Piast Gliwice przystępuje do starcia z Pogonią jako lider Ekstraklasy, który już dziś może zapewnić sobie mistrzostwo Polski. Podopieczni Waldemara Fornalika są niezwykle zmotywowani i mają ogromną szansę na przejście do historii polskiej piłki nożnej. Jakie typy bukmacherskie warto postawić na mecz Pogoń – Piast, czyli jeden z kluczowych pojedynków tego sezonu? Zapraszam na krótką zapowiedź oraz proponowane typy dnia. Dołącz do grupy Typeria i bierz udział w regularnych konkursach z nagrodami.

⚽️ ODBIERZ 20 PLN OD ETOTO

Single
Pogoń – Piast
Ekstraklasa
15.05.2019, 20:30
Typ: 1X
kurs: 2,00
stawka: 5/10✅ +5,00

zobacz również: Jagiellonia – Legia typy

 

Pogoń – Piast typy bukmacherskie

Piast walczy o mistrzostwo, Pogoń nie gra już o nic. Mecz decydujący o tytule odbędzie się na remontowanym stadionie, wśród koparek i buldożerów. Czy właśnie taka sceneria symbolicznie podsumuje kończący się sezon Ekstraklasy? Eksperci i opinia publiczna spodziewają się wygranej Piasta Gliwice. Podobny rozwój wydarzeń typują również gracze, przez co kursy na gości oscylują w tej chwili wokół 1,80 lub nawet mniej. Typy bukmacherskie na Piasta są dziś podyktowane emocjami, czy też chłodną analizą? Z matematycznego punktu widzenia inwestycja w Piasta Gliwice (z tak niskim kursem) nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie zapominajmy, że nasza Ekstraklasa wymyka się wszelkiej logice, a dla wyników rozgrywanych w niej spotkań często nie ma żadnego wytłumaczenia.

Kursy na Piasta są zaniżone i mocno „zbite”. W rozgrywanym pod koniec kwietnia meczu Piast – Cracovia, na gospodarzy można było zagrać „łapiąc” 2,20 lub nawet więcej. I to w meczu domowym – bez tak wielkiej presji, jaka towarzyszyć będzie Gliwiczanom teraz. Proponowane typy dnia zakładają, że gości czeka wcale nie tak łatwe spotkanie, a Pogoń przy odrobinie szczęścia jest w stanie sięgnąć nawet po 3 punkty.


Pogoń – Piast typy dnia

Uważam, że stawianie na Piasta mija się w tym przypadku z celem. Drużyna stoi oczywiście przed ogromną szansą, natomiast wyjazdowy mecz w tak nieprzewidywalnej lidze jak Ekstraklasa, po prostu nie może być traktowany jako pewniak. Fornalik świetnie ustawił drużynę i nie ma wątpliwości, że Piast gra teraz najlepszą piłkę w Polsce. Wydaje się jednak, że większym ryzykiem będzie stawianie w tym meczu na wygraną gości niż na Pogoń z „podpórką”. Typy bukmacherskie zawsze powinny poszukiwać  value, zaś w kursach oferowanych na Piasta próżno go szukać.

Na remis lub zwycięstwo Pogoni legalny bukmacher Etoto wystawił kurs 2,00. Portowcy zapowiadają, że w ostatnim domowym meczu sezonu dadzą z siebie 100%. Michał Żyro przyrzekł z kolei, że postara się pomóc Legii. Słów tego gracza nie wolno rzucać na wiatr. W meczu Legia – Pogoń były gracz warszawskiej ekipy w dogodnej sytuacji trafił prosto w Radosława Cierzniaka. W pomeczowym wywiadzie żartobliwie tłumaczył: „Cała moja „legijna” przeszłość przebiegła mi przed oczami i może dlatego wcelowałem w bramkarza”. Jakość żartu pozostawię bez komentarza, aczkolwiek pewne jest jedno – Legia ma w Pogoni swojego człowieka. Typy dnia na mecz Pogoń – Piast zakładają wyrównane starcie, w którym każdy wynik jest możliwy.

 Pogoń – Piast składy

Pogoń: Bursztyn – Stec, Walukiewicz, Fojut, Matynia, Kozulj, Podstawski, Majewski, Drygas, Hostikka, Guarrotxena

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskow, Konczkowski, Jodłowiec, Hateley, Badia, Valencia, Parzyszek.

⚽️ ODBIERZ 20 PLN OD ETOTO

★ Dołącz do grupy Typeria