Zakłady over / under czym są?

Gracze zajmujący się bukmacherką od dłuższego czasu, na pewno zauważyli, że zakłady 1X2 nie zawsze są opłacalne. Wśród ogromnej ilości propozycji oferowanych nam przez bukmacherów, możemy znaleźć lepsze alternatywy dla klasycznego typowania zwycięzcy danego spotkania. W wielu przypadkach najlepszym (i jedynym sensownym…) wyborem będą zakłady under/over.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!


Zakłady under/over (poniżej/powyżej)

Jednym z rodzajów zakładów, dzięki którym w pewnym stopniu możemy wyeliminować czynnik losowy, są zakłady na under/over – poniżej/powyżej. Dotyczą one rozmaitych, określonych dla danego typu, wartości. Różnią się w zależności od wybranej dyscypliny sportu. Możemy więc typować m.in. ilość bramek, punktów, kartek, gemów, setów, metrów pokonanych w locie przez skoczka narciarskiego itp.

Piłka nożna należy do sportów, w których końcowy wynik często nijak się ma do boiskowych wydarzeń. Wielokrotnie byliśmy świadkami spotkań, w których jedna z drużyn ponosiła porażkę, pomimo dominacji niemal przez całe spotkanie. Jedna szczęśliwa akcja przeciwnika, przypadkowa bramka „z niczego”, niesłusznie podyktowany rzut karny. Poniżej świetny przykład ilustrujący tego typu mecze.

W celu uniknięcia podobnych sytuacji, na ratunek przychodzą nam zakłady under/over. Wiemy, że gospodarz zdominuje mecz i zamknie przeciwnika we własnym polu karnym? Zamiast stawiać na „jedynkę” z niskim kursem, może warto zastanowić się nad zakładem na over rzutów rożnych gospodarzy? Jeśli po analizie meczu doszliśmy do wniosku, że pod bramką gości będzie się ciągle kotłować, prawdopodobnie będzie to lepsza i bezpieczniejsza opcja niż klasyczne zakłady 1X2.


Nie widzisz faworyta? Zakłady under/over!

Zakłady over/under, to również świetny wybór na spotkania, w których ciężko określić wyraźnego faworyta. Mierzą się Liverpool z Tottenhamem i czujesz, że w powietrzu wisi grad goli? Klopp i Pochettino przecież nie ustawią zasieków obronnych, prawda? Spróbuj zakładu na powyżej 2.5 gola. Nie interesuje Cię wtedy kto wygra, oglądasz ciekawy mecz drużyn nastawionych na atak, cieszysz się z kolejnych goli i liczyć na to, że padną przynajmniej 3. Zakłady over/under dostępne są dla większości dyscyplin sportowych. Można w nich typować niemal wszystkie dane statystyczne, które zbierane są podczas meczów.

Obstawiając tenis ziemny możesz wytypować ile asów serwisowych w meczu wykona John Isner, a jeśli jesteś fanem futbolu z pewnością spróbujesz zakładu na procentowe posiadanie piłki w meczu FC Barcelony. Zakłady under/over najczęściej zapisywane są w formacie połówkowym tzn. powyżej 2,5 gola meczu, poniżej 10.5 gemów, powyżej 0.5 kartki itp. Zakład jest wygrany jeśli w danym spotkaniu sprawdzi się typowana przez nas wartość. Jeśli więc typujemy powyżej 2,5 bramki, to zakład jest wygrany jeśli w meczu padną min. 3 gole, a w przypadku typu na powyżej 0,5 kartki, wygrywamy jeśli choć jeden piłkarz zostanie ukarany przez sędziego.

Zakłady under/over – azjatycka suma goli

Zakłady under/over bywają również zapisywane w nieco inny sposób. Zamiast powyżej 2,5 bramki (gemy, punkty, kartki,rundy itd.) możemy spotkać się również z przedstawieniem tych typów jako powyżej/poniżej 2.0 bramki. W takim zakładzie kurs jest niższy, ponieważ w przypadku padnięcia w meczu równo 2 bramek otrzymujemy zwrot postawionej stawki, a więc jesteśmy w pewien sposób „ubezpieczeni”.

Jest to tzw. azjatycka liczba goli. Wygrywamy zaś tylko wtedy, kiedy zdobyte zostanie 3 lub więcej bramek. Analogicznie jest w typie na poniżej 2.0 bramki. Przy dokładnie dwóch trafieniach otrzymujemy zwrot, a wygrywamy jeżeli starcie zakończy się remisem 0:0 lub wygraną jednej z drużyn 1:0. Sprawdź również czym jest handicap azjatycki.

Załóż konto w Superbet i zgarnij freebet 54 zł
+ do 3700 zł w bonusach!

Rejestracja -> KLIK!