Zakłady podwójna szansa (1X, X2 i 12)

Najczęściej stosowanymi przez graczy zakładami są typy na 1X2. Korzyści z nich płynące nie są jednak aż tak wielkie, jak popularność którą się cieszą. Największa zaleta, to oczywiście wysokość kursów. Nawet w przypadku wyraźnych faworytów są często wystarczające, aby dany zakład dołączyć do kuponu akumulacyjnego. Główna wada, to trzy możliwe opcje wyniku, co automatycznie zmniejsza nasze szanse na zwycięstwo. Doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zakładów 1X2 stanowią zakłady podwójna szansa, nazywane również zakładami z podpórką. Ich przewaga nad klasycznymi zakładami 1X2 wynika z tego, że dany typ obejmuje więcej niż 1 wynik typowanego spotkania, dzięki czemu szansa na wygraną jest większa. W poniższym tekście przedstawiamy Wam wszystkie niezbędne informacje dotyczące właśnie tej formy zakładów.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!

Dlaczego warto?

Zakłady typu podwójna szansa oferują nam możliwość oddania jednego typu na dwa różne wyniki danego spotkania. Do wyboru mamy 3 opcje zakładów typu podwójna szansa, choć do najbardziej lubianych przez graczy należą przede wszystkim dwie pierwsze:

1X – Zwycięstwo gospodarzy lub remis

X2 – Remis lub zwycięstwo gości

12 – Zwycięstwo gospodarzy lub gości

Nasz zakład pokrywa więc 2 z 3 możliwych opcji wyniku, podczas gdy tradycyjne zakłady 1X2 pozwalają na wytypowanie tylko 1 z 3 rezultatów spotkania. W przypadku takich zakładów wysokość kursów jest oczywiście niższa, bo też prawdopodobieństwo powodzenia naszego typu jest znacznie wyższe. Gracze często wybierają pomiędzy zakładami z podwójną szansą, a zakładami bez remisu, w których podział punktów w danym spotkaniu skutkuje zwrotem naszej stawki. W przypadku tych drugich kursy na poszczególne drużyny są wyższe, jednak w przypadku remisu nasz zakład będzie rozliczony po kursie 1.00. Podwójna szansa, choć posiada niższy kurs, nie dopuszcza możliwości zwrotu postawionej stawki. Wygrywamy w 2 z 3 przypadków.


Zakłady 12

Nieco rzadziej stosowanym rodzajem zakładów typu podwójna szansa jest zakład 12. Decydując się na niego stawiamy, że mecz wygra gospodarz lub gość. W ten sposób również typujemy 2 z 3 możliwych wydarzeń, ale z pominięciem remisu. Kursy na zakłady 12 są jednak z reguły mało atrakcyjne. Poza tym, decydując się na tą opcję z góry zakładamy, że nie wiemy która z drużyn jest faworytem danego spotkania. Biorąc to pod uwagę czasem warto poważnie się zastanowić. Czy faktycznie powinniśmy inwestować pieniądze w spotkanie, które jest dla nas kompletną zagadka? To jeden z rodzajów typów, które oferują dość niski kurs w stosunku do podejmowanego ryzyka. Sugerujemy korzystanie z tego rozwiązania jedynie w szczególnych sytuacjach.

Lubiane przez typerów

Zakłady 1X oraz X2 znajdują się w podstawowym arsenale każdego typera, są one bardzo cenne również dla początkujących. Idealnie nadają się w przypadku spotkań, w których kurs na gospodarzy, bądź gości jest dosyć wysoki i trochę obawiamy się postawienia „czystej” jedynki lub dwójki. Decydując się wtedy na zakład z podpórką mamy szansę na uzyskanie całkiem dobrego kursu, a przy okazji zwiększenie prawdopodobieństwa powodzenia naszego typu.


Zakłady 1X , X2 – czego unikać?

Niektórym graczom zdarza się używać tych zakładów, podczas typowania zdecydowanych faworytów. Prowadzi to do sytuacji, w której na naszym kuponie znajduje się wiele zakładów z kursami 1.05 i niższymi. Popularne jest również sztuczne zwiększanie kursu upatrzonego przez nas spotkania, właśnie poprzez użycie kilku zakładów z podpórką. Odradzamy takie typowanie – stawianie kursów bliskich 1.00 jest w dłuższym okresie czasu nieopłacalne. Bardziej sugerowalibyśmy po prostu usunięcie takiego typu z kuponu. Chciwość i „podbijanie” kursu tego rodzaju typami kończą się fatalnie. Nie ma bowiem nic bardziej irytującego, niż kupon przegrany przez jeden mecz. Mecz z kursem 1.04…

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!