Płaska stawka – Co to jest?

Płaska stawka, to jeden z najpopularniejszych i najprostszych systemów stawkowania. Pozwala lepiej kontrolować budżet przeznaczany na zakłady bukmacherskie oraz minimalizować ewentualne straty. Polecana jest szczególnie początkującym graczom, ale stosują ją również prawdziwi bukmacherscy „wyjadacze”. Czym jest płaska stawka, jakie są jej zalety i wady?

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

 

Płaska stawka w bukmacherce

Płaska stawka w zakładach bukmacherskich, to inwestowanie takiej samej kwoty w każdy kolejny kupon – niezależnie od stopnia jego ryzyka, czy też wysokości kursów. Dzięki przeznaczaniu na grę stałej sumy pieniędzy, możliwe jest uniknięcie dużych, jednorazowych strat. Taki rodzaj stawkowania, pozwala ograniczyć ryzyko „wyzerowania” naszego konta. Wyklucza również sytuacje, w których pod wpływem negatywnych emocji i chęci odegrania się obstawiamy bardzo „grubo”, co często kończy się dotkliwym ciosem dla naszego portfela. Płaska stawka należy do najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposób zarządzania bukmacherskim budżetem. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie: „Jak ograć bukmachera?”, nie możesz przejść obok tego systemu stawkowania obojętnie.


Płaska stawka – jak grać płaską stawką?

Podstawowa różnica między płaską stawką, a charakterystycznym dla początkujących obstawianiem według własnego „widzimisię”, jest stała kwota przeznaczana na każdy zakład. Sugeruje się, aby wysokość płaskiej stawki nie przekraczała 2% całości naszego budżetu. Przykładowo: mając do dyspozycji 1000 PLN na zakłady, stawka poszczególnych kuponów nie powinna przekraczać 20 PLN, czyli 2% z naszego budżetu 1000 PLN. W przypadku bardziej ryzykownego i agresywnego stylu gry dopuszcza się, by płaska stawka stanowiła nawet do 5% naszego budżetu.

Jeśli dotychczas obstawiałeś kupony za 20 – 30 PLN, a na grę przeznaczałeś miesięcznie symboliczne 100 PLN, Twój budżet kurczył się bardzo szybko. Grałeś przecież nie za 2, a nawet 5% swojego budżetu, a za 20-30%! Możesz mieć naprawdę wysoką skuteczność i typerskiego nosa, ale jeśli nie dodasz do tego cierpliwości i wiedzy jak stawkować, osiągnięcie długofalowych zysków nie będzie możliwe. Grając płaską stawką banalnie łatwo możesz obliczyć swój yield i sprawdzić jak dobrym jesteś graczem. Płaska stawka nie jest oczywiście idealnym systemem bukmacherskim, jednak istnieją proste metody, aby nieco ją ulepszyć.


Płaska stawka – podział na „poziomy ryzyka”

W większości przypadków płaska stawka sprawdza się bardzo dobrze, jednak czasami warto nieco ją zmodyfikować. Nie może być przecież tak, że stawiasz 100 PLN na kupon z kursem 2,00 i 100 PLN na wyjazdową wygraną Levante z Barceloną po kursie 30,0 :). Dlatego też, warto ustalić sobie kilka „poziomów ryzyka” i w zależności od ich wysokości stosować wybrany % naszej płaskiej stawki. 

„Poziomy ryzyka” – kursy kuponów:

Przykładowa stawka:

0 – 2,00 100 PLN
2,01 – 5,00 65 PLN
5,01 – 10,00 40 PLN 
10,01 i więcej 10 PLN

Na przykład kupony z kursami do 2,00 obstawiać za całość naszej płaskiej stawki – 100 PLN. Kupony z kursami od 2,00 do 5,00 za 65 PLN, a te od 5,00 do 10,00 za 40 PLN. Dla „taśm” z większą liczbą zdarzeń możemy ustalić sobie stawkę w wysokości tylko 10% naszej płaskiej stawki, która w tym przypadku wyniesie 10 PLN.

Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujemy, jakie kursy najczęściej obstawiamy i kiedy osiągamy najwyższą skuteczność. Dobrze dostosowana i ustalona płaska w połączeniu z dobrą skutecznością, pozwala na stały zysk z zakładów. Jeśli podchodzisz do bukmacherki na poważnie, staraj się unikać kuponów z dużą liczbą zdarzeń i wielkimi kursami. 


Płaska stawka – zalety i wady

Bukmacherka, to emocje związane z możliwością sięgnięcia po wielkie wygrane. Ryzykowna gra i stawki niedostosowane do naszego budżetu mogą działać na zmysły. Granie za stałe, niższe kwoty wymaga dużej cierpliwości, samokontroli i wytrwałości. Płaska stawka i taktyka „grosz do grosza” są przez to dla wielu typujących nie do zaakceptowania.

Zwłaszcza, że w porównaniu do bardziej ryzykownych systemów, zyski płynące z tego sposoby gry są zauważalnie niższe. Płaska stawka pozwala jednak na „amortyzację” naszych strat i kontrolę budżetu. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bukmacherką, taka strategia będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Pozwoli Ci również ocenić, czy obecnie posiadana wiedza i typerskie umiejętności są wystarczające, abyś osiągał regularny zysk z zakładów bukmacherskich.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!