Jak analizować mecze do obstawiania?

Każdy szanujący swoje pieniądze człowiek, stara się podchodzić do bukmacherki w sposób poważny. Przed postawieniem danego typu niezbędna jest więc jego dokładna analiza. Warto poświęcać na nią trochę czasu, dzięki czemu wzrośnie nie tylko nasza typerska skuteczność, ale i wiedza. Zakłady bukmacherskie bez analizy, to jak strzelanie z zamkniętymi oczami! Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, który powinien dać Ci odpowiedź na pytanie: Jak analizować mecze?

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

Obstawiaj sporty, którymi się interesujesz

Jeżeli zastanawiasz się jak analizować mecze, to pierwszy punkt o którym musisz pamiętać jest banalnie prosty. Regularnie śledząc dane rozgrywki, łatwiej będzie Ci ocenić potencjał danej drużyny oraz jej szanse na zwycięstwo. Obstawiaj mecze z tych lig, które starasz się oglądać i być z nimi na bieżąco. Typy ze sportów, o których nie masz pojęcia, to już nie bukmacherka – to loteria i czysty hazard.

Oferta bukmachera

Jeśli dostrzeżesz ciekawy i wysoki kurs, przyjrzyj się bliżej wybranemu spotkaniu. Sprawdź tabelę i upewnij się na jakich miejscach znajdują się grające ze sobą zespoły. Zobacz też jak spisują się w domu i na wyjeździe. Możesz skorzystać z  jednej z wielu dostępnych w internecie stron z wynikami, np. flashscore. Masa przeciętnych drużyn gra o wiele lepiej występując przed własną publicznością, często potrafiąc ze swojego stadionu zrobić prawdziwą twierdzę i zabierać tam punkty największym potęgom.

Forma drużyn

Zapoznaj się formą w jakiej znajdują się obie drużyny i nie patrz tylko na to, czy ostatnio wygrywały. Jedna z nich mogła przegrać po dobrym meczu z silnym rywalem, a druga odnieść szczęśliwe zwycięstwo po słabej grze i to z przeciętniakami. Wynik poprzedniego spotkania ma w obstawianiu bardzo często znaczenie drugorzędne.

Powtórki i skróty

Przejrzyj powtórki spotkań lub chociaż skróty na youtube i sam wyciągaj wnioski – nie patrz tylko na suche wyniki, nie zawsze odzwierciedlają one faktyczną formę. To całkowita podstawa przy nauce jak analizować mecze!

Ustawienie i taktyka

Zorientuj się jakim ustawieniem i taktyką gra dana drużyna. Czy lubi zdominować grę i posiadać piłkę, czy może przyczaić się i próbować szybkich kontrataków? Pomyśl jaka taktyka może okazać się zwycięska i czy dany zespół ma wystarczająco dobrych zawodników, aby móc ją zrealizować w starciu z najbliższym rywalem!

Kontuzje i powołania

Wchodź na strony klubów i czytaj przedmeczowe raporty o powołanych na dany mecz piłkarzach, a także tych, których występ jest z różnych powodów zagrożony. Jeśli nie znasz danego języka skopiuj tekst i wrzuć w Tłumacz Google – zawsze czegoś się dowiesz!

Media

Oglądaj mecze, śledź serwisy internetowe i social media sportowców, klubów i dziennikarzy. Nie pozostawaj obojętny na wszelkie doniesienia prasowe. Bójka piłkarzy na treningu? Bunt przeciwko trenerowi? Medialna afera z udziałem lidera drużyny? Zrób z tych informacji użytek w swojej walce z bukmacherem!

