdego szanującego się bukmachera. Co kryje się pod tym popularnym skrótem? BTS (lub BTTS) pochodzi z języka angielskiego i oznacza „both teams to score” – obie drużyny strzelą bramkę. W swojej podstawowej opcji, zakłady na obie strzelą mają do wyboru dwie możliwości: TAK lub NIE.

Wybierając pierwszą odpowiedź, typujemy że w danym spotkaniu każdy z zespołów zdobędzie przynajmniej jedną bramkę. Najniższy możliwy wynik, przy którym zakłady na obie strzelą będą trafione, to 1:1. Decydując się na wariant „NIE”, obstawiamy że w typowanym zdarzeniu bramki zdobywane będą tylko przez jeden z zespołów lub mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Wygrywamy więc wtedy, kiedy przynajmniej jedna z drużyn nie strzeli ani jednego gola.


Kiedy grać zakłady na obie strzelą? 

Dużym plusem jaki mają zakłady na BTS jest fakt, że możemy je obstawiać nie będąc zdecydowanym, która z drużyn jest faworytem danego meczu. Wiesz, że szykuje się emocjonujące widowisko i wpadnie kilka goli? W takim razie zagraj na kuponie, że obie drużyny strzelą gola! Masz przeczucie, że trenerzy każą swoim zawodnikom skupiać się głównie na obronie? Spodziewasz się, że w meczu nie będzie zbyt wiele okazji bramkowych? W takim wypadku przy zakładzie na BTS obstaw „NIE” – czyli obie drużyny NIE strzelą bramki!

Zakłady BTS u bukmachera, to opcja niezwykle popularna. Sprawdzając piłkarskie statystyki łatwo dostrzec, które ekipy preferują ofensywny styl gry, a które wolą ustawić „autobus” na własnej połowie. BTS zakłady są lubiane przez graczy również dlatego, że wybierają oni w tym przypadku spośród dwóch możliwych rozstrzygnięć – obie strzelą lub obie NIE strzelą. Szansa na trafienie tego typu jest większa, niż w przypadku klasycznych zakładów na 1X2.

Zakłady BTS – obie strzelą – wariacje

Zakłady BTS poza swoją najprostszą formą (Obie strzelą? TAK/NIE) mają również kilka wariacji i występują pod postacią zakładów łączonych z innymi, dostępnymi w ofertach bukmacherów opcjami. Możemy wśród nich wyróżnić:

1) Wynik meczu & obie strzelą – Należy określić, czy bramki w danym spotkaniu zdobywane będą przed jeden, czy też dwa zespoły, a także wybrać zwycięzcę meczu.


2) Obie strzelą & under/overNależy określić, czy obie drużyny strzelą gola, ale również, czy liczba bramek w meczu wyniesie poniżej lub powyżej określonej w typie wartości (np. powyżej 3,5 gola, poniżej 2,5 gola)

3) BTS w obu połowach – BTS u bukmachera może występować również jako zakłady na obie strzelą w obu połowach spotkania. Oznacza to, że w meczu muszą paść przynajmniej 4 gole, a każda z drużyn trafi przynajmniej raz w pierwszej oraz drugiej połowie spotkania. To bardzo ryzykowne i trudne do przewidzenia zakłady na obie strzelą – w zamian bukmacher wystawia na nie wysokie kursy.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!