Najczęściej stosowanymi przez graczy zakładami są typy na 1X2. Korzyści z nich płynące nie są jednak aż tak wielkie, jak popularność którą się cieszą. Największa zaleta to oczywiście wysokość kursów, które nawet w przypadku wyraźnych faworytów są często wystarczające, aby dany zakład dołączyć do kuponu akumulacyjnego. Główna wada, to 3 możliwe opcje wyniku, co automatycznie zmniejsza nasze szanse na zwycięstwo. Doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zakładów 1X2 stanowią zakłady podwójna szansa, nazywane również zakładami z podpórką. Ich przewaga nad klasycznymi zakładami 1X2 wynika z tego, że dany typ obejmuje więcej niż 1 wynik typowanego spotkania, dzięki czemu szansa na wygraną jest większa.

⚽️ Odbierz prezent od Etoto

Dlaczego warto?

Zakłady typu podwójna szansa oferują nam możliwość oddania jednego typu na dwa różne wyniki danego spotkania. Do wyboru mamy 3 opcję zakładów typu podwójna szansa, choć do najbardziej lubianych przez graczy, należą przede wszystkim dwie pierwsze:

1X – Zwycięstwo gospodarzy lub remis

X2 – Remis lub zwycięstwo gości

12 – Zwycięstwo gospodarzy lub gości

Nasz zakład pokrywa więc 2 z 3 możliwych opcji wyniku, podczas gdy tradycyjne zakłady 1X2 pozwalają na wytypowanie tylko 1 z 3 rezultatów spotkania. W przypadku takich zakładów wysokość kursów jest oczywiście niższa, bo też prawdopodobieństwo powodzenia naszego typu jest znacznie wyższe. Gracze często wybierają pomiędzy zakładami z podwójną szansą, a zakładami bez remisu, w których podział punktów w danym spotkaniu skutkuje zwrotem naszej stawki. W przypadku tych drugich kursy na poszczególne drużyny są wyższe, jednak w przypadku remisu nasz zakład będzie rozliczony po kursie 1.00. Podwójna szansa, choć posiada niższy kurs, nie dopuszcza możliwości zwrotu postawionej stawki. Wygrywamy w 2 z 3 przypadków.


Zakłady 12

Nieco rzadziej stosowanym rodzajem zakładów typu podwójna szansa jest zakład 12. Decydując się na niego stawiamy, że mecz wygra gospodarz lub gość – w ten sposób również typujemy 2 z 3 możliwych wydarzeń, ale z pominięciem remisu. Kursy na zakłady 12 są jednak z reguły mało atrakcyjne. Poza tym, decydując się na tą opcję z góry zakładamy, że nie wiemy która z drużyn jest faworytem danego spotkania. Biorąc to pod uwagę czasem warto zastanowić się , czy faktycznie powinniśmy inwestować pieniądze w spotkanie, które nie jest dla nas zagadka. To jeden z rodzajów typów, które oferują dość niski kurs w stosunku do podejmowanego ryzyka i sugerujemy korzystanie z tego rozwiązania jedynie w szczególnych sytuacjach. Zakłady 1X oraz X2 znajdują się w podstawowym arsenale każdego typera, są one bardzo cenne również dla początkujących. Idealnie nadają się w przypadku spotkań, w których kurs na gospodarzy, bądź gości jest dosyć wysoki i trochę obawiamy się postawienia „czystej” jedynki lub dwójki. Decydując się wtedy na zakład z podpórką mamy szansę na uzyskanie całkiem dobrego kursu, a przy okazji zwiększenie prawdopodobieństwa powodzenia naszego typu.


Zakłady 1X , X2 – BŁĘDY

Niektórym graczom zdarza się używać tych zakładów, podczas typowania zdecydowanych faworytów, na których oferowane kursy i tak nie należą do najwyższych. Prowadzi to do sytuacji, w której na naszym kuponie znajduje się wiele zakładów z kursami 1.05 i niższymi. Popularne jest również sztuczne zwiększanie kursu upatrzonego przez nas spotkania, właśnie poprzez użycie kilku zakładów z podpórką. Odradzamy takie typowanie – stawianie kursów bliskich 1.00 jest w dłuższym okresie czasu nieopłacalne. Bardziej sugerowalibyśmy po prostu usunięcie takiego typu z kuponu. Chciwość i „podbijanie” kursu tego rodzaju typami kończą się fatalnie. Nie ma bowiem nic bardziej irytującego, niż kupon przegrany przez jeden mecz. Mecz z kursem 1.04….

⚽️ Odbierz prezent od Etoto

Dołącz grupy Typeria