Motywacja

Pamiętaj, że nie do każdego spotkania piłkarze podchodzą w pełni zmotywowani – choćby zarzekali się, że jest całkiem inaczej! To też ludzie, czasem nie chce im się pracować na boisku, tak jak nam nie chce się wstać do pracy, czy szkoły! Poza tym, futboliści mają furę pieniędzy – jakbyście byli na ich miejscu, to pewnie też czasem mielibyście gdzieś tą całą piłkę 🙂 Starajcie się rozpoznać komu zależy na grze, a kto jest leniwy i zmanierowany – czasem drużyna przeciętnych walczaków ugra znacznie więcej niż napuszeni gwiazdorzy!

Stawka meczu

Zwróć uwagę na stawkę danego meczu – jeśli dany zespół gra o utrzymanie, to jest w stanie wygrać z każdym! Czasem piłkarze i historia klubu nie mają żadnego znaczenia – liczy się tylko stawka. Dlatego też unikaj zespołów, które grają o pietruszkę – jeśli pod koniec sezonu drużyna walcząca o utrzymanie walczy z teamem, który jest już bezpieczny, to różnica w motywacji i zaangażowaniu może być kolosalna!

Terminarz

Sprawdzaj terminarz. Czasem warto odpuścić ligowy mecz, jeśli w środku tygodnia gra się ważne starcie w europejskich pucharach. W końcu po to się do nich awansowało, aby odnieść sukces. W takim przypadku wolne dla paru zawodników lub granie na 50% zaangażowania nie jest niczym niecodziennym.

Sędziowie

Zwracaj uwagę na sędziów, zwłaszcza jeśli grasz typy na kartki. Może się przecież zdarzyć, że dany arbiter jest nadzwyczaj łaskawy. Wtedy, nawet pomimo starcia dwóch agresywnych i zaangażowanych drużyn, wcale nie ujrzysz wielu kar indywidualnych!

Pogoda, warunki atmosferyczne

Nie zapomnij o warunkach atmosferycznych w jakich rozgrywany jest dany mecz. Upały, ulewne deszcze, czy też wysokość n.p.m. mogą odgrywać bardzo dużą rolę. Szczególnie dla drużyn na co dzień grających w całkiem innym klimacie. Fakt, że Astana bądź Karabach potrafią remisować u siebie z Atletico Madryt nie jest przypadkowy.

Statystyki

Obstawiając podpieraj się statystykami oraz matematyką. Jeżeli dany zespół w ostatnich 100 meczach zanotował wynik powyżej 3,5 bramki tylko 5 razy, to bardzo wątpliwe jest, że uda mu się takie rezultat osiągnąć dwa razy z rzędu. Przeglądaj historię spotkań danej drużyny i staraj się dostrzegać ciekawe matematyczne prawidłowości, które powtarzają się od dziesiątek lat. Liczby są nierozłączonym elementem bukmacherki i rzeczą niezbędną do nauki tego jak analizować mecze.

Ruchy kursów

Przed obstawieniem danego zakładu, sprawdź jakie były ruchy kursów wystawionych przez bukmacherów. Istnieje wiele stron, na których możesz porównać kursy na dany mecz u poszczególnych bukmacherów. Jeżeli kursy na dany zespół mocno spadły oznacza to, że wielu graczy obstawia właśnie jego wygraną, bądź tez miało miejsce jakieś ważne wydarzenie wpływające na rozkład szans w danym spotkaniu.

Typerski nos

Ostatni punkt to przeczucie, innymi słowy – bukmacherski nos. Czasami możesz wiedzieć, że dane spotkanie nie potoczy się tak jak sugerowałaby logika. Możesz nie mieć na to żadnych sensownych argumentów, podpowiada ci to twój szósty zmysł. Raz na jakiś czas nie bój się zaufać swojemu instynktowi, wyczucie i odrobina szczęścia są dla każdego typera niezbędne. Zakłady bukmacherskie to nie same statystyki i cyfry, to również Twoja wiedza, przeczucie oraz doświadczenie. Wraz z Twoim bukmacherskim stażem będziesz coraz lepiej wiedział jak analizować mecze, aby unikać wpadek i wygrywać.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!