Zakłady Under/Over

👉DARMOWY ZAKŁAD 20 ZŁ🔥

Gracze zajmujący się bukmacherką od dłuższego czasu, na pewno zauważyli, że typowanie zwycięzcy meczu w formacie 1X2 nie zawsze jest opłacalne. Wśród ogromnej ilości zakładów oferowanych nam przez bukmacherów, możemy znaleźć lepsze alternatywy dla klasycznego typowania zwycięzcy danego spotkania. W sporcie od zawsze istniał pewien element losowości, a obserwując rozgrywki w niektórych dyscyplinach możemy odnieść wrażenie, że to właśnie głównie ślepy los decyduje o wynikach spotkań. Czasami nawet świetna analiza i dobra decyzja odnośnie typu, może nie przynieść nam zwycięstwa. Na sportowych arenach całego świata często dzieją się rzeczy niewytłumaczalne, na które nie mamy wpływu. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam zakłady under/over.

Minimalizacja ryzyka

Jako gracze mamy jednak swój rozum i możemy wybierać takie zakłady i dyscypliny, w których przypadek nie odgrywa kluczowej roli. Jednym z rodzajów zakładów, dzięki którym w pewnym stopniu możemy wyeliminować czynnik losowy, są zakłady na under/over – poniżej/powyżej. Dotyczą one rozmaitych, określonych dla danego typu wartości. Różnią się one w zależności od wybranej dyscypliny sportu. Możemy więc typować m.in. ilość bramek, punktów, kartek, gemów, setów itp.

Jednym ze sportów, w których końcowy wynik często nijak się ma do boiskowych wydarzeń, jest piłka nożna. Wielokrotnie byliśmy świadkami spotkań, w których drużyna zdecydowanie lepsza dominowała przez cały mecz, a mimo tego ponosiła porażkę przez jedną szczęśliwą akcję przeciwnika, bądź przypadkową bramkę „z niczego”. Poniżej świetny przykład ilustrujący tego typu mecze.

W celu uniknięcia podobnych sytuacji możemy wspomóc się zakładami na over/under. Wiemy, że gospodarz zdominuje mecz i zamknie przeciwnika we własnym polu karnym? Zamiast stawiać na „jedynkę” może warto zastanowić się nad zakładem na rzuty rożne gospodarzy? Jeśli po analizie meczu doszliśmy do wniosku, że pod bramką gości będzie się ciągle kotłować ,  może to być lepsza i bezpieczniejsza opcja niż typowanie w formacie 1X2.

Nie widzisz faworyta?

Zakłady over/under to również świetny wybór na spotkania, w których ciężko określić wyraźnego faworyta. Mierzą się Liverpool z Tottenhamem i czujesz, że w powietrzu wisi grad goli? Klopp i Pochettino przecież nie ustawią zasieków obronnych mając tak wielki potencjał w ofensywie, prawda? Spróbuj zakładu na powyżej 2.5 gola. Nie interesuje Cię wtedy kto wygra, oglądasz ciekawy mecz drużyn nastawionych na atak i cieszysz się z kolejnych bramek. Zakłady over/under dostępne są dla większości dyscyplin sportowych. Można w nich typować niemal wszystkie dane statystyczne, które zbierane są podczas meczów. Obstawiając tenis ziemny możesz wytypować ile asów serwisowych w meczu wykona John Isner, a jeśli jesteś fanem futbolu z pewnością spróbujesz zakładu na procentowe posiadanie piłki w meczu FC Barcelony.

Zakłady powyżej/poniżej najczęściej zapisywane są w formacie połówkowym tzn. powyżej 2,5 gola meczu, poniżej 10.5 gemów, powyżej 0.5 kartki itp. Zakład jest wygrany jeśli w danym spotkaniu sprawdzi się typowana przez nas wartość. Jeśli więc typujemy powyżej 2,5 bramki, to zakład jest wygrany jeśli w meczu padną min. 3 gole, a w przypadku typu na powyżej 0,5 kartki, wygrywamy jeśli choć jeden piłkarz zostanie ukarany przez sędziego.

UWAGA!

Zakłady under/over bywają również zapisywane w nieco inny sposób. Zamiast zapisu powyżej 2,5 bramki (gemy,punkty,kartki, rundy itd.) możemy spotkać się również z przedstawieniem tego zakładu jako powyżej/poniżej 2.0 bramki. W takim zakładzie kurs jest niższy, ponieważ w przypadku padnięcia w meczu równo 2 bramek otrzymujemy zwrot postawionej stawki. Jest to tzw. azjatycka liczba goli. Wygrywamy zaś tylko wtedy, kiedy zdobyte zostanie 3 lub więcej bramek. Analogicznie w typie na poniżej 2.0 bramki przy dokładnie dwóch trafieniach otrzymujemy zwrot, a wygrywamy jeżeli starcie zakończy się remisem 0:0 lub wygraną jednej z drużyn 1:0.

👉DARMOWY ZAKŁAD 20 ZŁ🔥