Rozgrywki najsilniejszej żeńskiej ligi siatkarskiej wchodzą w decydującą fazę. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze trzy kolejki. Część zespołów już się cieszy z awansu do play-off, ale Cuneo wciąż musi bronić ósmej pozycji w tabeli przed Bergamo. Czy ugra jakieś punkty w meczu z liderem? Ciekawie zapowiadają się również derby Toskanii: będący ostatnio w świetnej formie zespół z Florencji gości Scandicci. Zapowiedzi i analizy meczów oraz proponowane typy dnia i kupony na dziś z włoskiej Serie A1 oraz z czeskiej Extraligi.

? 20 PLN DARMOWY ZAKŁAD od ETOTO

Single
CUNEO – CONEGLIANO
Serie A1(W)
16.03.2019, 20:30
Typ: 1(AH+2,5)
kurs: 1.6
stawka: 6/10 ⛔6

 

Single
CUNEO – CONEGLIANO
Serie A1(W)
16.03.2019, 20:30
Typ: 1
kurs: 5.50
stawka: 3/10 ⛔3

 

Single
FIRENZE – SCANDICCI
Serie A1(W)
16.03.2019, 20:30
Typ: 1
kurs: 2.85
stawka: 4/10 ⛔4

 

Single
PROSTEJOV – PREROV
Extraliga (W)
16.03.2019, 15:00
Typ: 3-1
kurs: 3,1
stawka: 3/10 ✅+6,3

 

Siatkarskie Typy Dnia: Firenze – Scandicci

Scandicci to prowincjonalne miasteczko toskańskie położone 40km od Florencji. W żeńskiej siatkówce włoskiej jednak stolica ustępuje prowincji, gdyż lepsze wyniki od wilelu lat osiąga zespół Savino del Bene. Dlatego zakłady bukmacherskie  na spotkanie tych drużyn faworyzują gości. Chciałbym zwrócić uwagę, iż  zespół z Florencji gra ostatnio bardzo dobrą siatkówkę. Ich siódma pozycja w tabeli to przede wszystkim słabsze wejście w sezon. Od połowy grudnia Il Bisonte w rozgrywkach ligowych nie doznało żadnej porażki na własnym parkiecie, ostatnio w meczu wyjazdowym postraszyło lidera Conegliano, przegrywając dopiero w tie-breaku. W szeregach zespołu znajdziemy takie znakomitości siatkarskie jak Laura Dijkema – rozgrywająca reprezentacji Holandii, Niemka Lippmann, Serbka Popovic, Holendreka Daalderop czy włoszki Sorokaite i Alberti.

Scandicci mecze ligowe przeplata spotkaniami pucharowymi w Lidze Mistrzów, grając ostatnio co trzy dni. Wydaje się, iż w szeregi Savino wkradło się lekkie zmęczenie, co odbija się na wynikach i grze zespołu. Świadczą o tym cztery ostatnie porażki z rzędu. Za zespołem gości przemawiają jednak statystyki: Scandicci nie przegrało w stolicy regionu od 2014r. Ten fakt również kieruje typy bukmacherskie w stronę gości. Jednak kurs 2,85 na gospodarzy wystawiony przez legalnego bukmachera ETOTO jest prawdziwą gratką. Dlatego polecam to zdarzenie jako siatkarskie typy na dziś.

Siatkarskie typy na dziś: Cuneo – Conegliano

Drugą propozycją siatkarskich typów dnia jest spotkanie Bosca San Bernardo Cuneo z Imoco Volley Conegliano. Naszpikowany gwiazdami zespół Conegliano dowodzony przez naszą reprezentacyjną rozgrywającą Joannę Wołosz, na trzy kolejki przed końcem prowadzi w lidze z bezpieczną przewagą. Cuneo natomiast zajmuje obecnie ósmą, ostatnia pozycję zapewniającą play-offy. Nad dziewiątym Bergamo ma pięć punktów przewagi, lecz jeden mecz rozegrany mniej. Zespół San Bernardo  jest beniaminkiem w tym sezonie, z którym muszą się liczyć wszyscy. W swoim zespołowym CV mają zwycięstwo nad Novarą, Casalmaggiore i dwukrotnie nad Scandicci. Teraz przychodzi czas na lidera. Na własnym parkiecie zawodniczki Cuneo przez cały sezon  przegrały tylko trzy razy, a od 2 grudnia mają serię ośmiu zwycięstw, przedzielonych jedną porażką. Siłą zespołu jest belgijska siatkarka Lise van Hecke oraz Kubanka z azerskim paszportem Wilma Salas. W składzie ze znanych nazwisk wymienić możemy jeszcze Portorykankę Aurelię Cruz i naszą Annę Kaczmar.

Darmowe typy bukmacherskie kierujemy w stronę Cuneo. Po stronie gospodyń motywacja i własny parkiet. Conegliano gra we wtorek trudny rewanż w lidze mistrzów z Eczacibasi Stambuł. Poza tym pierwsze miejsce w lidze zapewnione, więc może nie będzie tak silnej presji. Proponujemy handicap na ugranie przez Cuneo jednego seta. Taką ofertę znajdziemy u bukmachera Etoto. Dla odważnych zwycięstwo San Bernardo po świetnym kursie 5,5

Typy bukmacherskie siatkówka: Prostejov – Prerov

Kolejną propozycją jako siatkarskie typy na dziś jest spotkanie fazy pucharowej czeskiej żeńskiej Extraligii Angel Prostejov vs VK Prerov. Zespół Prostejov to mistrz kraju, który tytuł zdobywał 10 razy z rzędu w  latach 2009-2019. Wydaje się, iż dominacja tego klubu skończy się w tym sezonie. Do fazy pucharowej startują z trzeciej pozycji i w pierwszym meczu zmierzą się z niżej notowanym zespołem Prerov. Zakłady bukmacherskie online przewidują gładkie zwycięstwo gospodyń. Myślę jednak, iż wygranie jednego seta przez zespół przyjezdny jest w zasięgu możliwości, dlatego wybrałem jako siatkarskie typy na dziś zakład da dokładny wynik. Bukmacher internetowy Fortuna proponuje na to zdarzenie kurs 3,1. Zachęcam, żeby spróbować.

? 20 PLN DARMOWY ZAKŁAD od ETOTO